15 способів як підвищити свою самооцінку
16.02.2017 1 коментар 4954 Переглядів

15 способів як підвищити свою самооцінку

Людська свідомість має дуже круте вміння – вона сама собі та своїм характеристикам вміє давати оцінку. Приклад: йдеш ти такий по вулиці і бачиш, що хтось посеред тротуару викинув порожню пляшку. Ти підняв її і рухаєшся далі, щоб знайти урну для сміття куди б викинути пляшку. Знаходиш, викидаєш – «дзень», свідомість дала сигнал і твоя самооцінка підвищилась, левел ап. Ти крутий, ти молодець, зробив хороше діло причому без прохань і вдячностей, просто так.

Схожих прикладів можна навести безліч. Це можуть бути як серйозні справи та вчинки, так і зовсім дрібні і незначні. Справа в тім, що різним людям по-різному це вміння «самооцінюватися» допомагає рухатися вперед і досягати гідних життєвих результатів. Одні йдуть вгору, інші ж, навпаки, стоять на місці, або навіть потроху котяться донизу. Тому виникає цілком логічне питання: як навчитися підвищувати свою самооцінку?

Закладається цей потрібний, а він, повірте, потрібний, навик ще з дитинства і, часом, спотворюється від незалежних від дитини факторів – впливу його близького оточення.

Батьки, які більше хвалять свого малюка, аніж сварять в кінцевому випадку виховають цілком свідому і розумну дитину. Ті ж, які помічають в своїх дітях лише те, що вони роблять неправильно в результаті отримають дитину із заниженою самооцінкою.

Вбираючи в себе деструктивне середовище, малюк виростає в закоренілого «руйнівника». Тому що, в першу чергу, недооцінюючи свою особистість, він руйнує самого себе: здоров’я, сім’ю, кар’єру.

Як підвищити самооцінку. Вір у себе

Трапляються люди і з завищеною самооцінкою, але, ймовірно, вони лише хочуть виглядати такими: абсолютно безстрашними, всемогутніми, непогрішимими.

Реальна або адекватна самооцінка – ось що потрібно для щасливого життя. Її не можна виробити раз і назавжди або отримати як спадок в подарунок. Самооцінку, як м’язовий тонус тіла, потрібно регулярно прокачувати. Благо, способів для цього безліч.

Пропоную вам спробувати декілька із них на практиці:

1. Сприймайте себе, як неповторне чудо природи. Любіть себе.

2. Вивчіть себе дуже ретельно; ви ж само-собою знаєте свої «козирні» риси характеру (зовнішності, уміння). Тож використовуйте їх в першу чергу, отримуючи (або ні) заслужені схвалення і таким чином знову прокачуючи власну самооцінку.

3. Ніколи не сваріть себе ні внутрішньо, ні привселюдно. Навіть коли ви вчинили щось не так, не варто собі докоряти. Ви отримали досвід і з нього навчилися, щоб наступного разу все було краще.

4. Оточіть себе позитивними людьми і сміливо розлучайтеся з тими, хто поводить себе як енергетичний вампір (постійно жаліється і ниє як все кругом погано; більше просить ніж дає взамін). Якщо ж такі люди ваші родичі, то намагайтеся спілкуватися з ними в дещо іншій площині, можливо деякий час допомагати їм лише на відстані.

5. Шукайте однодумців – для обміну корисною інформацією, для конструктивної критики, для похвали і особистісної реалізації.

6. Не виправдовуйтесь коли вам роблять компліменти, лише дякуйте.

7. Майте під рукою мотивуючі джерела (книги, фільми, цитати відомих людей, власні гарні фото).

8. Не жалійте себе, адже жалість дуже підступне почуття.

9. Не припиняйте щодня себе хвалити і винагороджувати навіть за щонайменші досягнення та вчинки.

10. Вчіться давати подіям та людям позитивні оцінки. Новини зі ЗМІ повинні жорстко фільтруватися, аби не заважати процесу підвищення самооцінки. Змінюйте вектор оцінки, наприклад, пішов дощ: хід думок людини із заниженою самооцінкою «блін, промочу ноги, захворію і не встигну зробити те що собі запланував…»; як треба – пішов дощ «чудово, буде легше дихатися, нічого що прийду додому пізніше, поки перечекаю може щось класне собі куплю».

11. Не зациклюйся на критиці. Як кажуть черга людей, щоб критикувати довжиною в тисячі кілометрів; черга людей, які мовчки стоять і нічого не роблять – сотні кілометрів; а черга людей, які беруть все у власні руки і діють – декілька метрів.

12. Зробіть підвищення своєї самооцінки буденністю. Забудьте, що ви хочете підвищити свою самооцінку, адже якщо на цьому зациклюватися, то бажання може перетворитися на перепону.

13. Спробуйте оновити ваш зовнішній вигляд (статті по темі: Який вигляд має мати чоловік; Чому краса та привабливість це різні речі; 15 жіночих рис, що важливіші за зовнішність). Нова зачіска, макіяж у дівчат, новий стиль одягу, не бійтесь експериментувати, доки не знайдете те, що буде подобатись і вам і оточуючим.

14. Займіться спортом. Почніть плавати, бігати, стріляти з лука, грати у футбол чи у шахи. Нехай це буде любительский рівень, але так ви натренуєте не лише своє тіло, але й свою силу волі.

15. Усвідомте, що ви недосконалі. Не буває ідеальних людей, ви можете до цього прагнути, але не потрібно вважати себе поганим лише через те, що ви не досконалі.

Аналізуйте, а не копайтеся, у Дейла Карнегі є гарний вислів «пиляти тирсу» – необхідно, але тільки для того, щоб конструктивно розібратися в причинах, що призвели до розбіжностей обставин і можливостей.

Має проводитись робота над собою, коригувати завжди важче, ніж формувати спочатку, зате результати, які не змусять себе чекати – безцінні.

Маєте власні цікави способі підвищення самооцінки? Діліться ними в коментарях до цієї статті.

Вам може сподобатися

1 Коментар

Залишити коментар