Що таке відповідальність? Ваша думка
07.02.2012 Коментарів 0 12027 Переглядів

Що таке відповідальність? Ваша думка

Сьогодні пропоную вашій увазі другу публікацію із циклу «Ваша думка». Нагадаю, що попередньо я надсилав листа друзям із запитанням, яке в заголовку, а вони вже на нього відповідали. Кому цікаво, можете переглянути також і першу статтю з цієї рубрики. В ній мої друзі давали відповідь на запитання – що таке щастя?

Цього разу відповідей отримав більше (на одну), та все ж це позитивний знак. Знову хочу подякувати усім, хто не пошкодував свого часу і написав бодай пару речень. Знайте, ваша думка – важлива!

Отож, сьогоднішнє питання: Що таке відповідальність? І ось, що з цього приводу думають друзі:

Катя: Відповідальність – це почуття людини за щось. Це почуття дає змогу побачити людину та її внутрішній світ: як вона бачить себе і як вона діє у нього безпосередньо.

Софія: Відповідальність?!… Дивлячись в якому контексті.

Слово “відповідальність” у мене асоціюється з:
1. Умінням брати відповідальність на себе за своє життя, за відносини, за події, що виникають в житті, за злети та падіння. Це одна з ГОЛОВНИХ якостей в людини, оскільки є передумовою успіху.
2. Результатом наших дій))), який потрібно сприйняти та зробити висновок, дотримання даного слова (тобто уміння доводити розпочате до кінця).
3. Результат адміністративних правопорушень та кримінальних злочинів.

Віка: Я юрист, тому зразу на думку спадають види відповідальності, але припускаю, що це запитання швидше стосується морального питання відповідальності?

Альона: Чомусь слово “відповідальність” у мене асоціюється з молоденькими матусями, яким байдуже по відношенню до своїх дітей, і діти, наприклад, в кінотеатрі, під час сеансу бігають по всьому залу, репетують, розкидають попкорн і т.д.

Іншими словами, “відповідальність” – це розуміння того, що ти дорослий чоловік, який не кидається своїми словами/діями на вітер заради суспільного визнання або заради “понтів”, або заради “так роблять всі”, а дійсно усвідомлена дія/слова якими ти підтверджуєш, що ти особистість, а не істота.

Сергій: Ну як я розумію і можу відповісти на твоє питання, то відповідальність – добросовісне виконання покладених на людину певних дій. В залежності від їх виконання “народжується” довіра до людини і в майбутньому з нею можна співпрацювати, товаришувати.

Таня: Особисто для мене “відповідальність” завжди викликала позитивні емоції, тобто коли людина розуміє наслідки сказаного слова чи зробленого діла, як негативні так і позитивні. Але в наш час більшість людей (особливо молодь) бояться відповідальності за свої скоєні дії і їх наслідки.

Віта: Кожна людина повинна нести відповідальність за щось або за когось бо інакше життя тоді не має смислу жити_тоді ти не живеш а просто існуєш… Кожна людина є унікальною,незамінною і вільною і по своєму відповідальна!!.. Ось на моє бачення що таке відповідальність…

Шекспір: Відповідальність, ну якщо бути банальним і дослівним – це здатність людини давати відповіді на питання, що тобі приносить не хто-небудь, а його величність життя. Але якщо дуже не заглиблюватись, тоді мабуть це те що присутнє в кожного з нас, скажете ні, не погоджусь, вона є в кожного просто проявляється в більшій чи меншій мірі. Отже конкретного визначення дати не зможу, запутався я, але знаю точно що занадто багато її це не дуже добре, а замало ще гірше.

Оля: Відповідальність … напевно це щось більше ніж вчасно здавати роботи в універі, ходити на пари, виконувати обіцянки … це стиль життя … прагнення завжди поступати правильно … не розчаровувати близьких і оточуючих, та й самого себе , відповідати за кожен свій крок. Знаєш, напевно саме будучи відповідальним, людину можна називати доброю, чуйною і справедливою, з моральними принципами, які у неї вже склалися)

Бажаєте приєднатися? Додавайтеся у друзі вконтакті, адже саме там я проводжу розсилку питань. Залюбки почитаю, що ви думаєте з того чи іншого приводу, бо думка кожного – важлива! Також про відповідальність можете почитати у моїй статті Про відповідальність та безвідповідальність – побачите, що з цього приводу думаю я.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!