Чому ідеальних людей не буває
05.09.2012 Коментарів 0 7335 Переглядів

Чому ідеальних людей не буває

Ідеальних людей не існуєУявіть собі, наскільки цей світ був би одноманітним і дуже нудним, якби всі люди були однаковими! Скільки різноманітності і яскравих фарб вносять в світ не тільки природні чудеса і чудові пейзажі, але і, головним чином, люди, з їх характерами, талантами, почуттями.

Саме завдяки різноманіттю людських особистостей, ми маємо можливість насолоджуватися шедеврами музики, літератури та образотворчого мистецтва.

Але часто саме це розмаїття особистостей, при близькому розгляді і на більш практичному, повсякденному рівні приводить нас до замішання, нерозуміння. Ми схильні створювати у своїй свідомості певний стандарт, ідеал особистості.

Всі люди різні

Може, такі стандарти нам були нав’язані батьками, друзями, телебаченням або Інтернетом. У будь-якому випадку, іноді досить важко прийняти того, хто не відповідає ідеалам, вкоріненим міцно і ґрунтовно. Нерозуміння особливостей і життєвих позицій веде до конфліктних ситуацій і розчарувань.

А адже дуже часто треба згадати одну просту істину про те, що всі люди різні, у них свої підходи до вирішення питань, свій характер, своя доля і, врешті-решт, своє життя. На світі навряд чи знайдеться людина, яка би повністю відповідав нашому стандарту.

Ідеал хлопця та дівчини

Напевно, найбільше часу ми витрачаємо на визначення ідеалу людини протилежної статі. Яким повинен бути ідеальний чоловік або ідеальна жінка? Чи бувають взагалі такі? Про це пишуть статті і цілі книги, знімають фільми і передачі, ведуть дискусії в ток-шоу, на звичайних кухнях за чашкою чаю і на лавках у дворі.

Дівчата часто описують подругам свій приблизний ідеал хлопця так:

  1. Звичайно ж, він повинен бути успішним. Це означає забезпеченим, який вміє добре заробляти і витрачати гроші на шикарні подарунки.
  2. Він повинен бути розумним і володіти відмінним почуттям гумору. З такою людиною не будеш виглядати ніяково на людях, у великій компанії друзів.
  3. Ідеальний хлопець завжди виглядає дуже доглянуто і елегантно.
  4. Такий хлопець вміє цінувати дівчину. Він поводиться з нею дуже ласкаво, ніжно і розуміє всі її потреби, в тому числі і сексуальні, вміє говорити приємні компліменти.
  5. З ідеальним хлопцем можна поговорити. А це поняття дуже об’ємне для дівчини. З ним можна обговорити все, і він, головне, буде слухати її.

Хлопці, в свою чергу, мають також «шаблонні» уявлення про ідеальну дівчину.

  1. Вона повинна бути дуже сексуальною і пристрасною. Це пріоритетний пункт у списку ідеальних рис. Дівчина мрії повинна викликати захоплення оточуючих. Це стосується її одягу, макіяжу, фігури. Все в ній повинно випромінювати сексуальність і пристрасть.
  2. Напевно, це твердження буде випливають з попереднього і пов’язаним з ним. Ідеальна дівчина повинна бути впевненою в собі.
  3. Вона повинна бути розумною, володіти певним почуттям гумору, а найголовніше, – повинна розуміти гумор хлопця.
  4. Взагалі, ідеальна дівчина повинна бути розуміючою: розуміти потреби хлопця, його проблеми і успіхи, його особливості.
  5. З нею можна просто помовчати. Не потрібно нічого пояснювати, обтяжувати себе виправданнями. Просто помовчати удвох.

Якщо порівняти списки «ідеальних пунктів» для хлопця та дівчини, то відразу стає зрозумілим, що ідеальних пар просто не може бути. Пріоритети та критерії досконалості у хлопців і дівчат зовсім різні.

А навіть якщо припустити, що існує такий ідеальний хлопець і така ідеальна дівчина, то навіть якщо вони зустрінуться, то не зможуть бути разом через власну досконалість.

Наші уявлення про ідеали змінюються

Потрібно сказати, що з часом поняття про ідеальне у нас міняється. Ми вносимо корективи в список «ідеальних пунктів» згідно життєвому досвіду, відносинам, та і просто закохуючись у людину. Приказка: «Любов сліпа» в більшості випадків виправдовує себе цілком. Тому навіть самі ідеали та стандарти можуть піддаватися сумнівам і терпіти реформу, а іноді і повний крах. Така людська природа.

В якості висновку потрібно тільки сказати, що можна витратити все життя на пошуки ідеальної людини, яка би повністю відповідала нашим вимогам, і так і залишитися ні з чим. Адже ідеальних людей не може бути. Так чи варто на це витрачати дорогоцінні дні життя? Перш, ніж шукати ідеальні риси в інших, може, варто задуматися, чи ми самі можемо приймати людей такими, якими вони є.

*****

Українські вишиванки – один з елементів наших традицій. На вишитій сорочці, зазвичай, зображають спеціальний орнамент, який символізує той чи інший мотив. Варто сказати, що вишиванки не втратили своєї актуальності, люди активно купують такі сорочки навіть через інтернет, наприклад, на сайті: http://www.kirushkos.com.ua/ Щоправда, зараз вони більше сприймаються як щось незвичне, спосіб виділитися.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!