
Про що розповість аватарка
Соціальні мережі… Ці ресурси з кожним роком стають все більш популярними, а число їх користувачів зростає з кожним днем. Та чого гріха таїти, я і сам є активним їх користувачем. Що цікаво, кількість сайтів для спілкування теж не стоїть на місці. Юзери мережі створюють по 2-3 акаунти у різних соцмережах. Що ж так приваблює людей, навіть далеко не молодих на ці популярні проекти?
Причин, для того щоб зареєструватися в тій чи іншій соціальній мережі і стати її активним користувачем може бути кілька.
Одні прагнуть до того, щоб якомога більше людей знали про їх життя, тому постійно додають нові фото і статуси, інші користуються подібними ресурсами, для того щоб спілкуватися з родичами, друзями та знайомими, які живуть в іншій країні, треті настільки занурені в віртуальний світ, що живе спілкування перетворюється на справжню муку, тому соціальна мережа практично стає їх «будинком» в якому вони знайомляться, заводять стосунки і живуть.
У кожній (за рідкісним виключенням) такій соцмережі, чи то вконтакті, однокласники, твіттер, фейсбук, чи навіть на тих ж сайтах знайомств передбачена можливість додавання спеціального зображення (фотографії), більш відомого як аватарка. Творці таких сайтів, зазвичай, заздалегідь передбачають використання «авок». Що це таке і яку роль вони виконують?
Отже, аватарка – це фото або зображення, яке розташовується поруч з ніком на персональній сторінці в соціальній мережі. Спочатку аватарки були передбачені, для того щоб користувачі могли використовувати на сторінці своє фото, по якому б їх впізнавали, але зараз стало модним застосовувати оброблені (відфотошоплені) картинки і навіть зображення інших людей.
Аватарки користуються чималим попитом. Чому? Люди створені таким чином, що багато чого сприймають саме через очі, тому, гортаючи список всіх користувачів в соціальній мережі, існує велика ймовірність того, що в першу чергу користувач зверне увагу на зображення поруч з ніком, а потім вже прочитає і саме ім’я.
Ретельно зваживши, яке вибрати зображення для аватарки можна істотно вплинути на кількість людей, які відвідають вашу сторінку, а деякі користувачі в цьому зацікавлені. Красиві фото на аватарах – це своєрідна спроба людини виділитися, привернути до себе увагу. Доходить навіть до того, що люди розміщують в якості головного фото своєї сторінки ті чи інші частини тіла, лиш би їх запримітили.
Разом з тим з’явилася одна особливість: про користувачів соціальних мереж стали судити по їх аватаркам. Виходить, що скороминущий погляд на зображення впливає на підсвідомому рівні на ставлення до людини ще до того, як з’являється можливість ознайомитися з її освітою, інтересами, друзями та іншою важливої інформацією. Хіба це справедливо? Навряд чи. Та й як картинка нехай навіть сама вишукана і красива може розповісти, чим людина живе і що цінує?! Так не буває.
Наприклад, я у своїх акаунтах стараюся не додавати великої кількості фотографій, уже не говорячи про портфоліо від популярного фотографа (про яке мені з моєю фотогенічністю можна лише мріяти). Фотографії – це лише частинка емоції, яка зберігається в ту мить коли палець тисне на кнопку фотоапарату, а тому вона не відображає цілісної гамми почуттів, якими володіє та чи інша людина і відповідно, по цій картинці не завжди можна правильно судити про людину.
Навіть мить (не кажучи вже про спілкування) проведена поряд з живою людиною дасть більше, ніж ретельне вивчення її аватарки чи фотографій в альбомі.
Наскільки би не були популярні соціальні мережі, повноцінною альтернативою спілкуванню вживу вони не стануть ніколи. Адже написати на особистій сторінці можна що завгодно і формулювання найчастіше залежить від настрою, а особистість людини дуже багатогранна, і передати її надрукованими літерами практично неможливо.
В жодному разі не хочу, щоб ви подумали, наче я засуджую людей, які завдяки своїм крутим фото на аві привертають до себе увагу. Я цілком розумію, що це є своєрідний піар хід. Спроба подати себе у найкращому світлі. Яскрава обгортка, яка не завжди може відповідати смаку конфетки, що всередині. Закликаю вас бути обережними і не вестися на красиві обгортки, і не відвертатися від тих, у кого цієї обгортки немає.
А що стосується аватарів, то шукати за ними інформацію про характер людини і її життя не зовсім розумно, тому що можна прийти до далеко не об’єктивних висновків. Адже найчастіше за вибором того чи іншого зображення криється лише швидкоплинний настрій, який залежить від мінливих життєвих обставин та інших чинників. І навіть якщо завдяки аватарці можна зробити якісь висновки, то лише несуттєві і малозначні, які є лише однією з частинок великого «пазлу» – внутрішнього світу людини та її характеру.
Тому наступного разу, ловлячи себе на думці, що починаєте робити певні висновки, дивлячись на аватарку в соціальній мережі, чому б не поставити за мету дізнатися, що являє собою її власник(ця) як особистість у повсякденному житті, якщо це, звичайно, можливо?!
Якщо ж все ж таки вирішили привертати до себе увагу власною аватаркою в соціальних мережах, то хоча б підберіть хорошого фотографа, наприклад тут: moya.in.ua і проведіть фотосесію. Все таки професійно зроблені фотографії набагто кращі, аніж ті, що в туалеті на телефон чи вдома на фоні килима на стіні.
Коментарів 0
Ще немає коментарів!
Ваш коментар може бути першим comment this post!