20.09.2011 Коментарів: 3 0 3049 Переглядів

Ревнощі – між любов’ю та ненавистю

[singlepic id=269 w= h= float=left] Сьогодні великий день, який потрібно відмітити червоним кольором у календарі. Чому? – спитаєте ви. Та тому, що я відкриваю у себе на сайті нову, дуже цікаву рубрику під назвою «Стосунки». У цьому розділі я збираюся розміщувати статті про кохання, стосунки між дівчатами та хлопцями у всіх їхніх проявах, давати поради щодо відносин між різними статями, та й взагалі писати про все, що стосується теми взаємовідносин між людьми та емоцій, які ці взаємовідносини викликають.

І сьогоднішню статтю, як ви вже здогадалися, я б хотів присвятити емоції, яка нажаль дуже часто супроводжує таке прекрасне почуття як кохання, а саме – ревнощам.

Людські стосунки – це вкрай складна штука, яка часто не піддається ніякій логіці. І, напевно, найбільш складними почуттями по відношенню до іншої людини є ревнощі. Адже кохати відносно просто, ненавидіти – ще простіше. А ревнувати дуже складно, оскільки це почуття – своєрідна палиця з двома кінцями, яка однаково боляче б’є як по тому, хто ревнує, так і по об’єкту ревнощів.

Ревнощі – це надзвичайно сильний страх втратити дорогу вам людину, але особливу пікантність цьому почуттю додає ще й те, що досить часто цей страх є абсолютно необґрунтованим. Це сильна, руйнівна емоція, яку часто називають супутницею любові. Але це не завжди так, адже можна кохати все життя, жодного дня не ревнуючи, а можна ніколи і не любити, але постійно спалювати кохання своїми ревнощами. Ревнощі – це ураган думок, спрямований на можливу зрада об’єкта любові. Зазвичай, це почуття завдає багато страждань і душевних мук тому, хто ревнує.
Ревнощі не завжди народжуються від великої любові. Найчастіше вони з’являються внаслідок заниженої самооцінки і комплексу неповноцінності. Також людина, яка ревнує боїться втратити не стільки кохану людину, скільки її добре ставлення та її любов.

Ця емоція часто буває параноїдальною, адже вона переслідує людський розум, заважаючи йому повноцінно жити і радіти прожитим моментам. Нерідко людина вже не любить, але продовжує ревнувати свій колишній об’єкт кохання, тому що вважає останнього своєю власністю.

Ревнощі – це добре чи погано?

З моменту найпершого прояву ревнощів і до сьогоднішнього дня люди ніяк не можуть зарахувати цю емоцію до позитивних або ж до негативних почуттів. Деякі вважають, що без ревнощів любові не буває і для цього постійно викликають у свого партнера почуття ревнощів.

Інші ж навпаки вважають, що справжня любов повністю виключає навіть думку про зраду. І зовсім не тому, що так впевнені у відданості коханої людини, а тому, що не вважають її своєю власністю. А ще вони розуміють, що якщо вона і піде до когось, то тільки тому, що їй так буде краще.

То хто все-таки в даному випадку буде правий? Я вважаю, що другий варіант буде правильнішим. Адже як можна не довіряти тому, кого любиш? Це ж уже буде тоді не любов, а погана звичка, яка з часом не створить в душі прекрасний кришталевий храм, а псує і спустошує все духовне своїм мороком і злісним безсиллям.

Ревнощі – страшна сила, яка свого часу зруйнувала не один перспективний і щасливий шлюб своїми підозрами і постійними сварками. Звичайно, мала доза ревнощів повинна все-таки бути присутня в будь-яких здорових відносинах. Але тільки мала доза! А не така, яка завдає не лише моральної, а деколи і фізичної шкоди, змушує дорогу вам людину плакати.

Ревнощі чоловіків у цьому плані є більш негативними, оскільки хлопці – це все-таки сильна стать і часто свої ревнощі можуть доводити до рукоприкладства та залякувань. А ще історії відомі випадки коли в пориві ревнощів люди йшли на вбивство коханої людини, щоб «вже нікому не дісталася»…

Позбавиться від ревнощів можна простими логічними висновками, відвертими розмовами з дорогою людиною і підтримкою друзів. А ще є такий достатньо ефективний спосіб – подумки програти ситуацію передбачуваної зради. Як правило, зрозумівши, що на цьому життя не закінчується, людина перестає відчувати настільки сильний страх і постійний стресовий стан.

Любов – прекрасне почуття, на якому тримається все на цій землі. І нема чого його псувати сліпими і нелогічними ревнощами. Краще піднімати собі самооцінку, постійно самовдосконалюватися і бути завжди цікавим своїй коханій людині. Тоді ревнощі точно не зможуть проникнути у стосунки, адже всі лазівки будуть закриті довірою і розумінням.

В якості десерту, сьогодні пропоную відео, про панянку-жонглера. Причому жонглює вона аж 5-ма м’ячами, але ви подивіться як і чим вона це робить:

[youtube]FXR0-MqTB5M[/youtube]

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 3

 1. ОК
  Вересень 21, 12:29 Відповісти
  Не можу погодитись, що причиною ревнощів найчастіше стає занижена самооцінка. Там, де є довіра між партнерами, ревнощів не буває. І самооцінка тут ні до чого. А щодо боязні втратити добре ставлення та любов, то тут, як на мене, вплітається ще і людський егоїзм та небажання ділити з кимось цю увагу та хороше відношення. Іноді ревнощі виникають і щодо людини, якій сам не можеш відповісти взаємністю, але відпустити до іншого також важко :)
  • danc1r0k
   Вересень 21, 12:36 Відповісти
   А що ж тоді, якщо не самооцінка? А егоїзм, по-моєму вплітається всюди де тільки можна.
   • ОК
    Вересень 21, 15:07 Відповісти
    Не самооцінка є ключовою причиною, а відсутність довіри :)

Залишити коментар