Як кинути пити пиво
11.06.2013 1 коментар 6080 Переглядів

Як кинути пити пиво

Думка про те, щоб кинути пити пиво, багатьом здається абсурдною і смішною. Цей процес, завдяки поширеній рекламі та усталеним звичкам, став символом веселого відпочинку, приємного спілкування і яскравого життя. Деякі любителі хмільного напою заперечують навіть той факт, що він відноситься до алкогольних продуктів, і може викликати залежність.

Відразу ж застережу, що дана стаття навряд чи допоможе вам, якщо у вас слабка сила волі або ж ви безвідповідальна людина, тобто не можете справу довести до кінця. А от якщо у вашій голові уже повністю дозріла думка, щоб кинути пити пиво, або хоча б значно зменшити кількість його споживання, тоді сміло читайте, а головне – дійте.

Культ пива, який активно розвивають виробники і власники заводів, привніс в наше життя цілу серію міфів і упереджень. Стильні сучасні паби, в яких панує позитивна і неповторна атмосфера, цілі колекції різних сортів і ексклюзивних пропозицій, асоціації з мужністю, силою, дружбою – все це в комплексі надає «хмільному золоту» незбагненну чарівність і тягу. А головною причиною розвитку пивного алкоголізму є його повна доступність, навіть для неповнолітніх.

Міні-тест на залежність: ви по-справжньому любите пиво, чи не можете без нього?

Чи п’єте ви пиво кожен день (ввечері, після роботи, в обід)? Буває таке, що ви п’єте наодинці? Якби на столі не було б пива, ваше спілкування з друзями залишилося б на тому ж легкому і невимушеному рівні? Чи стало пиво необхідністю, а не розвагою?

Чесні відповіді на ці та інші прості питання багатьох проводять до усвідомлення: треба кидати цю справу. Але нічого не змінюється і надалі. Чому? І як кинути пити пиво реально, а не на рівні «вічних благих намірів»?

Як кинути пити пиво: кілька простих кроків

 • Правильна постановка питання. Перший, і головний крок на цьому шляху – визначити для себе чітку і правильну мету. «Кинути пити пиво» – це не зовсім адекватне формулювання. Бо у нього із самого спочатку закладено сумнів: але ж це смачно; стаканчик-другий деколи можна собі дозволити; матчі за збірну, стануть, звичайно, винятком; пляшка – це не критично і т.д. Ставлячи для себе мету, ставте її щиро. Можна сформулювати її по-різному: «пити пиво тільки справжні, а не видумані приводи та підстави», «пиво – два рази на місяць при зустрічі з друзями» і т.д.
 • Усвідомлення того, що всі позитивні аспекти вживання пивного напою – ілюзорні і несправжні. Допомагає розслабитися? Це всього лише седативна дія алкоголю, який в цей час руйнує клітини твого мозку. Весело в компанії? З моїми друзями весело і без алкоголю. Приємний вечір? Чотири години, розвалившись у кріслі – хіба це найприємніше, що можна зробити сьогодні? Розуміння того, що вживання пива в дійсності не дає нічого для вас – один з ключових моментів. От коли усвідомите, що можете спокійно обходитись і без пива, то це вже половина шляху.
 • Звільнення, а не обмеження. Ще один найважливіший аспект – зрозуміти, що переставши пити пиво, ви не відмовляєте собі в радощах життя. Навпаки, випивши зайву пляшку, ви обмежуєте свої можливості, завдаючи шкоду здоров’ю, витрачаючи зайві гроші і втрачаючи дорогоцінні хвилини життя.

Цікаві способи кинути пити пиво

Не зрозуміють друзі, буде важко в одному колі з тими, хто п’є, не вийде розслабитися, буде відчуття обмеження – все це приховані причини, чому люди не наважуються подивитися правді в очі, і зробити крок собі назустріч.

Але ж можна вийти з положення легко і оригінально, «загорнувши» серйозну мету відмовитися від алкоголю в красиву обгортку:

 1. Побитися об заклад. Навіть якщо ви вирішили для себе цілком серйозно, що відмовляєтеся від пива, оформити цю мету можна у вигляді веселого дружнього спору. Тоді й друзі зрозуміють, і причина азартна і кумедна. Це як усім за столом говорити, що «я за кермом». Щоб не виникало зайвих питань;
 2. Альтернатива. Безалкогольне пиво володіє таким же приємним і оригінальним смаком, пляшка практично така ж – якщо складно поміняти свої звички відразу, замініть їх. Замість безалкогольного пива можна, втім, використовувати що завгодно: квас, морозиво, солодку воду і т.д.
 3. «Пивна скарбничка». Одним з неприємних аспектів у звичці пити є фінансова сторона. Стільки грошей вилітає на вітер! Складайте в скарбничку ті гроші, які ви сьогодні не випили. Вже до кінця місяця сума буде така, що цілком можна буде купити собі чудовий подарунок.
 4. Нове хобі. Життя дуже багатогранне і яскраве. Ті, хто проводить весь свій час за пляшкою пивка, не бачать інших його сторін. Займіться чимось незвичайним і яскравим, познайомтеся з людьми, які весело відпочивають без алкоголю – і ви побачите світ зовсім по-новому. Займіться латиноамериканськими танцями (раджу кубинські: сальса, бачата, меренге…), запишіться в гурток з альпінізму, сходіть в туристичний похід в гори, займіться їздою верхи, останнім часом дуже популярними стали велосипеди та все що з ними зв’язано – варіантів тут неймовірно багато.

Із власного досвіду знаю, що повністю категорично відмовитися від пива майже неможливо. Наприклад, мені вдавалося не пити пиво на протязі 6 місяців, але мушу запевнити, що терпіння потрібно мати просто неймовірне. На даний момент я просто обмежив кількість пива, яке п’ю до 0,33-1,5л на місяць. Тому рекомендую людям, у яких слабка сила волі та самоконтроль, починати з малого.

Що з нами робить пиво – коротко про головне

І наостанок. Шкідливо і небезпечно для здоров’я – такі загальні фрази ми знаємо всі, але відмахуємось від них, як від мух. Але якщо виділити конкретні нюанси, то вони вражають і дивують одночасно.

 • «Перетворення» в жінку. Пиво знижує вироблення тестостерону в організмі чоловіка. Наслідки прості і жахливі: живіт, відкладення жиру на боках і стегнах, зниження потенції, збільшення грудей, зрештою, втрата мужньої чоловічої фігури;
 • Удар по серцю. Пиво містить кобальт, який потовщує стінки серця, викликає некроз серцевого м’яза, розширює його порожнини.
 • Печінка, нирки і шлунок – внутрішні органи піддаються масованій атаці алкоголю. Що важливо – зміни, які відбуваються в цих органах, незворотні.

Ось так, не дуже коротко, але про головне. Маєте що додати чи заперечити – пишіть в коментарях. Можливо, хтось розповість цікаві історії «зцілення» від пивного алкоголізму та пиття пива бочками.

Вам може сподобатися

1 Коментар

 1. шо
  Вересень 27, 12:05 Відповісти
  ліл. спробував раз безалкогольне пиво — воно було огидніше за сечу, мені стало зле. на цьому вживання пива як почалось так і скінчилось.

Залишити коментар