Чоловічі сльози – ознака слабкості або життєва коштовність?
02.01.2012 Коментарів 0 4944 Переглядів

Чоловічі сльози – ознака слабкості або життєва коштовність?

Якщо жіночі сльози вже давно нікого не дивують, то чоловіка, що плаче рідко можна побачити на вулицях або навіть у власному домі. І це при тому факті, що всім відомий стереотип про те, наче чоловіки не можуть плакати, бо їх тоді не вважають чоловіками, поки жодного справжнього чоловіка до добра не довів.

Невблаганна статистика показує, що чоловіки довго не живуть і одна з причин цього вкрай сумного факту саме те, що вони не мають морального права на плач. Численні інфаркти та інші захворювання – це якраз і наслідок того, що рік за роком всі пережиті події, стреси і невдачі гіркою грудою накопичувалися і відкладалися в чоловічій душі.

Та насправді, чоловіки теж плачуть, але набагато рідше і, не виносячи це на публічний огляд і не показуючи навіть самим близьким і рідним людям. Як правило, чоловік плаче, сховавшись подалі від усього світу, щоб ніхто не міг побачити його рідкісних, але важких сліз.

Так вже природа-матінка розпорядилася, що чоловіча стать переживає всі події свого життя глибоко в своїй душі. Але це не означає, що вони відчувають менше болю, коли втрачають коханих і близьких людей або менше щастя, коли у них народжується довгоочікуваний спадкоємець. Численні експерименти показали, що чоловічі переживання більш глибокі і виразні, ніж жіночі (поверхневі), а це означає, що горе і біду чоловіки переживають набагато довше і сильніше.

Але що ж може змусити плакати справжнього чоловіка? Безсумнівно, програш улюбленої футбольної команди або раптове закінчення пива в холодильнику – це аж ніяк не привід пустити сльозу. На відміну від середньостатистичної жінки, яка від душі може поридати над розірваною панчохою або зламаним нігтем, чоловікові для його сліз необхідна по-справжньому вагома причина. Смерть батька, розрив з коханою людиною чи щирі сльози щастя через те, що збулася мрія – ось ті приводи, які можуть змусити чоловіка пустити сльозу.

Ще справжні чоловіки плачуть на війні, втрачаючи своїх нерозлучних друзів і товаришів по службі, і біля обелісків, згадуючи всі минулі жахи і гірко страждаючи від того, що пройшли молодії роки, які не принесли із собою щастя та радості. Плачуть чоловіки біля дорогих серцю могил і занедбаних будинків дитинства, де колись могли вдосталь насолоджуватися солодким спілкуванням з батьками.

Чоловічі сльози дуже часто порівнюють з розплавленим свинцем. Вони такі ж важкі, як цей матеріал, тому, що кожна сльозинка містить в собі невимовну біль, гіркий і безвихідний відчай або ж навпаки, щастя всього життя, вистраждане колись власною душею. І чоловічі сльози також обпалюють, як і свинець. Кожна пролита сльозинка випалює палаючий слід на щоках того, хто плаче, і на серці того, хто стане свідком цих дорогоцінних сліз.

З кожним роком все більше і більше чоловіків помирають набагато раніше своїх дружин. Просто в один день у них відмовляється працювати багатостраждальне і переобтяжене печалями і болем серце, забираючи життя назавжди. І хіба цей сумний факт не привід зламати жорстокий стереотип про чоловічі сльози!?

Всі люди мають право на власний світ, свої трагедії і переживання, своє особисте щастя, мрії і свої почуття. І на сльози також мають право! І чоловіки зовсім не виняток з цього правила. Те, що їм з дитинства втлумачували в голову про мужність, хоробрість і безстрашність, ще не означає, що, побачивши чоловічі сльози, жінка відразу повинна осипати і без того втомленого від життя чоловіка докорами або насмішками.

Навпаки, мудра жінка повинна розуміти те, як не просто справжньому, сильному чоловікові плакати. Вона завжди підтримає в таку важку хвилину і проявить турботу. Чоловіки мають таке ж моральне право на сльози, як і на повітря, кохання або секс.

Звичайно, це не стосується тих псевдомужчин, які плачуть з будь-якого приводу в надії, що це пом’якшить жінку, більш сильну духом аніж сам чоловік. Це вже скиглії, які ламаються в житті кожен раз, коли їх очікує наступне розчарування.

Справжні чоловіки теж плачуть, але в світі їх сльози називають воістину найкоштовнішими…

 

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!