Хто такий нуб (Noob)
29.03.2013 Коментарів 0 3561 Переглядів

Хто такий нуб (Noob)

Велика і маленька черепахиСьогоднішнім дописом розпочинаю невеличку серію коротеньких, інформативних та цікавих дописів із приставкою «Хто такий…».

Через дуже швидкий розвиток інтернет-простору у ньому щодня, а може й частіше з’являються все нові та нові, незрозумілі звичайним (далеким від віртуального світу) людям слова та терміни.

А що ми робимо тепер, коли нам стає щось незрозуміло? Звичайно, питаємо у Гугла та Вікіпедії. Так от, одного разу почавши вводити у строку пошуку словосполучення «хто такий» всемогутній пошуковик видав мені список найбільш частих запитів користувачів і одним із таких запитів було питання «хто такий нуб».

Саме про нубів (noob’s) ми сьогодні і порозмовляємо, чому так декого називають, чи оправдано це і як бути коли тебе називають нубом.

Нуб (noob) – в інтернет спільноті – новачок (чайник, салага, ламер, синок, недосвідчений користувач і т.п.)

Термін походить від англійського слова «newbie», дослівно переводиться як дилетант, новачок. Спочатку це слово не мало негативного забарвлення, і в основному застосовувалося до інтернет користувачів, які не мають досвіду в тій чи іншій області (онлайн-ігри, форуми, тематичні чати).

В принципі нубами можна назвати нас усіх. Бо всі ми дилетанти у тій чи іншій сфері діяльності. Тому перше, що потрібно зрозуміти людині, яку обізвали нубом – це не є образливим поняттям. Та навіть якщо хтось таким чином намагається вас образити, то скоріше він сам буде ламером, бо не знає для чого насправді використовується даний термін.

Наші співвітчизники воліють в понятті «нуб» бачити більше особистісне забарвлення. Наприклад, в геймерських спільнотах заробити таке прізвисько цілком може людина, яка:

  • не маючи достатнього досвіду і не особливо розбираючись у нюансах ігрового процесу, прагне всім і кожному нав’язати свою цінну думку (це може виражатися у відгуках про саму гру або про гравців, наприклад: «Гра – УГ, розробники – відмили гроші, нехай в це грають лохи! »)
  • створює собі пафосні нікнейми, які можуть викликати тільки роздратування і сарказм у інших, більш просунутих гравців («boss2013», «gladiator», «sanya_killer» і т.п.)
  • дає нав’язливі, але безглузді поради іншим гравцям, при цьому залишаючись абсолютно непотрібним в командній грі.
  • виявляє надмірні вираження радості, навіть після незначних перемог. На кшталт: «І так буде з кожним!», «Схавали, покидьки!», «А ви собі думали!» і т.п.)

Починаючи освоювати будь-яку програму, дисципліну чи навіть той же інтернет людина стає нубом у цій справі, а те, як довго вона ним залишатиметься, залежить лише від швидкості навчання самого юзера.

Відмінність «нубів» від «тролів» на форумах полягає в тому, що «нуб» не прагне внести розбрат в ряди користувачів, навпаки, він просто висловлює свою авторитетну думку, яка часто не має ніякого смислового навантаження. Це всього лише спосіб заробити рейтинг і визнання.

Бути нубом – це не вирок, а лише привід до вдосконалення та особистісного росту. Тому, якщо вас назвали нубом, не потрібно ображатися, адже по-перше, це поняття не є образливим; по-друге, дуже часто люди, не розуміючи смислу слів, говорять все підряд, намагаючись якось зачепити за живе співбесідника; по-третє, рано чи пізно ви вийдете із цього рангу і станете самим звичайним користувачем.

*****

В деякому сенсі нубами можна вважати навіть тих людей, які вперше замовляють квартири подобово у львові за допомогою інтернету. Але одразу після першого ви уже стаєте більш досвідченим, а отже не можете вважатися новачком у цьому питанні.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!