05.08.2011 1 коментар 0 2062 Переглядів

Вплив настрою на працездатність

[singlepic id=256 w= h= float=left] Перед тим як почати ще одну досить цікаву, на мій погляд, тему про працездатність я хотів би подякувати усім постійним читачам, відвідувачам блогу та й просто прохожим за те, що час від часу навідуєтесь на сайт. Я був неймовірно радий коли вчора ввечері побачив, що за добу на мому сайті побувало 116 унікальних відвідувачів (умм…так би завжди). А тепер перейдемо безпосередньо до теми статті.

Ні для кого не секрет, що з хорошим настроєм будь-яка робота робиться не тільки швидше, але і якісніше. Американські вчені навіть підтвердили даний факт науково і остаточно запевнили всіх у тому, що працездатність залежить від того, з якої ноги ви встали зранку.

Науковці потрудилися на славу і не тільки довели пряму залежність, а й дали кілька цінних порад – що ж робити, щоб настрій завжди був на рівні і допомагав, а не заважав здійснювати трудові подвиги.

Факторів, що впливають на емоційний стан людини і на її здатність активно мислити ніяк не менше десятка. Але ми візьмемо до уваги та розглянемо більш детально лише основні.

Оформлення робочого приміщення. Головними атрибутами кімнати, в якій працює людина, повинні бути затишок і стиль. Однак важливо не переборщити! Квіточки, милі фіранки і велика кількість фотографій, звичайно, зроблять робоче місце привабливим, затишним і подарують прекрасний настрій, але зосередитися в такій обстановці – завдання складне.

Доведеться поєднувати приємне з корисним і вибирати дизайн привабливий, але лаконічний. Великі вікна, світлі стіни, високі стелі, аксесуари зі шкіри та дерева стануть ідеальним рішенням.

Перерви або, якщо висловлюватися сучасніше, кофі-брейки. Не дозволяти собі відпочити протягом робочого дня – варіант дуже нераціональний. Звичайно, може здатися, що людина, яка напружено працює людина протягом всього дня зробить набагато більше, ніж ось той її колега, який вже другий раз за три години йде робити собі каву, попутно зупиняючись поговорити з іншими працівниками. Насправді ж це не так.

Відпочивши людина з новими силами «накидається» на роботу, виконуючи її максимально ефективно, а не мляво копається в папірцях, сподіваючись на швидке завершення робочого дня. Посмішки, що виникають під час спілкування з колегами – додатковий антистрес, а якщо врахувати, що на таких перервах найчастіше обговорюються робочі проблеми і шукається їх рішення, кофі-брейку ціни немає взагалі!

Цей пункт потребує доповнення. Ні в якому разі не можна плутати перерву на каву з перекуром. Від того, що людина піде і викурить сигарету, працездатність підвищитися не може навіть чисто з фізіологічних причин. Приплив енергії, що відчувається після перекуру через 15 хвилин змінюється млявістю і апатією, яка протримається не менше години. І що тоді? – знову доводиться йти курити…

Харчування. Без перебільшень саме голод найчастіше стає причиною поганого настрою і пониженої працездатності. Думаю, багато хто погодиться зі мною, що з порожнім шлунком, який нагадує про себе кожні дві хвилини, зосередитися на роботі буває складно. Обід, проведений з колегами в найближчому кафе здатний подарувати масу позитивних емоцій, а друга половина дня стане не менш продуктивною, ніж перша!

Пам’ятайте, що робота, як і будь-яка діяльність, повинна дарувати лише гарний настрій, а гарний настрій, у свою чергу, допомагати працювати. Чого я вам і бажаю!

А тепер погляньте як НЕ ПОТРІБНО їздити, і навіть не намагайтеся таке повторити:

[youtube]3ahffFMG86s[/youtube]

*****

Інколи мені доводилось перекладати важливі документи з різних мов. Не знаю як інші, але я вважаю, що переклад з польської на українську та навпаки краще здійснювати з допомогою посередників. Краще все-таки заплатити пару гривень і бути впевненим, що переклад справді якісний.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

1 Коментар

Залишити коментар