Способи боротьби з лінню
[singlepic id=246 w=350 h=241 float=left]Гори немитого посуду у раковині, на комп’ютерному столі навали паперів, папок, а завтра, кров з носу, потрібно здати проект, який ви ще навіть не починали… І в голові кавардак. Знайома картина?
Лінь існувала завжди, її з упевненістю можна назвати нещастям сучасної епохи – епохи прогресу. Телевізори, які приковують нас до дивану, комп’ютери, біля моніторів яких переважна більшість сучасних людей проводить левову частку доби, винаходи, які роблять за нас нашу роботу вдома і на роботі, як то посудомийна машина, пилосос чи пральний автомат… Сучасність підштовхує нас до того, щоб бути лінивими.
Хтось лінивий з дитинства – батьки перекладали на свої плечі усі клопоти, у когось ця риса гіперболізована через егоїзм – для себе людина зробить усе і швидко, а якщо треба допомогти комусь, то у людини одразу ж знайдеться багато відмовок, щоб цього не робити. А хтось, можливо, просто справді перевтомився і поява ліні просто сигналізує про те, що пора відпочити.
Але все ж таки, якщо розібратися у суті цього поняття, копнути глибше, то лінь – це недолік. Це одна з найганебніших і найгірших людських рис. І з нею треба боротися. Як?
По-перше, кращої пігулки від ліні, ніж мотивація людство ще не придумало. Якщо це проект, який ви ніяк не розпочнете, а вже пора закінчувати, подумайте про те, як буде розчарований шеф, якщо ви його підведете. І як він буде задоволений вами, якщо робота буде зроблена вчасно і якісно. Може ще й премію заробите…
Якщо це прибирання вдома, до якого руки ніяк не доходять, то мотивувати себе можна також різними способами. Спершу уявіть собі, як красиво і затишно стане навколо, коли все блищатиме від чистоти, і починайте, хай через силу, прибирати, продовжуючи уявляти цю картину. Через хвилин п’ятнадцять ви вже не помітите і сліду від ліні: робота розпочата, ви націлені на результат, який весь час у вас перед очима. Підсумок – квартира блищить, а ви, задоволені собою, маєте час для відпочинку. Чи це не краще, ніж відкладати і розтягувати прибирання на день, два.
Другий спосіб боротьби з проказницею-лінню – планування і самотренінг. Зазвичай у сучасної людини завтра – це найбільш важкий і загружений день. Адже ми узяли за звичку усе відкладати на завтра. Набагато легше розпланувати справи так, щоб кожен день робити небагато. Привчити себе до того, щоб усе робити вчасно – застава успіху. Тоді завжди буде час для справ і для відпочинку, а для ліні просто не залишиться часу.
Остання порада – винагороджуйте себе за зроблені справи. Чашечка какао чи кави з улюбленою цукеркою за вимитий посуд, придбайте собі пару дрібничок, про які давно мріяли, якщо вчасно здали проект чи звіт. Одним словом, умійте домовлятися із самим собою і робити собі приємне. І життя здасться яскравішим, і бажання братися за справи, навіть, які здаються нудними, побільшає. Мені особисто цей спосіб допомагає найкраще.
Запам’ятайте, внутрішній самотренінг, вчасно і відповідально виконані завдання – це ваш успіх, це ваше життя без тривог і зайвої метушні. Візьміть собі за правило не відкладати справи на завтра і не йти на поводу у ліні.
Сьогодні пропоную переглянути відео, яке заставляє замислитися, адже десь поруч у цьому світі ходить ваша половинка… Не варто лінуватися, час відправлятися на її пошуки.
[vimeo]25451551[/vimeo]
Ваш Олександр Дадак
Коментарів 2
ELECTRIC
Липень 01, 10:24danc1r0k
Липень 01, 10:43