Як змусити себе працювати
12.02.2013 Коментарів 0 5013 Переглядів

Як змусити себе працювати

Здавалося б, з розвитком технологій і великою кількістю техніки в кожному офісі продуктивність праці повинна збільшитися в кілька разів, як мінімум, в порівнянні з тим же показником десятирічної давності. Але картина зовсім інша – більшість офісних працівників чи фрілансерів, які сидять перед моніторами, не мають уявлення як змусити себе працювати.

Разом з науково-технічним прогресом з’явилася можливість не тільки швидко набирати текст, форматувати документи та обробляти величезні обсяги інформації в лічені хвилини – є ще соціальні мережі, маса розважальних сервісів і flash ігор. Останні відволікають від роботи, а також забирають багато часу, яке могло б бути витрачене на виконання корисних справ.

Звичайно кожен офісний робітник розуміє, що 8 годин без перерви займатися лише роботою неможливо. Насправді продуктивність середньостатистичного працівника сягає приблизно 5 годин в день. Три втрачені години – це всілякі перекури, теревені з колегами, розмови по мобільному із родичами чи друзями, шмигання коридорами із одного офісу в інший.

Та варто сказати, що 3 години відволікань в день це ще добрий показник, а от коли він сягає 6-7 годин, то варто бити на сполох. Спілкування у скайпі чи асьці, щохвилинна перевірка нових повідомлень у соцмережах, читання форумів (лурків, башів і т.п.), розглядання демотиваторів і прикольних картинок, чи перегляд відео на ютубі цілком можуть займати увесь робочий день. А коли ж роботу виконувати?

То що ж робити, коли «горить» місячний звіт або через тиждень назначений захист диплому, а ви себе просто не можете змусити закрити вкладку браузера із «однокласниками»?

Мотивація. Щоб постійно бути в тонусі і не розслаблятися на робочому місці, необхідно біля монітора повісити зображення того, що ви отримаєте якщо добряче попрацюєте і зробите всю роботу. Це може бути премія від начальства, підвищення по службі або покупка, яку принесуть зароблені гроші. Головне, щоб картинка була яскравою і реалістичною.

Метод «від зворотного». Щоб змусити себе працювати, необхідно чітко і ясно уявити, що буде, якщо цілими днями безперервно займатися сторонніми речами замість продуктивної роботи. Це може бути звільнення, позбавлення премії, виключення з інституту або догана. Головне, вдовбати в свою голову, що далі відволікатися не можна. Якщо плачевна перспектива не лякає, то варто задуматися про зміну виду діяльності або місця роботи.

Морква на палиці. Як кролика дресирують за допомогою морквини, так і себе можна виховувати за допомогою «смачненького». Наприклад, пообіцяйте собі, що якщо протягом тижня не будете відволікатися від роботи і виконаєте всі завдання, то на вихідних дозволите собі зробити щось, купити щось чи з’їсти щось, що зазвичай собі не позволяєте.

Планування. Якщо в списку справ на день буде виділено час на «нічогонероблення», то в момент, коли захочеться відволіктися, варто нагадати собі, що для цього є спеціально відведений час. У цей період часу (чи інший проміжок, який дозволяє щоденний графік) можна спілкуватися в соц. мережах, пити каву з співробітниками або просто гортати інтернет-сторінки без докорів сумління. Головне, щоб час відпочинку вписувався в офісний розпорядок, якщо ви працюєте не на себе і не в домашніх умовах.

Книги. Бажання дізнатися, як змусити себе працювати, – це чудовий стимул прочитати десяток корисних книг про мотивацію і тайм-менеджмент. Найкорисніші, на ваш погляд, рекомендації варто виписати в окремий зошит або щоденник, а потім розробити максимально відповідну саме для вас систему мотивації до роботи.

Соціальні мережі. Якщо від роботи відволікають «Однокласники» або «ВКонтакте», то є чудові програми, які заблокують, як ці сайти, так і будь-які інші раз і назавжди. Тоді на робочому місці нічого не залишиться, як виконувати роботу, замість спілкування з друзями.

Обмежуйте себе у часі. Доволі цікавий спосіб змусити себе працювати. Полягає він у наступному: ви ставите собі часові рамки на виконання тієї чи іншої роботи і стараєтесь в них вкластися. Важливим моментом є те, що вам потрібно давати собі якомога менше часу. Ви будете дуже здивовані, як багато можна зробити, коли у вас в розпорядженні всього півгодини на роботу, яка займає мінімум годину.

Список завдань. Чудово допомагає, якщо у вас є багато різних видів роботи. Зазвичай люди у такому випадку розпорошують усю свою наснагу переключаючись із одного завдання на інше, але жодне так до кінця і не доводять. У такому випадку потрібно скласти «to-do список», в якому вказати заплановані завдання і робити їх по порядку. Таким чином ви не лише до кінця доведете кожне із завдань, але і нічого не упустите і завжди будете знати, яка робота має бути зроблена наступною.

Справжній відпочинок. Якщо стало важко працювати і хочеться відволіктися та відпочити пару хвилинок, то зробіть це по-справжньому. Не відкривайте вконтакті, ICQ чи пасьянс, а встаньте і відійдіть від комп’ютера. Можете піти пройтися, почитати книжку, з’їсти трохи фруктів, потеревенити із співробітниками, справді розслабитися врешті решт. Коли повертаєтесь за робоче місце, відкривайте в першу чергу свій to-do список і дивитесь, що далі по плану треба зробити.

Сподіваюся, поради були вам корисні. А може у вас є свої секретні способи як заставити себе працювати? Тоді діліться ними у коментарях.

******

У випадку, якщо вам ну ніяк не вдається змусити себе працювати, то існує ще одне чудове рішення. Не працюйте, а їдьте відпочивати, наприклад, у Львівську обл. там є готель Київська Русь в Східниці, де ви забудете, що таке важка офісна праця. Забудете хоча б до тих пір поки гроші не закінчаться, а тоді вже можна додому і знову заробляти собі на відпочинок у Східниці.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!