09.07.2011 Коментарів: 2 0 5193 Переглядів

Хамство – відповісти чи промовчати?

[singlepic id=250 w=350 h=233 float=left]У цьому житті не завжди все йде як по маслу і не все так складається як би того хотілося. Сьогодні у тебе просто су перовий настрій, справи йдуть згідно плану, а завтра раз, і все наче перевернулося навпаки – все валиться з рук, день проходить не так як запланував, відчуваєш себе не в своїй тарілці. Відразу ж з’являються ознаки агресії, злості та нерозуміння того, що відбувається навколо.

Та хіба все в житті буває так просто? Можливо навіть, що хтось посприяв такому несприятливому настрою? А може бути, що навіть спеціально? Причин для такої злості чимало, і зараз не час їх усіх перераховувати, оскільки буквально кожна хвилина, яка не склалась по плану – це вже злість, нерви і розчарування.

Зараз я хочу поговорити лише про одну конкретну неприємну і не завжди аргументовану причину такого стану – таку як хамство.

Якщо копнути глибше і почерпнути інформацію з історії походження даного слова, то можна довідатись, що воно походить від імені персонажу з Біблії, «Хама», який був сином Ноя. І означає це ім’я в перекладі – неадекватна поведінка, нецензурне спілкування і в деякій мірі боротьба ні за що.

Хамство в нашому житті – це, нажаль, досить поширений спосіб спілкування. Бо через людську невихованість,чийсь поганий характер чи настрій страждають люди, які ні в чому не винні і просто попали як то кажуть, під гарячу руку.

Людей, які хамлять, не люблять у суспільстві, так як вони можуть за кілька секунд перетворити веселу компанію друзів в компанію ворогів.

Хами це вже, напевно, своєрідний тип характеру, так як в силу нераціонального використання своїх емоцій вони можуть образити і нагрубити людину, яка зазвичай навіть не давала приводу до такої непередбачуваної агресії. Моральні принципи людяності іноді перекриваються поняттями задоволення власної гідності. І саме тому хамство є проявом самих недоброякісних рис людського характеру.

У нас, українців, такий менталітет, що будь-хто, якщо почув грубість у свою сторону – обов’язково має відповісти грубістю, не побачить чи ще гірше, нахамить в два рази більше, але ні в якому разі не промовчить і не стримається.

Люди, які відносять нешанобливо до інших, перш за все, піддають себе такому ж відношенню. Усі, хто нас оточує, також люди і жити треба по-людськи.

Якщо ж все-таки тобі нахамили, і ти не знаєш як діяти, то просто залиш все на розсуд долі. Скоріш за все твої емоції візьмуть верх, і зроблять все за тебе, бо в такі хвилини немає часу на роздуми, тут спрацьовує принцип самооборони.

Людина, як у віртуальному (в інтернеті), так і в реальному житті повинна вміти відстоювати свої права, і ніхто не має права на них посягати. Але як бути з тими, хто постійно хамить у твоїй присутності, чи ще гірше – тобі особисто?

Одним із варіантів може бути ігнорування цього хамства. У реальному житті можна просто зробити вигляд, наче не помічаєш людини, від якої за кілометр несе хамством. У кращому випадку ця особа або перестане так себе поводити, або ж навпаки, це ще більше її спровокує.

Другий варіант – відповідати з гумором. Можливо людина, яка вам хамить, чи ображає якраз і сподівається, що ви відповісте їй таким же хамством. Але якщо відповідати на цю провокацію з гумором та посмішкою, тоді хам зрозуміє, що не на того напав, і всі його хитрощі, тобі далеко байдужі.

Третій варіант – відповідати тим же. Я вважаю, що цей варіант потрібно застосовувати лише в крайньому разі, відповідати хамством на хамство – це останнє, що потрібно робити. Якщо все ж стається так, що потрібно себе захищати таким способом, то все ж краще відповісти грубістю на грубість, щоб не дійшло до четвертого можливого варіанту – з’ясування стосунків «на кулаках».

Сподіваюся кожен з вас вибере для себе правильний варіант відповіді на хамство. Причому цей варіант не буде виходити за межі розумного, і ні в якому разі не дійде до кулаків. Потрібно пам’ятати, що хамство іноді пробуджує в самому собі такі ж негативні емоції, які точно до добра не доведуть.

Найкращий вихід – це залишатися спокійним і постаратися не звертати уваги, на людину, яка вам хамить, а краще, взагалі обмежити коло спілкування, та бачитися лише з тими людьми, які раді завжди раді вас бачити, за люб’язно ставляться за будь-яких умов.

Бажаю вам зустрічати на своєму життєвому шляху поменше хамів, та побільше чудових вихованих людей. А про те, як ви ставитеся до людей, які хамлять прямо у вічі можете розповісти мені у коментарях.

На десерт пропоную переглянути відповідь Володимира Кличка Хею. Хоча вона й небагатослівна, але водночас настільки красномовна.

[youtube]zLlNWQRiixg[/youtube]

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 2

  1. RomanSova
    Серпень 15, 01:20 Відповісти
    Послати, обматюкати! видалити з ВК, не фоловити в твітері. І росповісти про це у власному блозі про це =)

Залишити коментар