Що таке свобода? Ваша думка
29.01.2013 Коментарів: 3 9739 Переглядів

Що таке свобода? Ваша думка

Миша із обмеженою свободоюЧергова публікація з циклу «Ваша думка» торкнеться доволі цікавого питання: питання свободи. Нагадаю, що перед публікацією статті я роблю розсилку питання, яке в заголовку друзям із соцмережі, а вони, у міру своїх можливосте і вільного часу, відповідають на нього.

Таким чином людина, яка також цікавиться цим питанням і відвідала мій блог, зможе прочитати, що думають з цього приводу різні люди, як вони відносяться до свободи і, можливо, знайде тут для себе відповідь, яка більше їй імпонує. Адже з думкою однієї людини ми можемо погоджуватися або не погоджуватися, а маючи змогу переглянути декілька варіантів – можемо вибрати правильний для себе.

Що ж, сьогоднішнє питання: Що таке свобода? І ось, що з цього приводу думають друзі:

Починаючи із цієї замітки, я вирішив і сам писати декілька речень по темі. Отож, для мене питання свободи дуже різностороннє, бо ж існують такі поняття як свобода слова, свобода волі, свобода віросповідання і ще ціла купа різноманітних свобод.

Я б хотів зупинитися на свободі людей, які виживають в Україні. Чому виживають? Бо по-іншому це не назвеш. Так, Україна незалежна, вільна та демократична країна і цілком логічно припустити, що люди, які в ній живуть також вільні. Але наша свобода лише уявна, вона на папері і на устах можновладців, така собі обмежена свобода.

Ми свобідні до тих пір, поки не пручаємось, та як тільки хтось «зловживає» своєю свободою, країна вживає заходів, щоб втихомирити таких занадто свобідних. Обмежена свобода нам подобається, бо якби не подобалася, то ми уже б давно ті обмеження скинули з себе. Як то кажуть, поки маєш те, що тобі дозволяють мати, на свободу тобі плювати. Ось така у нас українців дивна свобода.

Іра: Свобода – можливість робити, мислити, творити, діяти, в рамках дозволеного, але з безмежною фантазією. Свобода – це можливість робити помилки і виправляти їх. Свобода – це дихати на повні легені. Хтось вільний, коли він поруч з кимось особливим, а хтось вільний, коли сам по собі.

Володя: Свобода – це можливість вибору, котра не повинна обмежувати можливість вибору іншої людини.

Остап: Свобода – це свобода. Насправді, людина має повну свободу дій і вибору, але із самого дитинства її виховують в рамках Несвободи. Вчать, що вона ПОВИННА вчитись, чистити зуби, сидіти тихо і бути чемною. Далі несвобода лише набуває розвитку. І от – жодна доросла людина не може уявити, що вона вільна робити що хоче і нікому нічого не винна 🙂

Свобода – це найважливіша річ, якою володіє людина, але завжди думає, що не має права на це.

Крістіна: Мені б хотілося розкрити дану у тему у контексті «свобода у стосунках». Свобода – поняття широке і багатогранне. Для жінки і чоловіка свобода є різною. Інколи говорять «тримає свого чоловіка на повідку», тобто проявляє свій егоїзм. І як би не суперечили мені зараз жінки, скажу, що чоловіки (а особливо одружені!) майже не мають свободи. Лише мудра жінка дозволить коханому затриматися після роботи, щоб пограти у футбол, зловити рибку чи просто зустрітися з друзями у пабі, не влаштовуючи при цьому сварки.

Ми, жінки, часто забуваємо, що чоловік теж має «дихати свободно» і привласнюємо його собі, тиснемо, створюємо зайві проблеми. Свобода у стосунках – це життя без принципів і чужих підказок, взаєморозуміння, повага до партнера та його інтересів, вільне спілкування, відсутність брехні і нещирості. У своїх стосунках з коханим я – велика дитина! Адже тільки дитина є зразком щирих емоцій та чистого кохання. Бережіть кохання, цінуйте стосунки, поважайте чужу свободу і буде вам щастя!

Катя: З приводу питання про свободу … довелося трохи подумати. Напевно, для мене свобода – це вести своє життя (або йти по життю) так, як ти цього хочеш, займатися тим, чим хочеш і коли ти цього хочеш. Якось так…

Софія: Як на мене, свобода – це комплексне поняття, основними складовими якого є право вибору та бажання/сміливість брати на себе відповідальність за все, що відбувається в житті людини. Відчуття свободи йде з середини, з душі і не може бути нав’язане ззовні.

Моя свобода полягає в тому, що я сама вибираю, яким має бути моє життя, і відповідаю за кожен свій вчинок.

На перший погляд, здається, що все так просто, однак, я помітила одну цікаву річ. Більшість людей не хочуть брати відповідальність за свої вчинки і покладаються на вибір начальника, коханої людини, батьків, президента, уряду, законів…Чи можна назвати це свободою? Думаю, що ні. Це так само, як воювати за мир.

Артем: Отже, свобода … поняття настільки багатогранне і суб’єктивне, що бажання для початку нагуглити його значення відпало відразу. Якщо не структурувати його на свободи по видам (самовираження, свободу вибору, свободу переміщення), я б описав свободу – як ситуацію з багатьма умовами, які дозволяють приймати рішення по своїм моральним принципам, переконанням, поглядам, потребам.

Важливо розуміти, що абсолютної свободи не буває, і часто люди, які вважають себе вільними, наприклад, фінансово забезпечені люди, набагато більш залежні.

І останнє: я не відношу свободу до добра чи зла, вона стоїть як змінна, яка може зіграти обидві ці ролі або ж нейтральну. Дякую за запитання, Саша, корисно часом напружити нейрони.

Ігор (Vorobus): Питання Свободи для мене – це те, що людина може робити все, що їй заманеться, але в межах закону країни і ніхто їй у цьому не буде перешкоджати. Знаєте кажуть, що треба думати про інших людей. Воно то так, але ніколи не треба нікого вчити. Людям не 10-ть років щоб вони не знали що вони роблять у кожного є своя свобода дій.

А що ви думаєте з приводу цього питання? Що для вас є свобода? Відповіді прошу залишати в коментарях.

 

Вам може сподобатися

Коментарів 3

  1. Свобода - це життя без обмежень. Свободу у капіталістичному світі визначає платоспроможність та статус, ми вільні настільки, наскільки нам це дозволяє наше фінансове становище..
  2. наталья
    Серпень 13, 21:10 Відповісти
    Свобода для меня это когда можешь дышать полной грудью,наслождаясь миром,радоваться достижениям своих детей и гордиться тем,что я украинка и живу в сильной и независимой державе
  3. Dan
    Червень 06, 00:59 Відповісти
    Свобода це можливість діяти на власний розсуд і не піддаватися впливу ззовні.

Залишити коментар