16.08.2011 Коментарів 0 0 5680 Переглядів

Що робити, коли нічого не хочеться?

[singlepic id=259 w=300 h=280 float=left] У вас коли-небудь бувало таке, що абсолютно відпадало бажання бодай щось робити, кудись йти, про щось думати, з кимось говорити? Якщо так, то ця стаття саме для вас. Відразу хочу зазначити, що не слід плутати депресію зі станом коли «нічого не хочеться», це дві різні речі, а тому підхід до виходу з цих станів також дещо відрізняється.

Зазвичай людям важко пояснити іншим, що з ними таке і на питання та пропозиції друзів вони відповідають простими фразами типу: «залиш мене в спокої», «нема настрою», «не сьогодні».

Стан, коли «нічого не хочеться» долає з кожним днем все більше і більше людей незалежно від їхнього віку, соціального стану та місця роботи. Нудьга і легка форма депресії не обходить стороною навіть самих сильних і цілеспрямованих людей. У невеликих компаніях все частіше приймають у штат персональних психологів.

Чому ж складається така ситуація? Що робити для того, щоб «видертися», і як запобігти цьому стану?

Чому опускаються руки

На першому місці в списку – постійні стреси. Якщо раніше люди могли відпочити від гнітючих думок вдома, то зараз відносини між родичами нагадують поле бою. Виходить, що людина піддається стресу на роботі, потім вдома і стрес накопичується. Як результат – легкий депресивний розлад.

Далі в списку – зміна пір року. Деякі дуже болісно реагують на осінні холоди і нестачу сонця в зимовий період. А можливо, людина просто взяла близько до серця якесь звістку і воно його буквально «підкосило».

І ще однією причиною такого неприємного стану може бути звичайний авітаміноз (нестача вітамінів). Хоча з іншого боку, який він звичайний, коли призводить до того, що у людини зникає всіляке бажання йти далі, продовжувати рух, жити та радіти життю.

Буває й таке, що нічого не хочеться робити просто тому, що ми обмежуємо себе у чомусь. І найчастіше це щось – наші бажання.

Як впоратися з пригніченим станом

Багато сайтів, книги і журнали настійно рекомендують відразу ж звертатися за допомогою до психологів, мовляв тільки професіонали можуть дати ділову пораду. Але чому не завжди розумно дотримуватися таких рекомендацій?

По-перше, знайти саме «професіонала» не так-то просто. По-друге, кваліфікована допомога потрібна тільки у випадку, якщо симптоми не проходять протягом довгого періоду часу та інші методи не дають позитивного ефекту. І, по-третє, багато що залежить від особистого настрою людини. Якщо йому подобається його стан, навіть найдосвідченіший лікар мало чим зможе допомогти.

Тому вчіться помічати приємні дрібниці, подумайте про те, що маєте і чому можете радіти. Спілкуйтеся з життєрадісними й розуміючими людьми. Обов’язково виділяйте час для якісного відпочинку. Наприклад, замість перегляду серіалу прогуляйтеся по парку – піші прогулянки позитивно впливають на емоційний стан.

Як уникнути рецидиву

Ретельно плануйте свій трудовий день. Беріть на себе таку кількість обов’язків, скільки зможете виконати (це відноситься і до сімейних обов’язків – розподіляйте їх між членами сім’ї).

Регулярно робіть невеликі перерви – вони допоможуть вам відновити сили. Не порівнюйте свої успіхи з чужими – у всіх різні обставини.

Якщо ж причина у зміні пори року, то спробуйте перед настанням нової пори пропити курс вітамінів (попередньо звернувшись за консультацією до терапевта). Слідкуйте за тим, щоб правильно і збалансовано харчуватися.

Якщо вся справа у обмеженні самого себе та своїх бажань, то добре подумайте, чого конкретно б ви хотіли в даний момент і вперед. Зробіть це прямо зараз, не відкладайте на потім. Адже з будь-якого пригніченого стану можуть вивести лише конкретні дії, а не роздуми та мрії.

Любіть себе та своїх близьких і радійте життю!

На десерт сьогодні відео про найбільш швидких людей. Це справді вражає, раджу переглянути:

[youtube]5fsV_euC9no[/youtube]

*****

Хотите получить море впечатлений на следующий ваш уикенд? Нужно просто купить авиабилеты, Одесса – Львов, забыть на пару дней о работе и насладится отдыхом.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!