Як позбутися заздрості
16.03.2012 Коментарів 0 4549 Переглядів

Як позбутися заздрості

Що таке заздрість? Які причини її виникнення і як з нею можна боротися, щоб зробити своє життя кращим і світлішим? На це питання важко дати просту логічну відповідь. Надто вже різноманітні і багатогранні людські якості, переплетені в химерному узорі того, що ми називаємо індивідуальністю.

Але спробувати зрозуміти причини виникнення цього почуття потрібно, задумавшись про його походження можна знайти і спосіб звільнення від нього. Саме звільнення, адже заздрість – деспотичний самолюбний тиран, не терпить інакодумства.

Заздрість – це огидна єхидна, яка отруює наше існування. У людини можуть бути пороки і слабкості, які вона навіть виставляє напоказ, пишаючись своєю обжерливістю, хіттю, пристрастю до куріння чи навіть гординею. Але ви навряд чи знайдете того, хто звеличує власне почуття заздрості. Варто добре подумати, щоб зрозуміти, наскільки заздрість неприваблива, і тоді буде легше з нею впоратися.

Заздрість може отруїти буквально все. Щоб зіпсувати будь-який піднесений настрій достатньо її найменшої краплі. Напевно, в майбутньому люди навчаться навіть визначати результат її впливу фізіологічно, адже сьогодні вже виявлено, що почуття страху викликає викид норадреналіну. Цей гормон впливає на склад крові, діяльність мозку, нервової системи, серця і артеріальний тиск.

Можливо, навіть винайдуть якісь лікарські засоби, які будуть подавляти вироблення гормонів заздрості. А поки що люди повинні протистояти почуттю заздрості, використовуючи власні психічні сили. Хоча в цьому є свій плюс, адже в результаті виробляється природний імунітет проти цього неприємного почуття.

Вважається, що в основі заздрості лежить порівняння себе та інших. Але це не просто порівняння, а своєрідне протиставлення, в корені якого лежить почуття егоїзму, бажання піднятися над іншими. Себе треба любити, але не на шкоду іншим.

Якщо захоплюючись чиїмись досягненнями, ми щиро радіємо за них, без будь-яких егоїстичних основ, то чудова гра актора або майстерність художника, музиканта чи танцюриста викликають бажання просто стати краще.

Не можна прагнути стати кращим для того, щоб піднестися над іншими. У цьому й лежить небезпека почуття змагальності, з якого, якщо його не контролювати, часто виростає справжня заздрість.

Завжди потрібно питати себе: для чого саме мені потрібне досягнення того чи іншого результату у спорті, на роботі або в бізнесі, в особистому житті. А якщо таке питання викликає якусь незручність, дискомфорт, на нього не хочеться відповідати, то, можливо, це заворушився черв’як заздрості, поки ще маленький і не зміцнілий.

Згадайте те, що говорилося про непривабливість цього почуття, і не дайте йому розвинутися в дракона, який пожирає вас зсередини. Одного разу розвинувшись, заздрість буде проявлятися в будь-яких ситуаціях.

У людини можуть бути величезні багатства, але її життя буде отруювати чорна заздрість до найменших успіхів інших. Який зиск від усього, що нас оточує, якщо при цьому ми нещасливі? Заздрість може бути дуже сильною, але це не означає, що її не можна побороти. Досягнення перемоги над нею вимагає зусиль, але це цілком реально.

Ми часто заздримо чужим досягненням, бачачи лише невелику частину їхнього життя. Подумайте, те, що ми помічаємо, є лише короткою миттю. Будь-який успіх має свої причини, на повсякденну працю і внутрішні зусилля ми уваги не звертаємо, обмежуючись лише верхівкою айсбергу чужого життя. Будьте певні, такий результат цілком досяжний і для вас, якщо докласти зусиль і проявити завзятість замість заздрощів.

Заздрощі можуть виникнути від браку сили волі, точніше від власного незадоволення самим собою. Почніть розвивати силу волі, для цього не обов’язково здійснювати аскетичні подвиги, досить почати звільнятися від дрібних звичок, які переслідують і направляють більшу частину вашого життя.

Знайдіть у власному житті позитивні моменти, щоб зосередити свою увагу на них, а не на гризучому невдоволенні своїми недоліками в порівнянні з іншими. Помічайте прекрасне навколо, особливо добре звернути свою увагу до матінки-природи.

Квіти і трави, якщо до них придивитися, відкриють надзвичайну красу. І в щирому захваті творчістю природи для заздрощів не знайдеться місця. Запам’ятайте це почуття і завжди порівнюйте з ним своє захоплення по відношенню до інших людей, прагнучи досягти такої ж щирості й чистоти.

Оточуйте себе предметами мистецтва. Навіть проста репродукція картини, яка вам сподобалась, або красива вазочка, на якій зупиниться випадковий погляд, вже буде дарувати тепло.

Займіться спортом, проста зарядка допоможе розігнати кров, щоб прорвати греблю застою, в якій так любить гніздитися заздрість. Але в спорті завжди потрібно пам’ятати про почуття змагальності.

Не залишайте в своїй душі вакууму. Заздрість потрібно не просто вилучити, а витіснити, замінити чимось гідним. Для цього чудово підійде творчість чи заняття спортом, та взагалі будь-яке хобі – ті ж танці чи рукоділля.

Творча активність дуже корисна для розвитку почуття власної гідності. Головне не сумувати і пам’ятати, що результат, досягнутий важкою працею і впродовж значного часу збережеться надовго.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!