Самовдосконалення – навіщо воно потрібне
13.07.2011 Коментарів: 5 17815 Переглядів

Самовдосконалення – навіщо воно потрібне

Вітаю на сторінках життєво необхідного блогу. Перш за все, хочу привітати усіх любителів солоденького з минувшим міжнародним днем шоколаду (11 липня) та усіх любителів фотографувати з Днем фотографа (12 липня). Першим бажаю не переборщити із чукулядами, а другим – побільше натхнення. Що ж, тепер приступимо до статті.

Сьогодні хочу поговорити про таку річ як самовдосконалення. Адже з кожним днем, тижнем, роком життя людина чому-небудь вчиться і вдосконалюється. Для будь-якої поважаючої себе людини самовдосконалення – природний процес. У чому ж воно заключається і для чого потрібне?

Почнемо з морального і розумового самовдосконалення. Погодьтеся, якщо людині сорок, а вона мислить і діє так, ніби їй п’ятнадцять, це, м’яко кажучи, дивно. І можна говорити про те, що на певному етапі людина зупинилась у розвитку. Поважати таку людину складно, якщо не неможливо.

Отже, самовдосконалення – це постійний, безперервний розвиток особистості. І відбувається він як природним шляхом – людина вчиться, змінюється і розумнішає протягом життя, отримуючи досвід з ситуацій, які з нею трапляються, так і за допомогою самої людини – вона читає книжки, бажаючи отримувати знання, черпає мудрість зі спілкування з іншими людьми, постійно прагне до самовдосконалення і відточення людських якостей і навиків, естетичних і релігійних поглядів.

Розвинута розумово і духовно особистість, яка весь час прагне до вдосконалення моральних якостей і отримання знань, завжди буде на крок попереду людей інертних і менш розумних та честолюбних, як в буденному житті, так і в кар’єрному плані. Адже якщо у людини високі моральні принципи, якими вона не поступається, на роботі у неї фонтан ідей, і все завжди робиться нею якісно і вчасно, та окрім цього ще й постійно підвищує свій професійний рівень, таку людину цінуватимуть і поважатимуть.

Моральні якості і розум завжди вважалися і вважатимуться почесними. У той час, як люди, які «стоять на місці» у своєму розвитку приречені пасти задніх.

Щодо фізичного вдосконалення, то його кожен розуміє по-своєму. Для чоловіків це, зазвичай, підтягнута фігура, здоровий спосіб життя, відмова від поганих звичок, накачані м’язи. Для жінки це найчастіше струнка талія, гарний вигляд і здорове харчування. Одним словом, це робота над вдосконаленням тіла і зовнішнього вигляду взагалі шляхом фізичних тренувань та зміцнення духу. Усі ці кроки до досконалості знову ж таки потребують роботи над собою – тренування сили волі, фізичних вправ, відмови від звичних для людини речей.

Всебічно розвинена особистість усе життя прагне до самовдосконалення – як морального, духовного і естетичного, так і фізичного, та професійного, і ніколи не припиняє працювати над собою.

Правда, стимули у кожної людини для саморозвитку можуть бути різними. Хтось може відстоювати свої ідеї та переконання, вважаючи самовдосконалення невід’ємним від існування людини процесом, для когось це спосіб довести щось комусь. Є люди, яких усе життя стимулює до розвитку бажання побудувати успішну кар’єру або розбагатіти, а можливо людина просто сама по собі настільки честолюбна, що постійне самовдосконалення підтримує її в тонусі і робить щасливою.

У будь-якому випадку, розвиток особистості, кроки до підвищення рівня інтелекту, умінь та відшліфування моральних якостей, духовності завжди допомагатимуть людині досягати успіху у житті, поваги оточуючих, вершин у кар’єрі, жити в достатку.

Незалежно від того чи ви навчитеся грати в шахи, чи може розгадувати судоку, а можливо, вивчите нову мову – у будь-якому випадку це буде самовдосконалення. І так чи інакше, у житті вам може знадобитися все, що завгодно. Тому, кожному з нас варто прагнути до більшого і працювати над собою, без цього неможливо бути успішним.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 5

  • danc1r0k
   Липень 18, 18:30 Відповісти
   Я постійно читаю книжки, причому різних напрямків, як психологічні (Психологія брехні) так і художні (зазвичай Бернард Вербер). Також намагаюся підримувати своє тіло у формі, тому займаюся футболом, а ще ходжу на латиноамериканські танці. У планах ще багато чого, от тільки треба правильно розподілити час на все )))
 1. Фіглюк
  Серпень 13, 20:14 Відповісти
  Вітаю з Днем народження. Думаю ще все по переду, старт добрий. Розвитку вам і менше крякозябер на дорозі в гору.
 2. Ксеня
  Січень 09, 00:22 Відповісти
  Гарна стаття. Від себе хочу додати: чим далі, тим більше переконуюсь, що вдосконаленню немає меж. Чим більше я вчу, тим більше знаходжу незнаного для мене, ще так багато є речей, які я повинна освоїти. Завжди є щось, що ми можемо покращити. Людський потенціал безмежний. Кожний раз, коли ми думаємо що ми хороші, ми можемо бути кращими! На рахунок розподілу часу - є цікава стаття :) Надіюсь, пригодиться - http://iwrite.com.ua/samovdoskonalennya/kozhna-hvylyna-na-rahunku/
 3. Ігор
  Жовтень 02, 11:55 Відповісти
  Дуже цікава стаття. Я ось наприклад почав краще розподіляти свій час дякуючи філософії "одного завдання" Ось тут докладніше http://hip.org.ua/samovdoskonalennya/filosofiya-odnogo-zavdannya.html

Залишити коментар