Чоловіча логіка
19.03.2012 1 коментар 2760 Переглядів

Чоловіча логіка

Як часто, зробивши неправильний вибір, ми говоримо собі: «Ех! Адже знав же, що потрібно було вчинити інакше … ». Звідки ж нам стає відомо, що саме слід зробити і з якої причини ми зробили по-іншому?

Чорне і біле, день і ніч, вогонь і вода, інь і янь … Всі поняття нашого світу мають свої протилежності. Це відображено в різних релігіях, у різних народів, абсолютно у всіх сферах людської діяльності. Як світло і темрява, добро і зло, також діаметрально протилежні і логіка та інтуїція.

Приймаючи будь-яке рішення, починаючи від того який фігурою піти у шаховій грі з товаришем, до вчинків, які кардинально змінюють хід нашого життя, ми керуємося або наявними в нашому розпорядженні знаннями і досвідом, або своїми емоціями, почуттями і відчуттями. Що ж більш правильно, і на що слід опиратися, приймаючи різні рішення?

Давайте для початку розберемось, що таке логіка, і що таке інтуїція. Термін «логіка», який походить від давньогрецького поняття, яке означає «наука про міркування» позначає ланцюжок послідовних умовиводів, що веде до якогось певного висновку.

Терміну «інтуїція» ми зобов’язані латинському intuitio – «споглядання», і означає він проникливість, чуття, безпосереднє осягнення істини, обґрунтоване на емпатії, уяві і попередньому досвіді, без будь-якого логічного обґрунтування. Тобто, як видно з самих визначень, якщо логічне рішення засноване на аналізі наявних фактів, то інтуїтивне – виключно на емоціях, «подобається – не подобається».

Цікавим також є поділ логіки на чоловічу і жіночу. У той час, як перша є прямолінійним ланцюжком єдино можливих висновків, друга – її повна протилежність. Хід думки непередбачуваний і залежить більшою мірою від настрою і бажаної мети, ніж від очевидних висновків. Але, можливо, такий поділ вигадали самі чоловіки, що б підкреслити свою перевагу? Давайте спробуємо розібратися.

Науково доведено, що мозок у чоловіків і у жінок працює по-різному. У чоловіків ліва і права півкулі працюють поперемінно. Тому вони можуть сконцентруватися тільки на одній задачі, не відволікаючись на сторонні думки. Звідси і прямолінійність суджень.

У жінок же обидві півкулі головного мозку працюють одночасно, що дозволяє, наприклад, дивитися телевізор і готувати вечерю, ще й при цьому, розмовляючи по телефону. Відповідно і хід їхньої думки зрозумілий тільки їм самим, та й то не завжди, а нелогічність отриманих висновків найчастіше мотивується жіночою інтуїцією. Тому логічне мислення, навіть анатомічно, є все ж таки більш властиве саме чоловіку. Недарма часто можна почути таке поняття, як залізна чоловіча логіка. А про чоловічу інтуїцію ми взагалі майже ніколи не згадуємо.

Таким чином, там, де є достатня база для аналізу, зіставлення і роздумів, тільки за допомогою чоловічої логіки можна прийти до єдино правильного, математично вивіреного рішення або висновку. Химерність жіночої «інтуїтивної» логіки швидше поведе від самого завдання усвідомлення чогось, попутно піднявши ще й кілька нових проблем.

Але, з іншого боку, недостатність будь-якої інформації при пошуку відповіді на поставлене завдання ставить чоловіків в безвихідь. Вони починають шукати вже не рішення, а відсутні для його прийняття ланки, розбиваючи таким чином проблему на підпункти.

Жінка ж «заморочуватися» не стане. Поклавшись на свою «інтуїцію» вона сміливо підставить замість пропусків «логіки» зручні для неї дані (зазвичай надумані), навіть не замислюючись про їх походження, і приведе завдання до того рішення, яке для неї є найбільш прийнятним.

Таким чином, чоловіча логіка, яка не допускає жодних вилянь думки і «стрибків в сторону» в ході міркувань, на відміну від жіночої інтуїції, дає єдино правильні відповіді на чітко сформульовані питання. Жодних «можливо», «напевно» і «може бути»!

 

*****

Логіка чоловіків пряма і зрозуміла. А от у жінок з цим важче – це те ж саме, що дивитися через металопластикові вікна на вулицю, але не мати можливості вийти з будинку. Тому вони, зазвичай, відчиняють вікна, щоб впустити вулицю всередину будинку.

Вам може сподобатися

1 Коментар

  1. Vfvesja
    Березень 20, 19:49 Відповісти
    М-дааааа,цікава чоловіча логіка,але без інтуїціі в екстримі не попреш!!!!!

Залишити коментар