Компліменти – запорука успішних відносин
17.04.2012 Коментарів 0 4029 Переглядів

Компліменти – запорука успішних відносин

Не секрет, що більшості людей приємно чути в свою адресу щирі, вміло та в потрібний момент сказані компліменти, що підкреслюють їх індивідуальні здібності і уміння. Але в той же час не всі вміють правильно робити компліменти або ж не замислюються про те чи важливо це. Тому варто звернути увагу на те, яку роль компліменти займають в житті людей, що вони включають в себе і як впливають на нас.

Що таке комплімент?

Для того щоб зрозуміти, що таке комплімент досить заглянути до словника. Тлумачення цього слова дещо відрізняються один від одного, але суть зводитися до наступного: комплімент – це форма похвали, в якій виражено повагу, захоплення і визнання достоїнств людини; це приємні, добрі і люб’язні слова на адресу інших.

Компліменти є одним з найсильніших засобів, котрі допомагають встановлювати теплі і поважні відносини один з одним. Цікаво, що ними користуються в залежності від потреб. Так, наприклад, в одній ситуації вмілим компліментом можна підняти самооцінку людини та її впевненість у власних силах, поліпшити її настрій, а в іншій – розташувати людину до себе і заручитися її підтримкою.

Більш того, компліментом можна показати свою любов і повагу до людини. І всупереч поширеній думці, чоловіки потребують своєчасних компліментів і підкреслення своїх достоїнств не менше ніж жінки.

Вірні помічники

Якщо вміло користуватися компліментами і говорити їх щиро і від душі, то вони нададуть неоціненну допомогу в наших відносинах з іншими (навіть незнайомими) людьми. Ось лише деякі сфери, в яких допомагають компліменти:

1. Взаєморозуміння з іншими. У житті кожної людини доводитися стикатися з малоприємними, примхливими і прискіпливими людьми. Крім цього в кожного свої уявлення і потреби в спілкуванні. Але більшість труднощів, які пов’язані з цими моментами, можна легко усунути, якщо навчитися робити компліменти. Адже навіть сама озлоблена і негативно налаштована людина буде вдячна (нехай навіть мовчки і в глибині душі) якщо ми, замість того, щоб опуститися до її рівня спілкування, зробимо умілий і влучний комплімент;

2. Збереження дружби. Скільки б років люди не дружили, вони ніколи не перестануть відчувати потребу в похвалі. Адже це ті люди, які знають про нас більше за інших, розуміють нас і готові підтримати. Тому вкрай важливо цінувати їх і в якості подяки висловлювати доречні компліменти, які б покращували відносини і свідчили про те, що ви дорожите ними;

3. Зміцнення сім’ї. Чим частіше люди стикаються в житті один з одним, тим більше між ними може виникати непорозумінь та сварок. Якщо не викорінювати їх, то рано чи пізно шлюб може стати нещасливим і навіть зруйнуватися. Щоб цього не сталося потрібно навчитися помічати чесноти один одного і говорити про них. Чому б наступного разу не сказати чоловікові (дружині) ніжний комплімент, замість того щоб підтримати затіяну ним (нею) суперечку?!

Компліменти бувають різні

Не варто забувати, що хоча компліменти потрібні і приємні, вони повинні бути слушними і доречними. Якщо близьку людину можна похвалити за її внутрішні якості, яку вона проявляє, незважаючи на важкі обставини, то в незнайомій людині краще відзначити її положення в суспільстві або сказати пару слів про річ, яка їй належить. Роблячи комплімент начальнику потрібно бути гранично ввічливим і поважним, а помічаючи гідність коханої людини – ніжним і ґречним.

Компліменти робити не складно, якщо вчитися бачити в людях позитивне і не зосереджуватися на негативному. Тому навчіться бути більш уважними і у вас все вийде!

 

*****

Кто не любит путешествовать, думаю, таких людей – единицы. Другой вопрос – куда дешевле поехать и куда легче получить визу. Как насчет азии? Ведь азия – это нескончаемый запас впечатлений. Там, несомненно, есть на что посмотреть: различные культуры, традиции, религии, люди.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!