Жадібність. Чому всі люди жадібні
30.08.2012 Коментарів: 4 8723 Переглядів

Жадібність. Чому всі люди жадібні

Жадібність до грошейСкупердяйство, жадібність, захланність, грошолюбство, зажерливість, користолюбство – як цю рису характеру не назви, а суть залишається тією ж. Зазвичай людина може бути жадібна до влади, слави, їжі, втіхи і т.п. Але найбільшу популярність ця жага набула через гроші.

Саме із жадібністю до грошей люди найчастіше асоціюють просто слово «жадібність». Коли людина хоче отримати будь-яку річ (матеріальну чи ні), але в той же час не бажає витрачати на неї гроші чи свій час і є жадібністю.

Жадібність – небезпечне почуття

Корисливі люди часто одночасно бояться втратити свої гроші і хочуть якомога швидше накопичити власні заощадження, адже саме вони – гарантія психологічної та фізичної безпеки.

Різні люди проявляють свою жадібність по-різному. Одні навіть не приховують скупердяйство, властиве їм: обмежують себе в їжі, доношують старі речі, не їздять на відпочинок, економлять на всьому.

Інші ж, навпаки, ховають свою жадібність під маскою щедрої людини. Вони завжди хваляться своєю безмежною добротою, розповідають, як багато грошей вони витрачають на рідних і близьких. Але, якщо ви підете з такою особою в ресторан, готуйтеся до того, що рахунок будете оплачувати або навпіл, або самі.

Жадібність рівносильна хворобі. Вона небезпечна, так як нерідко супроводжується психічними зривами. Спочатку скнара економить на всьому, а в один прекрасний момент може почати все витрачати з шаленою швидкістю.

Також у жадібних людей часто крадуть гаманці або вони самі їх гублять. Подібні моменти відбуваються тоді, коли скупість стала вже абсурдом: тобто надмірний контроль за грошима позбавив скупаря сну і апетиту, а значить, і привів до психічної напруги.

Бути скупим та хотіти більшого – не одне і те ж

Як уже була сказано вище, жадібність часто спонукає людей накопичувати свої заощадження і зберігати їх «просто щоб були».

Разом з тим існує таки тип людей, яких деколи путають зі скупердяями. Трапляється це через те, що ці люди просто постійно прагнуть більшого. Це не обов’язково має бути збагачення заради власної вигоди, просто людина не бажає зупинятися на досягнутому, ставить перед собою все нові і нові цілі, а потім їх досягає. Ось під час досягнення цих цілей, часто своєрідним «побічним ефектом» виступає власне збагачення.

Така жадібність до самовдосконалення чи прагнення зробити світ кращим є позитивним моментом цього загалом не надто приємного почуття.

Разом з тим, людство зобов’язане жадібності, насамперед, прогресом. Адже без цього почуття ми не змогли б досягти тих висот, до яких прийшли сьогодні. Якби успішні науковці, бізнесмени, лікарі і т.д. не бажали досягти більшого, були б недовірливими, підозрілими, тоді б у сучасному світі не з’явилося стільки відкриттів, бізнес не розвивався, все зупинилося.

Чоловіки більш жадібні ніж жінки

Про жадібність чоловіків люди згадують частіше, але так стається лише через те, що саме особи сильної статі у сім’ї виступають як ті, хто заробляють гроші для родини. А думаю, кожна людина добре знає як важко розставатися із грошима, які зароблені важкою працею.

Давно відомо, що кожен чоловік скупий по-своєму. Звичайно, чудово, коли чоловік у сім’ї – ощадливий господар. Але в тому випадку, якщо він стає надмірно бережливим, це не сподобається будь-якій жінці. Його користолюбство, небажання витрачати гроші на сім’ю, лікування, відпочинок призводять до абсурду, а значить, і конфліктів. Іноді буває так, що в тверезості чоловік дуже скупий, а в стані сп’яніння стає щедрим.

Найчастіше можна зустріти чоловіка, який став скупим, розбагатівши. Таке грошолюбство проявляє себе більше в заможних сім’ях. Жадібність – це огидна риса, з нею потрібно боротися, не дозволяючи цьому руйнівному почуттю опанувати людину повністю.

Чому жадібним бути добре

Іноді скупердяйство має і позитивні сторони. Воно здатне дисциплінувати людину, змушує долати лінь, не дозволяє їй даремно витрачати гроші. Жадібність, яка проявляється в міру, може бути досить корисна. У розумних дозах – це економність, розважливість і ощадливість.

Іншим плюсом жадібності є те, що людина не зупиняється на досягненому, постійно прагне більшого і кращого. А це, в свою чергу, приводить до технічного прогресу, розвитку особистості зокрема і цілої держави загалом.

Існує дуже хороший афоризм про позитивну сторону жадібності:

«По-справжньому жадібна людина дорожить усім, в тому числі й друзями, і просто так їх не втратить»

Людям завжди мало

Немовля з жадібністю смокче груди матері і отримує незрівнянне задоволення. Потім воно стає дорослим, а отримувати задоволення хочеться й надалі. Дитина жадібно поглинає солодощі, а підліток прагне до самоствердження, любові, влади, хоче отримати схвалення. Він бажає досягти успіху, стати відомим і багатим.

Дорослим юнакам подобається колекціонувати свої сексуальні перемоги, жадібність їх штовхає на пошук все нових перемог. Вони жадають уваги та любові, але погано розуміють, що задовольнити їх потреби можуть лише люди, а не речі і гроші. Під впливом жадібності такі молоді люди нерідко здатні міняти партнерів, шукають задоволення в любові, але не знаходять його.

Скупість дорослого, як правило, фіксується на придбанні нового досвіду, знань. Дорослу людину нерідко мучить страх, що вона занадто рано помре, не встигне спробувати і випробувати все, про що мріє.

З кожним роком людство стає все більш скупим і озлобленим. Жадібність породжує злодійство і кримінал, загалом, не призводить ні до чого хорошого.

Але як би там не було, нам потрібно вміти уживатися з цим почуттям, а краще навчитися балансувати на грані щедрості, жадібності та прагнення досягти більшого.

 

*****

Існують такі речі, в яких аж ніяк не можна проявляти жадібність і на яких ні в якому разі не можна економити. До них відноситься розробка та підтримка сайтів. Тим більше, наприклад, створення сайту львівськими веб-майстрами є не таке вже й дороге, але не менш якісне. І взагалі сайт – це лице компанії, тому скупитися на красивий дизайн не варто.

Вам може сподобатися

Коментарів 4

    • Akceptor
      Серпень 31, 20:42 Відповісти
      А ти не думаєш, що жадібними стають у процесі збагачення? Багато людей зі статком чималі гроші тратять на доброчинність.
      • Олександр
        Жовтень 05, 11:33 Відповісти
        Ну і що? Вони копійки витрачають на благодійність в порівнянні з тим, що мають.
        • Akceptor
          Жовтень 05, 16:26 Відповісти
          Це ще треба подумати тепер хто жадібний. Чувак, що все життя працював, заробив гроші і дає їх іншим просто так, чи ти, коли кажеш, що мало дає, бо в нього є ще :) Я не сказав би, що я жадібний, але останню копійку як правило не віддаю нікому. Якби заробив мільйон, то теж навряд чи віддав би на доброчинність 999 000. Доброчинність і халява - різні речі, це треба розуміти.

Залишити коментар