Здоровий спосіб життя – не все так просто
16.11.2011 Коментарів: 2 3913 Переглядів

Здоровий спосіб життя – не все так просто

Ви ніколи не пробували знайти людину, яку не турбує стан її здоров’я? Не в сенсі, що воно в неї гарне, а в тому розумінні, що вона байдужа в принципі до того, як себе почуває. То і не намагайтеся, не шукайте, таку людину навряд чи знайдете.

Хоча багато людей цілеспрямовано нищать своє здоров’я, але насправді, коли воно погіршується, їх це взагалі не влаштовує, а точніше вони докладають багато зусиль для того, щоб його відновити. Тобто, діють за принципом – доки грім не гряне.

Та чи потрібно постійно кидатися лікуватися і займатися собою коли вже настільки нестерпно себе почуваєш. Чи не краще просто намагатися вести здоровий спосіб життя? Саме про нього я б і хотів поговорити у сьогоднішній статті.

Зовсім не обов’язково робити все «як книжка пише», та й неможливо це, але постаратися виконувати бодай найпростіші правила здорового способу життя потрібно. Тим паче, що в майбутньому це повернеться вам сторицею.

Бути здоровим – це як?

Більш відповідальні і серйозні люди намагаються запобігти доведенню здоров’я до крайнощів і ведуть здоровий спосіб життя. Він включає в себе правильний режим дня, повноцінне і регулярне харчування, здоровий сон, помірні фізичні вправи, правильне ставлення до стресу і негативних ситуацій, а також відмова від шкідливих звичок, які негативно позначаються на здоров’ї. До таких звичок можна віднести паління, зловживання алкоголем та наркотичними препаратами. Але чи виправдовують себе такі зусилля? Звичайно, адже людина цілеспрямовано зберігає своє здоров’я, зміцнює його, а це сприяє хорошому самопочуттю і задоволенню, яке вона отримує від життя.

Турбота про здоров’я на практиці

Одне діло говорити про здоров’я та про те, що потрібно робити, щоб бути здоровим, а зовсім інше – застосовувати «правила здоров’я» на практиці. Звичайно, цікаво писати і читати про те, як «потрібно і правильно», але для багатьох, довести, що їхнє слово не розходиться з ділом вкрай складно.

Щоб трохи полегшити цей процес, давайте виділимо основні моменти, які повинні бути у житті людини ведучого здоровий спосіб життя. Хочу навести бачення того, як проходить день, якщо проживати його за сценарієм здорового способу життя. Отже,

1. потрібно прокидатися вчасно (час індивідуальний в залежності від вашого особистого графіка) з урахуванням того, щоб збиратися не спішно;

2. після пробудження рекомендується зробити декілька фізичних вправ і якщо дозволяє час і можливості, то бажано зробити пробіжку на свіжому повітрі. Хоча багато людей не знаходять часу на ранкову зарядку, але саме вона забезпечує людину силами і бадьорістю на увесь день;

3. контрастний душ – ще одна річ, яка бадьорить і додає сил;

4. обов’язковий сніданок. До речі, вся їжа людини, яка піклується про своє здоров’я, повинна містити якомога менше жирів, цукру і борошна. Фрукти, овочі та продукти, що містять клітковину – те, що потрібно;

5. у проміжку між сніданком і обідом, а також обідом і вечерею випивайте кожну годину по склянці води. Людина повинна випивати не менше 10-ти склянок води на день;

6. обідайте в чітко встановлений час і намагайтеся не переїдати. Краще потім протягом дня влаштувати собі перекус сухофруктами – корисно і поживно; Привчіть свій організм до вживання їжі тільки в конкретні години, ніяких перекусів і т.п.

7. виділіть час для вечірніх прогулянок на свіжому повітрі;

8. не їжте нічого за 2-3 години до сну, для того щоб міцно спати і не відволікати організм від відпочинку;

9. лягайте спати близько 22.00;

10. протягом дня зберігайте позитивний настрій і уникайте стресових ситуацій, які негативно відбиваються на стані вашої нервової системи.

А хто не з нами?

Хоча дотримання принципів наведених вище – завдання досить таки проблематичне (щоб зробити зарядку треба раніше прокинутися або під час обіду відмовитися від улюбленого калорійного блюда на користь овочів), здоров’я все-таки важливіше. Найважчим, мабуть, буде збагнути, що якщо навіть ви почали вести здоровий спосіб життя, то це не означає, що так само зроблять й усі інші люди, які вас оточують.

Потрібно усвідомити, що це ви робите не для когось, а для себе. Бо коли бачиш, що ти тут «рвеш дупу» заради того здоров’я, а люди навколо просто ігнорують своє власне, то з’являється велика спокуса покинути все і відриватися на повну не звертаючи уваги ні на що. Необхідно зосередитися на тому, що ти робиш намагатися не піддаватися тій спокусі, адже в майбутньому про це можна пожалкувати.

Дехто не бачить сенсу у веденні здорового способу життя («у мене і так все нормально зі здоров’ям, так навіщо зайвий раз напружуватися ?!»), інші чесно визнають, що їм лінь чи не вистачає сили волі для старту, а треті просто не можуть стрибнути вище своїх життєвих обставин. Адже, погодьтеся, що життя хлопця, який проживає окремо від батьків істотно відрізняється від життя одруженого чоловіка, у якого 3 дітей – йому вже точно не до ранкових зарядок і пробіжок.

Важливо пам’ятати, що боротьба за здоров’я – це ваш рішення, яке не потрібно нав’язувати іншим. Адже свободу волі і право вибору ще ніхто не відміняв! І знайте, що здоровий спосіб життя – це не обов’язково струнка фігура, накачані м’язи та прес кубиками, але це завжди хороше самопочуття, гарний настрій і заряд сил на цілий день.

 

*****

Дети – лучшее, что может случиться в нашей жизни, поэтому родители стараются дать им все лучшее. Здоровое питание, хорошая детская одежда, забота и попечение – это то, в чем так нуждается наше чадо. К сожалению, на все не всегда хватает времени, но его можно сэкономить, если покупать одежду для своих детей в интернет-магазине.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 2

Залишити коментар