Навіщо служити в армії
25.06.2012 Коментарів: 6 4876 Переглядів

Навіщо служити в армії

Нажаль у нашій країні склалась така тенденція, що навесні та осінню, коли йде призов в армію всі стають хворими, каліками, нетрадиційної орієнтації і т.п. В результаті лише 10 відсотків усіх потенційних призовників будуть стояти в строю. Чому так відбувається? Що так відлякує хлопців від служіння в збройних силах? Та й взагалі, чи справді наша українська армія здатна перетворити будь-якого хлопчика у справжнього чоловіка?

Що хлопців так відлякує коли вони чують слово «армія»? То чому ж лише один з десяти призовників справді готовий служити своїй Вітчизні.

Варіантів розвитку подій кілька – призовників відбракує за станом здоров’я, або у них є цілком офіційна відстрочка, або ж просто – молоді люди вирішили «відкосити». Що ж робити і яка причина подібних кричущих подій?

Отже, навіть найбільш радикально налаштовані військові не будуть сперечатися з тим, що людина, яка проходить строкову службу – це добре, але професійний солдат – набагато краще. Тому тут також стоїть питання найманої (контрактної) армії. Звичайно, що контрактник вміє та знає набагато більше, ніж новачок, якого забрали в армію примусово від мами і тата, які все робили за нього.

Чи проходити альтернативну службу?

Йти чи не йти … служити альтернативну службу? Цим питанням задається чи не кожен здоровий 18-річний український хлопець. За попередніми даними, близько 56 відсотків молодих людей, що знаходяться в призовному віці, всіляко вітають проходження альтернативної цивільної служби. Втім, існує ще одна точка зору – дуже популярна альтернативна служба в рядах міліції.

Як би там не було, не враховуючи всі плюси і мінуси служби в армії, які будуть розглянуті нижче, за альтернативну службу хоч не багато, але платять.

Також багато ходить розповідей та байок про те, що теперішня армія навіть близько не рівняється із тою, яка була колись. Наскільки мені відомо із достовірних джерел, в нашій армії абсолютно все можна купити.

Хто б дивувався, коли в країні корупція зашкалює, то чом би в Збройних Силах їй не прижитися. Хочеш піти в неділю на «гражданку» – плати, хочеш мати при собі мобільний телефон в армії – плати, хочеш поїхати додому на пару днів – плати. Все доступно – лиш би були гроші.

Альтернативна служба у будь-якому випадку краща ніж строкова, але й віддача тут повинна бути на рівень або два вища. Зрештою, і з самої назви видно, що це лише одна із альтернатив як добитися поваги у суспільстві та заробити яких не яких грошей.

Плюси служби в армії

У світлі останніх новин щодо того, що в армії справи йдуть не кращим чином, хочеться виділити декілька плюсів військової служби. Нехай деякі будуть виглядати жартівливо і дещо натягнуто … але все ж.

Отже, призовнику надається новий стиль одягу. Та ще й зовсім безкоштовно! І, між іншим, стрижка «під нуль» – це теж дуже практично і, зрозуміло, зручно.

Унікальна навичка – одягатися за лічені секунди, більше такої ніде крім армії не здобудете. Таким чином, можна уникнути ситуацій, коли повільність буде прирівняна до смерті. Якщо такі, не дай бог, виникнуть.

У вас все в порядку зі шлунком? Зробіть приємне власній дружині чи мамі, позбавивши їх на цілий рік від необхідності ламати голову над рецептами екзотичних страв – адже каша, зрештою, не таке вже й погане блюдо.

Моменти в житті, які раніше здавалися буденними тепер сприймаються зовсім по-іншому. Та й усвідомити себе захисником теж корисно – так ви підвищите почуття власної гідності.

Чудова фігура після армії гарантована! Армія і спорт це як побратими, як би ви не любили підтягуватися чи качати прес раніше, в армії це стане для вас звичкою. Плюс, до всього, ви отримаєте унікальну можливість загартувати характер, перевірити силу волі.

В армії ви забудете, що таке алкоголь і ніколи не дізнаєтесь, що таке наркотики. А за час служби ще й подорослішаєте та порозумнішаєте, то взагалі ніколи в житті не будете балуватись із небезпечними для здоров’я речами.

Армія та її мінуси

У багатьох молодих хлопців, що підлягають армійському призову, виникає одне і те ж питання: кого захищати, від кого і навіщо взагалі ризикувати своїм життям? Безперечно, випало на долю людини зробити добру справу – відстояти інтереси країни і захистити її цілісність, але…

Тільки от біда – чому саме той чи інший юнак? Чи хоче він цього? Молодим завжди хочеться жити повним життям, насолоджуватися ним. Але це ще півбіди – вся проблема в тих нехороших речах, що кояться в сучасній армії і на яких раз у раз акцентують увагу ЗМІ. Нестатутні відносини і свавілля командування присутні …

З харчуванням в армії є негаразди і часто-густо хлопці, які поверталися звідти мали більше проблем зі здоров’ям ніж коли йшли туди.

Дурна робота – це звична справа для армії. Якщо старші по званню офіцери не будуть мати чим вас зайняти, то ви можете із легкістю навчитися фарбувати траву, рити і закопувати назад траншеї, котити квадратне і носити кругле, збивати листя, щоб швидше осипалося осінню. Одним словом, скучно точно не буде.

Це ще добре, якщо просто заради забави ви будете робити дурниці. А якщо заставлять їхати на дачу до генерала і будувати йому будинок, чи город копати чи ще кучу різної роботи. Солдати – це по суті безкоштовна робоча сила для офіцерів.

Чи потрібно все-таки служити в армії?

Армія – велика тема. Косити або ж не косити? Які засоби боротьби ввести для подолання нестатутних відносин? З якої причини в армії може вийти так, що молоді люди не служать, а копають і фарбують, возять і носять, будують і розбирають?

Дідівщина – одна з найпоширеніших проблем у збройних силах. Може бути й таке, що хлопець хоче служити, та тільки нахабні «діди», що знущаються над молодшими солдатами вселяють їм непідробний жах.

Пам’ятається, після того, як уряд скоротив на рік терміни служби в армійських частинах, акцент робився на те, що проблема дідівщини в такому випадку, вирішиться сама собою. Що ми отримали насправді?

В результаті можна підвести підсумок, що служити чи не служити в армії кожен вирішує для себе сам. Але в будь-якому випадку вам доведеться зіткнутися із труднощами. А сама служба в армії досить сильно вас може змінити і не обов’язково в кращу сторону.

Для ясності ситуації, хочу зазначити, що я ні в якому разі не закликаю вас відмазуватися від армії чи бігти у перший військкомат, щоб до неї потрапити. Все описане вище лише поле для роздумів. Що на ньому посіяти і що потім пожати – вирішувати вам.

Вам може сподобатися

Коментарів 6

  • danc1r0k
   Червень 25, 17:27 Відповісти
   Можна до 25 років "навчатися" і отримувати відстрочку. А потім лише прийти за військовим квитком :)
    • danc1r0k
     Червень 26, 12:02 Відповісти
     Можна, тільки потім штрафи доведеться заплатити.
     • Олександр
      Липень 09, 15:50
      Штрафи - це якщо розписався і не з"явився. Якщо ж не взяв повістку - то який може бути штраф?
 1. блабла
  Серпень 23, 07:23 Відповісти
  Штраф треба буде заплатити від 100 до 250 грн. Дуже багато і надзвичайно страшно.

Залишити коментар