24.03.2011 Коментарів 0 0 2060 Переглядів

Вчимося пробачати

[singlepic id=205 w=340 h=242 float=left]

Вітаю! Пару днів тому я публікував статтю про те, що нам, людям, треба вчитися пробачати і не тримати злість в собі адже це тільки шкодить. В сьогоднішній статті хочу продовжити цю тему та висвітлити декілька цікавих питань. Як би там не було всі ми робимо помилки і всі ми за них розплачуємось, а ще всі ми заслуговуємо на те, щоб бути вибаченими тими людьми яким ми зробили боляче.

Вибачення принижує?
Деякі люди помиляються, вважаючи, що просити пробачення – значить принижуватися, жертвувати своєю гордістю. Насправді ж, чим сильніший характер у людини, тим простіше їй визнати свою помилку. Зріла особистість нітрохи не боїться втратити свій авторитет і повагу оточуючих. Розумна людина знає, що визнавши свою провину, їй не буде гірше та вона не стане вразливішою. Сильні люди вміють у разі необхідності зробити правильний крок, вибачившись і перед друзями, і перед підлеглими, і навіть перед маленькими дітьми. Не вміти просити пробачення – означає бути слабким.

Роль жертви
Як повинні ставитися до людини оточуючі, коли вона говорить «Я тобі цього ніколи не пробачу», як це розуміти? Вона (людина) не хоче цього пробачити чи й справді хтось зробив боляче. Проблема в тому, що багато людей починають грати роль жертви у таких випадках. Навіщо їм переступати свою гордість та пробачати людині, яка образила, коли можна отримувати море співчуття та жалості до себе. Ви можете годинами плакатися всім знайомим, відмовлятися від роботи, з’їжджаючи на важку моральну травму, та й взагалі у деяких випадках особливо вправні актори примудряються заробляти на жалості до себе. Але в будь-якому випадку нескінченно це тривати не буде. Рано чи пізно людям просто набридне жаліти таку особу. А так як жертва грає відведену їй роль лише до тих пір, поки отримує за це бонуси, у результаті у неї залишається тільки один вихід: усвідомити мінуси свого положення та почати змінюватись.

Образа як інструмент маніпуляції
Використовувати образу для «розплати» дуже просто. Таким «прийомом» нерідко користується певний тип дівчат. Нахмурила брови, надула губки, відвернулася до віконця і змахнула сльозу. Наслідки очевидні: хлопець готовий впасти на коліна і молити про прощення за нанесену душевну травму. Знайома картина? Ймовірно, так. Але чи ефективна така поведінка? Чи надовго вистачить у іншої людини терпіння виправдовуватися і замолювати образу?

Важливо пам’ятати: якщо ви розумієте, що ваш хлопець або дівчина маніпулюють вами, психологи рекомендують не поспішати виконувати всі вимоги «скривдженого», а розділити з ним відповідальність за події. Якщо людина регулярно зловживає вашим почуттям провини, скажіть прямо: «Ти намагаєшся мною маніпулювати. Мені це не подобається ». Як правило, коли речі називають своїми іменами, подібна ситуація більше не повторюється.

Є хороший спосіб допомогти собі пробачити кого-небудь. Візьміть аркуш паперу і напишіть все, що думаєте з цього приводу. Виплесніть свої образи, розкажіть, як вам боляче, опишіть свої почуття, не соромтеся у писати все що думаєте – тут не може бути ніяких обмежень. Визначте для себе уроки на майбутнє, які ви можете винести з цієї ситуації. Коли напишете, порвіть папір на дрібні шматочки або, ще краще, спаліть. Ви обов’язково відчуєте полегшення.

Можливо ви знаєте ще якійсь способи вибачень? Поділіться ними в коментарях. І взагалі, що думаєте з приводу вищесказаного?

На десерт сьогодні відео про спритність рук:

[youtube]QJg5LejdSkU[/youtube]

*****

Все люди любят сюрпризы, особенно если они приятные. Лучшим сюрпризом для дорогого человека могут быть только подарки, к тому же, еще приятнее, если их делать без повода. Любой интересный и оригинальный подарок в наше время можно купить в интернет магазинах.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!