Що таке жіноча дружба та чи існує вона
15.02.2017 Коментарів 0 4333 Переглядів

Що таке жіноча дружба та чи існує вона

«Хочеш довідатися про недоліки дівчини – похвали її в присутності кращої подруги» – цей вислів чудово характеризує думку суспільства про жіночу дружбу. Хтось говорить подібні фрази із сарказмом, для когось вони – сумна констатація факту. І лише дехто згоден відкинути забобони і визнати, що людина, яка любить пліткувати і нездатна зберігати чужі таємниці, не обов’язково є жінкою.

Так, ми чоловіки теж не ангели – при нагоді «втішаємо» скривджених дружин, і сім’ї розбиваємо, а «кістки перемивати» деколи вміємо так, що пенсіонеркам на лавочках і не снилося. Чому ж історії саме про зруйновану жіночу дружбу стали своєрідною притчею і отримали таку сумнозвісну славу?

Жінки. Чарівна протилежна стать

Відповісти на дане питання неважко, якщо взяти до уваги гендерні відмінності та сам феномен дружби як такий.

  • Жінки більш емоційні ніж чоловіки. Емоційність накладає відбиток на всі їх дії і бажання. У стосунках (неважливо, з представником якої статі) вони схильні аналізувати всі помічені дрібниці. Тому близьке і часте спілкування викликає таке глибоке «взаємопроникнення душ», що парочка подруг «з однієї пісочниці» стає схожа на подружню пару з чималим сімейним стажем. У таких відносинах може виникнути як втома один від одного, так і справжнісінькі ревнощі; в конфліктах можливі претензії і нагадування про минулі заслуги або проступки.
  • Створення сім’ї і продовження роду – жіночі пріоритети, закладені природою. Так, чоловіки теж цінують сімейні цінності і з задоволенням граються із синами у футбол, а доцям косички плетуть. Але відмінності є, і вони великі. Приклад: дівчині не подобається, що її бойфренд звик «розслаблятися» в компанії друзів і ящика пива. Після ультиматуму «Вибирай: або я, або друзі!» Вона, швидше за все, залишиться самотня. А якщо хлопець ставить дівчину перед категоричним вибором між своєю персоною і подружками, то пара, як правило, не розпадається.
  • Жінки менш стресостійкі. Гормони, які виробляються під час сильного хвилювання, діють на жіночий організм і психіку вдвічі більш руйнівно, ніж на чоловічий – це довели експерименти, проведені в Темпльському університеті (США, Філадельфія). Вчені дійшли висновку, що різна здатність чинити опір стресу заснована саме на біологічній різниці статей. Тож не дивно, що інтуїція підказує більшості дівчат, що не слід придушувати бажання «виплакатися в жилетку» подрузі (чи навіть звичайній приятельці), щоб «зняти стрес». Таким способом жінки в буквальному сенсі рятують своє здоров’я. Велика «ложка дьогтю» в цьому випадку – вразливість через поширення приватної інформації. Можна «розпатякати» щось особисте кому не слід.

Незважаючи на все перераховане вище, багато жінок з дитячих років зберігають найтісніші відносини з подругами і часом вважають їх ближчими аніж рідних сестер. Напрошується висновок: жіноча дружба – цілком реальне явище, просто в ній дуже багато «вузьких місць», в яких вона може порватися.

Чому жіноча дружба така різна?

Як то кажуть «життя мінливе» і банальний брак часу може зірвати з приятельських відносин усі зовнішні оболонки, що складаються із загальних інтересів і взаємних вигод. Ось тут і проявляється справжня цінність дружби.

З’явилася гарна вакансія? У колектив прийшов новий співробітник-симпатяга? Якщо дві подружки вчора були «друзі не розлий вода», а сьогодні посміхаються один одному наче дві баракуди, значить, справжньою дружбою там і не пахло. А якщо в основі дружби є той «стержень», який змушує кидатися один за одного у вогонь і в воду, то їхнім стосункам будь-які негаразди не страшні.

Але бувають просто жахливі випробування, наприклад таке собі «фаталіті» жіночої дружби – любов до одного чоловіка. Тоді жінки що роблять? Правильно, вони просто нададуть можливість йому зробити вибір самому. Дружити так само, як раніше, вони вже не будуть, це факт (про компроміси навіть мова не йде). Але і влаштовувати «битву компроматів» на потіху оточуючим скоріш за все не стануть.

Джерела жіночої дружби

Жіноча дружба родом з дитинства

Чому одні жінки завершують дружбу феєрверком злоби і ненависті, а інші зберігають теплі стосунки в будь-яких ситуаціях, а ще треті просто поступово забувають один про одного? Відповідь криється не тільки в їх особистісних якостях, а й в обставинах зародження цієї дружби.

Найчастіше, справжня подруга – подарунок дитячих років. Дитина чиста душею, вона не думає про вигоди, суперництво й інші «дорослі» речі, і вибирає друга інтуїтивно. Зазвичай цей вибір виявляється найвірнішим: друг дитинства – поняття майже святе і у жінок, і у чоловіків.

Дружба чи…?

У житті жінки багато ситуацій, коли їй доводиться коротати час за розмовами з сторонніми людьми – на прогулянці з малюком, на роботі, в салоні краси, біля кабінету педіатра і так далі. Можна подружитися на ґрунті відвідування фітнес-центру або під час ранкових пробіжок.

А ще бувають «корисні знайомства». Тому наші дівчатка в більшості своїй схильні «обростати» відносинами, частина яких благополучно «загасає», коли зникає необхідність у спілкуванні з конкретною людиною. Звичайно, тут можуть бути винятки, і приятелька перетвориться в подругу.

Ось такі, засновані на взаємних інтересах і вигоді, зв’язки, найчастіше і тріщать по швах при першій же перевірці. Практика показує, що справжня дружба все ж починається в дитинстві.

Може час зателефонувати старій подрузі?

Зберегти жіночу дружбу, пронести її крізь усі зміни статусів в соцмережах, переступити через гордість, заздрість і гроші, уникнути спокуси попліткувати та понаговорювати за спиною – не всім це вдається. Тому справжні подруги – така рідкість у житті жінок, що багато хто сумнівається в їх існуванні. У ваших силах “збільшити популяцію» цих прекрасних рідкісних птахів. Тому дівчатка, бережіть і цінуйте своїх подруг!

Пишіть в коментарях чи вірите ви у жіночу дружбу та чи доводилося вам сваритися із найкращою подругою.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!