Як справити гарне перше враження у співрозмовника
27.06.2011 Коментарів: 4 4676 Переглядів

Як справити гарне перше враження у співрозмовника

Історично так склалося у суспільстві, що кожен з нас вперше зустрічаючись з незнайомою людиною намагається справити на неї приємне враження. І неважливо, це перша зустріч з потенціальним майбутнім шефом, дівчиною чи хлопцем, який вам подобається, чи з діловим партнером.

Соціологи стверджують, що перше враження про людину складається у перші півгодини спілкування. Образ, створений самими нами при першій зустрічі з кимось, врізається в пам’ять опонента надовго. І базується він на декількох важливих складових: зовнішній вигляд, ввічливість і здатність підтримати розмову.

І хоч на перший погляд здається, що справити гарне враження легко, та повірте, здобути повагу незнайомої люди при першій зустрічі ще треба вміти.

Щоб бути гарним співрозмовником мало бути ерудованою особистістю, треба проявляти у бесіді тактовність, терпіння, вихованість, щирість, привітність. Є декілька простих, але важливих правил, слідуючи яким вам завжди вдасться бути гарним співрозмовником.

  1. Не намагайтеся цілком заволодіти розмовою. Уважно слухайте співрозмовника і не перебивайте його на півслові. Вставляйте репліки чи задавайте питання тоді, коли це необхідно. Будь-якій людині приємно, коли її слухають і проявляють інтерес до сказаного нею. В такому разі опонент у відповідь на вашу тактовність проявить повагу до того, про що розповідатимете ви.
  2. Під час бесіди намагайтеся віднайти теми, у яких ви компетентні, і при цьому вони повинні бути однаково цікаві і вам, і співрозмовнику. Намагайтеся розмовляти на різні теми. Таким чином у вас буде можливість і блиснути інтелектом, проявивши себе всебічно розвинутою особистістю, і зацікавити опонента. Але не перегніть палку: не треба акцентувати увагу на тому, що ви компетентніші у тому чи іншому питанні – підтримуйте розмову на рівних, а в деяких моментах навіть надайте опоненту можливість виглядати дещо розумнішим.
  3. Дивіться в очі співрозмовнику, висловлюйтеся чітко і зрозуміло. Посміхайтеся. Якщо при першій зустрічі ви проявите до людини повагу і будете привітними з нею, отримаєте у відповідь таке ж ставлення.
  4. Не розповідайте незнайомій людині при першій зустрічі про ваше особисте життя, проблеми. По-перше, така щирість зайва при першій розмові. По-друге, тема навряд чи буде цікава співрозмовникові.
  5. Не критикуйте інших людей у, навіть якщо вони виявилися вашими спільними знайомими. У людини може скластися враження, що так завтра ви так само обговорюватимете іі у колі своїх знайомих, висловлюючись про неї неприязно.
  6. Будьте щирим, будьте собою. Фальш і гра у спілкуванні залишають неприємний осад. В той час, як щирість і природність у поведінці людині притягують.

Звичайно, кожному приємно справляти на людей гарне враження. Тим паче, якщо вам людина, з якою ви щойно познайомилися, подобається. Приємним і цікавим співрозмовником бути не складно, якщо ви вихована і ерудована особистість. Але, звичайно, деякі тонкості підтримання цікавої бесіди існують.

Сподіваюсь, вищесказані поради виявляться для вас корисними, і про вас після першої зустрічі завжди складатиметься гарне враження.

Вам може сподобатися

Коментарів 4

  1. Andrew
    Червень 28, 13:44 Відповісти
    И самое главное, что говорил Дейл Карнеги, - "Искренне интересуйтесь другими людьми"
    • danc1r0k
      Червень 28, 15:54 Відповісти
      Нет ну все-таки мне нужно как можно скорее прочитать его самые популярные книги....уже столько наслышан о Карнеги :)
  2. Людмила
    Червень 29, 13:37 Відповісти
    Всем известные правила, жаль, что не всегда и не все мы их используем.

Залишити коментар