
Групон – що таке та з чим їдять
Уже давно не секрет, що у всесвітній мережі розвелося безліч сайтів, які пропонують (зазвичай продають) знижки. Причому знижки ці досить значні: від 50% до 90%, тому і попит на них відповідний.
Люди давно вже пристосувалися до постійних змін в житті, в тому числі, і житті економічному. Незважаючи на кризи та занепади економіки, все одно особливо хитрі бізнесмени примудряються заробляти навіть на скидках. Думаю багато кому буде цікаво, як же цей механізм працює?
Все дуже просто, а головне – майже безкоштовно. Чому майже? Бо все-таки фірмі, яка прагне заробляти на знижках та продавати їх через інтернет, доведеться потратитися на створення красивого сайту (щоб приваблювати клієнтів), на створення ТОВ (хоча це вже дрібниці, і завдяки зв’язкам можна упустити цей пункт) та на просування групон-сайту в інтернеті (тут витрати будуть значні, оскільки існує дуже жорстка конкуренція в цьому плані). З іншої сторони, якщо такі сайти зі знижками успішно функціонують, та ще й не перший рік, то це однозначно є вигідною справою.
Давайте тепер зупинимось на основному питанні, яке цікавить усіх – як же це все працює? В принципі, якщо розібрати, то все не так уже й складно: сайт заключає договори із підприємствами, ресторанами, організаціями та установами, послуги яких він збирається продавати з умовою, що ці послуги будуть реалізувати у великій кількості (оптом), а відповідно, і з великою знижкою – до 70-90%. Далі, групон-сайт продає послугу по дещо заниженій ціні, тобто якщо домовилися з рестораном про знижку в 60%, але продають її у себе на сайті, нехай, у розмірі 50%. Тобто різниця знижок – 10% йде в кишеню групон-проекту. Ось і вся хитрість. Споживач купляє таку знижку, роздруковує її у себе вдома на принтері і приходить у заклад маючи на руках
Крім того, є ще безліч позитивних сторін такого способу заробляння грошей:
- оплата відбувається за допомогою електронних грошей чи банківською карткою;
- немає доставок товарів, а відповідно важкі умови логістики відсутні;
- для стартапу не потрібна велика кількість людей, тобто штат робітників може бути в межах 10 чоловік, а то й менше (відповідно фонд заробітньої плати буде досить компактним)
Такі проекти вигідні не лише самим авторам групон-проекту, а й фірмам, що продають свої послуги, і тим паче покупцям, які заради того, щоб зекономити можуть чекати на знижку день і ніч.
Цікавинка: Свою назву групон-знижки отримали завдяки назві першого сайту, який наважився реалізувати таку ідею – Groupon.com
*****
Сайти, які пропонують знижки продовжують наповнювати інтернет, адже не можна стовідсотково стверджувати, що ніша группон-проектів заповнена по вінця. Люди однозначно будуть купувати купоны на скидки й надалі, адже дешевизна приваблює.
Коментарів 7
Катя
Березень 26, 11:35danc1r0k
Березень 26, 12:35Іринка
Лютий 15, 13:11danc1r0k
Лютий 15, 13:18Владислав
Березень 26, 16:11Петро
Березень 28, 15:19natesse
Грудень 19, 10:34