
Життя після розставання… 5 порад від профі
Якщо вам з тієї чи іншої причини доводилося рвати стосунки з коханою людиною, ви знаєте, що приємного в цій ситуації, м’яко кажучи, мало. Ви неминуче будете відчувати співчуття або каяття. Ви можете відчувати себе жертвою або, навпаки, повним нікчемою. Ви можете тихо злитися або голосно ревіти. Діапазон супутніх емоцій воістину безмежний.
У період найбільш гострого переживання того, що сталося ви можете вимовляти якісь слова, здійснювати якісь вчинки і при цьому зберігати впевненість, що ви все робите правильно. Але через деякий час ви розумієте, що навряд чи повторили б це, якби знову опинилися в подібній ситуації…
Я прекрасно усвідомлюю, що в такі моменти кожен з нас, і я в тому числі, може робити не зовсім адекватні вчинки (причому неодноразово) через свою схильність до емоційних сплесків або з інших причин.
Тепер, зберігаючи в пам’яті свій сумний досвід, хочу поділитися з вами деякими порадами про те, що слід робити, коли ви зі своєю коханою людиною виявилися розійшлися, а чого робити категорично не можна.
1. Соціальні мережі
Слід робити: «Відключіться» повністю, хоча б на 60 днів.
Порвіть всі відносини з вашим колишнім партнером. У першу чергу мова йде про контакт за допомогою цифрових форм зв’язку. Зітріть з пам’яті його номер, скасуйте підписку на оновлення його повідомлень у Твіттері Інстаграмі, видаліть його з друзів на Facebook та ВКонтакті. Хоча б на 60 днів.
Чому саме 60 днів? Цього часу, швидше за все, буде достатньо, щоб «протверезіти» від відносин.
Сконцентруйтеся на собі, подаруйте собі увагу, турботу і любов. Втім, можливо, за ці пару місяців ви ще й встигнете з ким-небудь познайомитися.
Не робіть: Не слід «переслідувати» свою колишню пасію в соцмережах.
Після декількох місяців практично щоденного спільного проведення часу, ви ще довго будете відчувати бажання знати абсолютно все, що відбувається в житті вашої(го) колишньої(го). Це й зрозуміло: абсолютно неприродно одним махом відсікати себе від того, хто зовсім недавно був вашою половинкою. І, здавалося б, соціальні мережі надають нам таку прекрасну можливість…
Запевняю вас, не варто влаштовувати це стеження та щохвилинне перевіряння сторінок. Ні явно (з-під свого акаунту), ні таємно (з-під рейкових облікових записів чи від своїх друзів). Здійсніть над собою зусилля і приспіть свою пильність. Абсолютно ні до чого бути в курсі справ тепер уже чужої людини.
2. Дружба
Слід робити: Пам’ятайте про своїх друзів.
Ви ще не забули цих людей? Тих, хто весь час був готовий прийти на допомогу? Вони-то вас не кидали… Вони нікуди не поділися… і вони хочуть залишатися поруч і надалі. Друзі прийдуть на виручку: просто будуть поруч, запросять переночувати хоча б пару ночей у них, постараються не дати вам думати про те, що сталося.
Не робіть: Не намагайтеся залишитися друзями з вашою(им) колишньою(ім), принаймні, поки що.
Зовсім недавно ви були просто по вуха закохані в цю людину… Ваші почуття до неї ще дуже сильні. Але тепер, коли ваші стосунки розірвані, межі доведеться встановлювати заново. Це складне завдання…
Крім того, не забувайте про встановлений вами 60-денний термін «затишшя». За цей час могло відбутися дуже багато чого. Люди безперервно змінюються, навіть коли вони разом… але після розставання вони можуть змінитися ще сильніше. Іноді ви можете і не здогадуватися, якою стала ваша колишня чи колишній.
3. Самовираження
Слід робити: Виплесніть свої переживання на папір.
Знаю, що такий метод не популярний та все ж… Ви можете довірити своєму щоденнику все, що накопичилося на душі. Зараз вам просто необхідно висловити свої емоції, але всі ваші слова і думки повинні залишатися недоступними широкому загалу.
Якщо ведення щоденника – це не для вас, спробуйте знайти, на чию жилетку можна поплакати. Того, хто буде готовий вислухати вас і бути поруч у важку хвилину. Звичайно ж, це має бути людина, якій ви довіряєте. Може бути, друг, член сім’ї, колега …
Не робіть: Не слід розхлюпувати свої емоції по всіх соціальних мереж.
Повірте, нікому не цікаво і ніхто не хоче читати про ваші біди на сторінках Вконтакті, Фейсбук чи Твіттера. Ви ж не хочете, щоб люди, врешті-решт, почали ставити заборону на показ ваших новин в своїй стрічці?
Якщо ви відчуваєте нестерпне бажання неодмінно поділитися своїми переживаннями, своїм болем з усіма користувачами інтернету, краще заблокуйте свої облікові записи в соціальних мережах. Хоча б на час гострої кризи.
4. Життя
Слід робити: Зосередьтесь на собі.
Розробіть програму тренувань, займіться спортом, почніть бігати, відвідайте тренажерний зал або масажний кабінет, зробіть манікюр, отримайте задоволення від з’їденого за обідом смачненького делікатесу. Зараз ви особливо потребуєте любові та уваги, адже, незважаючи ні на що, ви як і раніше гідні цього.
Звичайно, хотілося б отримати все це від когось іншого, але в першу чергу ви самі не повинні забувати про себе.
Не робіть: Не змінюйте кардинально свій спосіб життя.
Якщо за вами ніколи не спостерігалося схильності до зловживання спиртними напоями або щоденним (точніше щонічним) відвідинам вечірок, не варто починати цього і зараз. І не слухайте друзів, які радять вам сходити розвіятись подібним чином. Скоріш за все, вони просто хочуть потусуватися, і ви з вашими проблемами – лише привід для цього.
На короткий час таке проведення часу допоможе вам втекти, сховатися, забутися… Але скоро все повернеться в звичне русло, а до переживань з приводу вашого розставання з коханою(ним) додасться ще й головний біль.
5. Знайомства
Слід робити: Зберігайте власну гідність.
Не ваші відносини (в минулому, сьогоденні або майбутньому) визначають вашу особистість, це робите ви самі. Якщо ви хочете жити життям, яке будете цінувати і любити, то ви повинні знати, хто ви є і чого варті.
Не робіть: Не слід фліртувати з усіма підряд.
Ви можете переконувати себе, що вам все дозволено, що ви вільні і вільні чинити, як вам хочеться, насправді ж ви просто намагаєтеся хоч якось засмутити свого(ю) колишнього(у).
В кінці-кінців ви обов’язково знайдете свою любов, але не варто за будь-яку ціну домагатися того, щоб кожна вечірка, яку ви відвідуєте, неодмінно закінчувалася б черговим романтичним побаченням.
В даний момент життя вам слід зосередитися на самовідновленні і самовдосконаленні, щоб стати сильним, захищеним і готовим пройти свій шлях людиною.
Знаю, багато хто думає, що отак от говорити простіше, але коли говориш (чи пишеш) із досвіду, то я б прислухався, адже краще вчитись на помилках… на чужих помилках.
Коментарів 0
Ще немає коментарів!
Ваш коментар може бути першим comment this post!