Знайомства в Інтернеті: за і проти
15.04.2011 Коментарів: 8 4443 Переглядів

Знайомства в Інтернеті: за і проти

У наше метушливе століття з постійною нестачею часу сучасній людині, особливо скромній і сором’язливій, буває вкрай важко знайти свою половинку або просто однодумця для спілкування. Але зате все більш поширеною альтернативою реальному знайомству стає знайомство віртуальне, яке вже давно стало можливим завдяки впровадженню в наше життя Інтернету.

Звичайно, кожен ставиться до таких «заочних» знайомствам по-своєму: хтось – негативно, хтось – нейтрально, а хтось вважає, що для нього це чи не єдиний вихід познайомитися з гідною людиною. Так що ж, знайомства по Інтернету – благо чи зло?

Не можна однозначно відповісти на це питання. Можна лише зробити певні висновки, спираючись на свій власний досвід, а також на досвід подібного спілкування серед друзів або знайомих.

Безумовно, плюсів віртуального знайомства дуже багато. В даний час у всесвітній павутині існує безліч соціальних мереж, служб знайомств і просто клубів за інтересами, де будь-яка людина може вільно зареєструватися і спілкуватися з ким завгодно.

Отож, плюси такого спілкування полягають у наступному:

 1. Для знайомства не потрібно витрачати багато часу і сил, сидячи у зручному кріслі і домашніх тапочках, і, маючи досить непрезентабельний вигляд, за короткий час можна познайомитися відразу з безліччю людей, які вас цікавлять.
 2. Якщо ви шукаєте партнера для серйозних стосунків, на сайтах знайомств можна швидко ознайомитися з багатьма анкетами претендентів і подивитися на їх фото, тим самим відсіваючи тих, хто не подобається вам зовні, або не підходить за віком, способом мислення чи інтересам. Крім того, знову ж таки, листування можна вести одночасно з декількома кандидатами, які найбільше вас зацікавили, поки ще не зроблений остаточний вибір на користь одного.
 3. Для спілкування за інтересами Інтернет підходить як не можна більш до речі: тут можна отримати будь-яка відповідь на своє питання від знаючих людей і поділитися своїм накопиченим досвідом. Буває, що таке спілкування переростає у щось більше, люди стають однодумцями, друзями і навіть подружжям, яких об’єднують єдині цілі і життєві цінності.

А в чому ж мінуси? Їх, як і плюсів, досить багато, але виділимо три основні:

 1. На сайтах знайомств існує досить велика ймовірність натрапити на аферистів, яких буває дуже важко розпізнати і яких розвелося в наш час просто тьма-тьмуща. Кожен намагається обдурити нічого не підозрюючи новачків соціальних мереж. До того ж потенційні співрозмовники/партнери можуть дати про себе недостовірні дані і виявитися насправді зовсім нецікавими для вас людьми.
 2. Найчастіше, навіть досить тривале спілкування з цікавою для вас людиною може закінчитися повним розчаруванням при особистій зустрічі. Найчастіше фіаско неминуче через нашу здатність мріяти та створювати образи. Хоча людина в реальному житті може значно відрізнятися від тієї з якою ви спілкувалися через мережу. Вона може викликати неприйняття чи навіть ворожість своїми зовнішнім виглядом, поведінкою, манерою спілкування, наявністю будь-яких шкідливих звичок, навіть тембр голосу і запах можуть зіграти вирішальну роль.
 3. Так само як і в реальному житті, в павутині люди не завжди чесні, та що там говорити, подивимось правді у вічі – в інтернеті люди більше брешуть ніж говорять правду. А так як молодь проводить велику частину свого вільного часу в соцмережах, то виходячи час від часу на свіже повітря до друзів, уже не розрізняють де справжній світ і далі починають брехати, тільки тепер вживу, своїм друзям, батькам, коханим.

Безумовно, підводних каменів при знайомстві в інтернеті існує чимало, але й не можна заперечувати той факт, що багато щасливих подружніх пар і спілок однодумців утворилося саме після таких знайомств. Адже в реальному житті також можна зустріти шахрая, афериста, або просто розчаруватися в людині з часом.

Хочеться просто побажати всім при віртуальних знайомствах бути обачнішими і розумнішими, щоб не зазнати потім глибокого розчарування і не кусати лікті згодом.

 

*****

Виртуальное знакомство имеет свои плюсы и минусы. Тем не менее, знакомства в интернет и сейчас остаются востребованными, так как известно немало примеров счастливых супружеских союзов после таких знакомств. Просто не нужно ждать какого-то чуда от встречи с человеком из интернета, тогда и разочарований будет меньше.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 8

 1. Анна
  Квітень 16, 09:25 Відповісти
  Знову я і вже напевно перейду на ти, з твого дозволу) Не можу не похвалити, стаття - чудова, і в ній написана щира правда.. А відео - взагалі мега-супер, такий заряд енергії з самого ранку) Тільки запитаю одне - а як ти ставишься до "заочних" знайомств,чи багато їх було в тебе ?!) Наперед дякую за щиру відповідь)
  • danc1r0k
   Квітень 16, 22:32 Відповісти
   Без питань, можна і на ти ;) Дякую, приємно чути. А от на рахунок "заочних" знайомств скажу чесно - ставлюся скептично, було небагато, але всі закінчилися нічим...:( І тепер як вказав нижче Lucky, я мабуть, почав трохи цінично до цього всього відноситися...
 2. Lucky
  Квітень 16, 22:02 Відповісти
  Справді цікава стаття і актуальна.... Відео повеселило...хочу у відпустку, але для початку починаю вчитися танцювати так само як хлопчина на відео =) З плюсами ніби все зрозуміло.... А от на рахунок мінусів, то основним великим мінусом інтернет-знайомств вважаю те,що через плюси і велику кількість розчарувань людина стає циніком.
  • danc1r0k
   Квітень 16, 22:35 Відповісти
   Дякую! Ага він танцює оригінально :) Доречі, Метт, зараз проводить нову подорож країнами, і в нього на сторінці можна підписатися, можливо він і в Україну приїде... А на рахунок цинізму і розчарувань згідний на всі 100!
 3. Анна
  Квітень 17, 12:46 Відповісти
  А може просто трохи простіше до цього потрібно відноситися) не потрібно чекати якогось дива від зустрічі з людиною з інтернету, тоді й розчарувань буде менше) сама знаю, як це коли з кожною невдалою такою зустріччю зникає надія справді зустріти свою людину. Тому треба брати від такий зустрічей максимум - дружба, просто знайомство, кохання чи приємно проведений час.
 4. yusi4ka
  Червень 22, 13:28 Відповісти
  в мене є як позитивні, так і негативні згадки про інтернет знайомства. Згодна з Анною, що треба простіше відноситись до таких знайомств, не зациклюватись, якщо перша людина не сподобалась. Можу сказати, що 5 років тому зустріла на одному з сайтів свого человіка, в реальному житті ми не зустрілися б. Бажаю успіхів. p.s. дякую, що пишете статті українською, тепер буду навідуватись, щоб остаточно не забути рідну мову. В інтернеті дуже мало українських блогів)))
  • danc1r0k
   Червень 22, 14:01 Відповісти
   Раз на раз не попадає. Буває що шукаєш, шукаєш, знайомишся, знайомишся і так не можеш нікого путнього знайти. А буває, що бац....і відразу чоловіка чи дружину знаходиш :) Дякую, приємно отримувати позитивні відгуки, про свою роботу, це надихає на ще продуктивніше працю. Я до Вас також буду заглядати, щоб щось цікавеньке про вебдизайн почитати ;)
 5. Іринка
  Лютий 15, 13:18 Відповісти
  це дійсно відкрите питання... у мене подруга так познайомилася на сайті знайомств, і до сих пір вони разом) а в мене особисто був печальний досвід, людина виявилась зовсім не тою

Залишити коментар