Як перестати порівнювати себе з іншими
06.12.2012 Коментарів 0 3450 Переглядів

Як перестати порівнювати себе з іншими

Чоловіки змагаються у армреслінгу«Якщо ви порівнюєте себе з іншими, то можете стати або марнославним або нещасним, бо завжди знайдуть люди, які будуть кращими або гіршими за вас» – Макс Ерманн

Однією із дуже поширених та найбільш руйнівних щоденних звичок людини є постійне порівнювання свого життя із життям інших людей. Все пізнається в порівнянні, тому люди, зазвичай, співставляють все, що тільки можливо: автомобілі, будинки, кар’єру, зарплату, взуття, гроші, стосунки, кількість друзів, соціальну популярність і таке інше. Якщо так робити кожного дня то ваша самооцінка до вечора вище плінтуса не підніметься. Ви почуваєтесь пригніченими, що в свою чергу виливається назовні на інших людей.

Як цьому запобігти? Як позбутися цієї негативної звички? У цій статті дамо декілька порад. Почнемо з того, що змінимо цю руйнівну звичну двома іншими, більш позитивними.

Порівнюйте себе із самим собою

В першу чергу, замість того, щоб порівнювати себе з іншими людьми, постарайтеся створити і виховати в собі звичку порівнювати себе із самим собою. Все дуже просто, прагніть проводити паралелі між собою сьогоднішнім і тим, ким ви були день, тиждень, місяць, рік тому. Погляньте наскільки ви виросли, чого досягли за цей час і наскільки ви приблизились до своїх цілей.

Така звичка зробить вас менш самокритичним, і заставить підняти самооцінку, бо таким чином ви будете бачити, що з часом ви ростете а не деградуєте. І чим краще ви себе почуваєте, тим менше думаєте про інших, менше завидуєте і порівнюєте.

Будьте добрими

Те, як ви себе поводите, і що думаєте про інших дуже сильно впливає на те, як ставитеся до самого себе і що думаєте про себе.

Чим більше ви судите і критикуєте людей, тим більш самокритичним ви стаєте у відношенні до себе. Будьте чуйними та добрішими до оточуючих вас людей – і будете менше картати себе через різні дрібниці.

Тільки зауважте, що потрібно бути добрим, а не ставати добряком і дозволяти себе втоптувати у багнюку.

Окрім двох основних, ще є парочка «додаткових» порад як позбутися звички порівнювати себе з іншими:

1. Усвідомте, те, що ви не можете завжди перемагати. Просто одне розуміння цього буде дуже корисним для вас. Незалежно від того, що ви робите і наскільки добре вам це вдається чи що ви маєте, завжди знайдеться у світі хтось, хто робить ту чи іншу справу краще за вас і має більше ніж ви. Так, ви можете бути гордим бо купили сьогодні автомобіль, кращий ніж у сусіда. Але через пару днів чи тижнів, чи навіть місяців ваш інший сусід купить ще кращий.

2. Відмовтесь від обох типів порівняння. Якщо ви не можете припинити порівнювати себе з людьми, які чимось кращі за вас – назвемо це негативними порівняннями, то в такому випадку припиніть робити позитивні порівняння – коли ви співставляєте себе з тим, хто в тій чи іншій мірі гірший за вас. Спробуйте хоча б на деякий час відмовитися від цих двох типів порівнянь. Зробити це не так просто як здається на перший погляд, адже часто порівняння з гіршими і порівняння з кращими пов’язані між собою.

П.С. За натхнення для написання статті дякую «авокадо»

 

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!