Взаєморозуміння у стосунках
11.01.2013 1 коментар 11346 Переглядів

Взаєморозуміння у стосунках

Чоловік та собакаСтосунки закоханих людей – справа непроста. Життя – це не казка, в якій принц та принцеса закохуються, одружуються і живуть собі не знаючи горя, бід, негараздів та образ. У реальному житті ще на стадії відносин хлопця і дівчини може виникнути безліч неприємних ситуацій, сварок та непорозумінь. Зазвичай, ми очікуємо від людини, яку кохаємо одного, а отримуємо не завжди те, чого б хотілося. Очікування не справджуються і саме тут на допомогу приходить таке поняття як взаєморозуміння.

На самому початку відносин, в так званий «букетно-конфетний» період, нам здається, що наша кохана людина – це суцільні достоїнства. Ми бачимо коханих виключно з позитивної сторони, не помічаючи жодних недоліків. Почуття ейфорії нахлинули на нас як лавина і переповнюють душу. Коли стосунки вже устоялися, і ми звикаємо до своєї «другої половинки» стають видимими і мінуси характеру людини, яку любиш.

Спостерігаючи ситуацію величезного зростання кількості розлучень в нашій країні, стає цікаво: а в чому ж секрет бабусь і дідусів, які зуміли зберегти свої стосунки і зіграли «золоті» весілля? Відповідь проста: любов, взаєморозуміння і глибока взаємоповага. У людей, для яких важливі моральні цінності, такі як чесність, вірність, відповідальність і які цінують ці якості в інших, як правило, більш успішно складаються стосунки з протилежною статтю. Саме на взаєморозумінні, хотілося б зупинитися більш детально.

Взаєморозуміння: чому воно важливе і яка від нього користь

Хочу навести декілька цитат, які дуже влучно описують поняття взаєморозуміння.

Мир не може бути нав’язаний силою. Його можна досягнути лише взаєморозумінням.
Альберт Ейнштейн

Взаєморозуміння – це розуміння того, що всі ми різні, а не спроби зробити інших “кращими”!
Володимир Борисов

Взаєморозуміння – це коли ще не посварилися, але вже помирилися.
Автор невідомий

Потрібно розуміти, що відносини постійно змінюються, бувають періоди спаду і напруги, які просто треба пережити. Любов з роками не проходить, вона видозмінюється. Палка і пристрасна закоханість перших місяців зустрічей змінюється більш глибоким і, як правило, спокійним почуттям. І це абсолютно нормально.

Якщо ви вважаєте, що для того, щоб зберегти відносини достатньо однієї любові, то ви глибоко помиляєтеся.

Любов – головна складова відносин двох людей, які хочуть бути разом. Але не менш важливим є наявність взаєморозуміння між коханими, інакше відносини приречені. Довіра – ще одна невід’ємна частина стосунків (але про це в окремій статті). На довірі та розумінні один одного будуються справді міцні союзи.

Ми часто думаємо, що знаємо, як усе має бути і вважаємо власну думку єдино вірною. У всіх нас є свій погляд на речі. Але для того, щоб знайти «точки дотику» зі своєю коханою людиною треба звертати увагу на її бажання і очікування від нас самих. Простіше кажучи, потрібно дуже шанобливо ставитися до думки свого коханого – це запорука міцних і щасливих відносин.

Взаємини двох закоханих повинні будуватися на взаєморозумінні один одного. Тут недоречні думки третіх осіб, не варто допускати втручання на свою «особисту територію» інших людей. Як у прислів’ї: «Чим менше навколишні знають про ваші відносини, тим успішніше вони складаються». І це, таки, правда.

Прислухайтеся до свого партнера, розкажіть йому про свої бажання. Будьте готові до того, що вони можуть не зовсім збігатися з вашими, а то й зовсім разюче відрізнятися. Якщо ви не будете прислухатися до коханих, то з часом станете віддалятися один від одного.

Якщо спробувати пояснити це все на «хлопський розум», то вийде дещо таке: як можна зрозуміти, сутність поняття взаєморозуміння є фундаментальною для майбутніх успішних стосунків закоханих пар. Я б навіть дещо уточнив: для стосунків, а згодом і для сім’ї потрібна міцна основа, настільки міцна, як фундамент у будинку.

А як відомо фундамент складається з цементу, арматури, піску та води, так само відносини складаються із любові, довіри, взаєморозуміння та поваги один до одного. Без сукупності усіх інгредієнтів, або через відсутність одного з них ваш фундамент може бути крихким і через це сам будинок (ваша сім’я) може завалитися.

Декілька порад як досягти взаєморозуміння

Для того аби ви не думали, що я тут лише язиком плескаю пальцями по клавіатурі б’ю, та допомогти зрозуміти, як зберегти близькі відносини, представляю вашій увазі ряд порад, які варто взяти до уваги новоствореним парам (та і не тільки новоствореним):

1. Говоріть. Обговорюйте. Уникайте накопичення негативних емоцій і взаємних образ, інакше в один, не самий прекрасний момент, вони виплеснуться назовні у вигляді скандалу. Краще не доводити ситуацію до критичної точки «кипіння».

2. Прислухайтеся один до одного. Не перетворюйте спілкування в монолог претензій і вимог до партнера. Часто люди розмовляють, але чують тільки себе, так як сконцентровані на своїх бажаннях. Партнер не може читати ваші думки. Ви повинні їх озвучити, причому так, щоб людина зрозуміла, чого саме від нього хочуть.

3. Поступайтеся один одному. Знаходьте вихід із ситуацій разом. Йдіть на компроміси. Пам’ятайте про те, що кожна людина – це вже окремо сформована особистість і спроби «перевиховати» її навряд чи увінчаються успіхом. Сьогодні ви в чомусь поступіться своїй коханій половинці, а завтра вона вам поступиться.

4. Якщо ситуація загострилася і виникла сварка, ведіть виключно конструктивний діалог. Лаятися, як то кажуть, теж треба вміти. Уникайте криків, звинувачень або, того гірше, образ. У тому випадку, якщо ви бачите, що ситуація виходить з-під контролю, краще різко перервіть розмову. Спробуйте поговорити з людиною, коли та «охолоне» і заспокоїться.

Не забувайте про те, що в конфлікті винні завжди обоє. Пам’ятайте, що кохана людина – це не ваша власність, у неї є свій внутрішній світ і переконання.

Між іншим, важливим моментом є вибір відповідного моменту «з’ясування стосунків». Навряд чи варто починати важливу розмову, коли ваш коханий щойно лиш прийшов втомлений із роботи. І звичайно не треба вирішувати важливі питання в той момент, коли ви бачите, що партнер пригнічений, засмучений якимись негараздами. У таких випадках краще уникати обговорення складних ситуацій, оскільки ваші слова, скоріш за все, будуть сприйняті як претензії, що неминуче призведе до конфлікту.

Отож, підводячи невеличкий підсумок, можна сказати так: взаєморозуміння у стосунках – це тоді, коли ти не лише слухаєш, але й розумієш, приймаєш і переживаєш те, що говорить кохана людина.

Стосунки – це не тільки пісні під місяцем, походи в ресторани і захоплені освідчення в коханні. Це – щоденна і копітка робота. Робота, в першу чергу, над собою. Бережіть ваші почуття!

 

Вам може сподобатися

1 Коментар

  1. ,fvecz
    Січень 14, 14:35 Відповісти
    А ще важливо прощати і не боятися просити вибачення.Хтось сказав:"Просить пробачення не завжди той,хто винен,а інколи той,хто дорожить стосунками"

Залишити коментар