Самовпевненість – добре чи погано
21.04.2012 Коментарів 0 7884 Переглядів

Самовпевненість – добре чи погано

Чи доводилося вам зустрічати самовпевнених людей? Як ви їх оцінюєте? Чи легко з ними спілкуватися? А чи самовпевнені ви особисто? Людям властиво помічати відтінок негативу в інших, але в той же час вони зазвичай відхрещуються від наявності схожих не дуже приємних чеснот в собі. Так давайте розберемося, як варто оцінювати самовпевненість, незалежно від того, хто її проявляє і в яких ситуаціях.

Перш за все, потрібно відзначити, що у людей не завжди правильне уявлення про те, що таке самовпевненість. Наприклад, вони не рідко плутають її з упевненістю в собі, завищеною самооцінкою і навіть пихатістю. Але це зовсім різні поняття.

Самовпевненість – це перебільшена впевненість у власних силах і самому собі, переконаність у своїй досконалості і відсутності помилок. Якщо, наприклад, порівнювати самовпевненість з упевненістю в собі, то останнє несе більш позитивний відтінок особистих здібностей і вмінь.

Позитивні сторони самовпевненості

Незважаючи на те, що самовпевненість несе в собі негативний відтінок, вона при детальному розгляді не так вже й погана.

Приміром, самовпевненість не зашкодить тим, хто займає високу посаду, контактує з конкурентами та громадськістю, та й по життю людям, які не обділені самовпевненістю, буває набагато простіше, ніж іншим. Адже самовпевненість окриляє людину, спонукає вірити у власні сили, здібності і таланти, не дозволяє зупинятися на досягнутому. Якщо людина при цьому ще й розсудлива, то люди можуть навіть не здогадуватися про цю властиву їй рису.

Самовпевненість пов’язана з твердою впевненістю в позитивному результаті ситуації. А подібний настрій він не тільки дозволяє уникати стресів, не звертати уваги на дрібниці і не опускати руки, а й у буквальному сенсі може покращувати здоров’я.

Адже дозволяючи негативу захоплювати свій мозок, людина виснажує саму себе, а самовпевненим людям таке не властиво. Але, звичайно ж, все має бути в міру, тому що в противному випадку…

Самовпевненість приховує негатив

Швидше за все, більшість людей на запитання: «чи вважають вони самовпевненість позитивною чи негативною рисою?» більше будуть схильні до останнього варіанту і на те є обґрунтовані причини. Адже самовпевнені люди зазвичай:

• Спочатку роблять, а потім думають;

• Вони впевнені у власних здібностях і дещо перебільшують їх, що в свою чергу призводить до того, що вони з легкістю хапаються за різні справи, але насправді не можуть їх виконати. У кращому випадку вони тільки витратять власний час, а в гіршому – підведуть інших, якщо їхні дії були спрямовані на благо загальної справи;

• Ведуть себе по відношенню до інших надмірно зарозуміло, і це позначається на їх мові, тому що вони вважають себе здібнішими за інших;

• Є критичними і егоїстичними, чого навіть не соромляться.

А висновок в наступному…

Яка ж картина вимальовується в загальному? Самовпевненість людям притаманна. Вона таїть в собі як негативні, так і позитивні моменти. Дуже багато чого залежить від настрою людини і її ставлення до інших.

Якщо людина по своїй натурі схильна до егоїзму, то її самовпевненість буде лише погіршувати ситуацію. Адже егоїстичний склад розуму спонукає думати тільки про себе і свою вигоду і самовпевнено прагнути до цього.

Але не варто забувати, що є й інші факторі, які спонукають до прояву самовпевненості. Нерідко люди з найкращими помислами прагнуть відпрацювати в собі цю рису характеру, тому що її відсутність заважає їм досягати певних висот.

Деякі стали більш самовпевненими, для того щоб вміти захиститися від психологічного тиску інших людей. Тому потрібно об’єктивно оцінювати цю цікаву рису і стежити за тим, щоб врівноважено проявляти її у своєму житті.

А як вважаєте ви, шановні читачі, самовпевненість – це погана риса характеру, чи все-таки хороша? Свої думки з цього приводу прошу залишати в коментарях до статті.

 

*****

Каким человеком ты бы ни был: самоуверенным или нет, отдыхать нужно всем. Тем более лето уже близко. А где отдохнуть лучше всего, как не в Крыму, на чистых платных и бесплатных пляжах в Судаке. А чтобы добавить экзотики и оригинальности отдыху можно сходить даже на нудистский пляж.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!