Як почати бігати
13.03.2012 Коментарів 0 4395 Переглядів

Як почати бігати

Біг є достатньо поширеним видом спорту, яким люди уже займаються впродовж довгих років. Я і сам колись займався легкою атлетикою і достатньо багато бігав, тому знаю, наскільки він є корисним для організму людини.

Біг чудово стимулює і тренує м’язи, відмінно впливає на кровоносну систему і допомагає контролювати дихання. Ранкові або вечірні пробіжки допоможуть вам зберегти свою фігуру в молодості і своє здоров’я в старості.

Так що, якщо ви будете приділяти бігу хоча б по півгодини в день, то результат не змусить вас довго чекати. Ви станете більш витривалим(ою), у вас нормалізується дихання, шкіра залишатиметься чистою і молодою.

А як же почати бігати? Це питання відноситься до розряду тих, які задає собі чи не кожна людина, яка збирається почати займатися бігом. Дуже часто нам складно піднятися з теплого ліжка і вийти на ранкову пробіжку. Однак, є кілька хитрих прийомів, які допоможуть пересилити свою лінь і відправити власний організм на пробіжку.

По-перше, вам варто засвоїти для себе, що це не є щось обов’язкове, як наприклад, робота. Пробіжки необхідні для вас і вашого здоров’я, тому якщо бажаєте бути здоровими і стрункими треба займатися спортом.

По-друге, не потрібно бігати щоранку, почніть з малого, а вже потім, коли помітите перші ознаки результату, вам захочеться займатися все більше і більше.

По-третє, щоб пробіжки приносили радість, постарайтеся насолоджуватися ними, наприклад, закачайте улюблену музику в плеєр і слухайте її під час занять; купить собі красиву і дорогу спортивну форму, щоб вам хотілося її одягати якомога частіше.

Крім того, тут і мета грає не останню роль. Спробуйте вирішити для себе, чого ви хочете домогтися від пробіжок. Можливо, вам потрібно підправити свою фігуру і здоров’я, значить, треба дати собі серйозну установку, щоб почати займатися бігом. Деякі люди бігають для того, щоб довести собі, що у них є сила волі, в цьому випадку вже треба покладатися тільки на себе…

Які поради можна дати тим, хто збирається бігати? Отже, пробіжки-це досить серйозно, адже вам варто знати, що не всім людям корисний біг. Якщо у вас є проблеми з серцем чи серцево-судинною системою, то про біг варто забути і не згадувати. Як альтернативу, можна запропонувати займатися швидкою ходьбою.

В залежності від типу людини потрібно визначитися, коли вам краще займатися бігом. Ранкові пробіжки у більшості людей забирають всі сили, і тоді цілий день йде коту під хвіст. Якщо бігати ввечері, то можна уже не турбувати через виснаження організму, бо все одно далі треба йти спати і відновлювати сили для нового дня.

Починати свої заняття бігом потрібно обережно, попередньо ознайомившись з усіма умовами. Тобто, постарайтеся дізнатися, чи зможе ваш організм витримати навантаження, а краще проконсультуйтеся з лікарем.

Що ще важливо для тих, хто хоче почати бігати, так це вибрати маршрут. Яке-небудь безлюдне місце підійшло б якнайкраще. Так вас ніхто не буде відволікати від занять. Краще буде, якщо ви виберете ліс, парк або стежку вздовж водойми. Це допоможе вам розслабитися і отримати не тільки заряд енергії, але і задоволення.

Найкраще бігати або вранці, або ввечері, дивлячись у кого який організм. Якщо ви жайворонок, то ранок спеціально створений для вас. Бігайте в своє задоволення і насолоджуйтеся.

Однак, тим, хто звик спати допізна, доведеться займатися пробіжками ввечері. Почніть з малого: спочатку бігайте по 15-20 хвилин в день, а потім, коли відчуєте, що біг у вас не забирає сили, а заряджає енергією, збільшуйте час бігу.

Запам’ятайте важливе правило, головне не те, скільки ви пробігли, а як ви бігаєте. Тобто вам необхідно знати, що швидкість тут не найголовніше. Взагалі, наскільки мені відомо, найкращим є інтервальний біг. Тобто біг з часовими (секунди) або дистанційними (метри) проміжками, наприклад, 150м швидка ходьба, 150м біг підтюпцем і ще 150м максимально швидкий біг.

Починайте потроху і поступово збільшуйте загальний час пробіжки. Люди, які бажають за допомогою бігу поправити свою фігуру, потрібно пам’ятати, що максимальне спалення жирів в організмі відбувається якраз тоді, коли здається що все, кінець, більше немає сил. Саме в цей момент, якщо будете бігати хоча б 5-10хв «через силу», будете мати результат.

Також про біг знаю таку річ, що якщо ним почав займатися, то вже потрібно продовжувати завжди. Бо якщо через деякий час кинеш пробіжки, то всі старання будуть втрачені і організм дуже швидко повернеться до попереднього стану. З іншого боку раджу також почитати замітку про здоровий спосіб життя, з якої, сподіваюсь, почерпнете для себе багато цікавого.

Отож, ставте перед собою ціль і йдіть до неї, скажіть собі, що ви зможете, що ви почнете бігати, і у вас обов’язково все вийде. Чого вам і бажаю. Ну все, досить писати, йду на пробіжку.

*****

Часто, щоб зрозуміти чого чекати від життя потрібно змінити обстановку. Наприклад, поїхати у славне місто Львів квартири подобово в якому знайти дуже і дуже просто. Орендувати там житло і пожити хоча б пару днів.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!