03.07.2011 1 коментар 0 3190 Переглядів

Як не відкладати все “на потім”

[singlepic id=247 w=350 h=233 float=left]Суматоха, спровокована прогресом, змушує сучасних людей вічно жити наспіх і, так би мовити, на льоту. Ми постійно щось не встигаємо, щось відкладаємо, а завтра не встигаємо знов. Десь спрацьовує лінь, про яку уже згадувалось у статті Способи боротьби з лінню, десь утома, а дехто багато що не встигає зробити, бо не вміє розраховувати правильно час.

А ви ніколи не замислювались над тим, що саме звичка відкладати справи на потім створює безлад у вашому житті? Що саме звідси і проблеми, і перевтома?

Поміркуйте самі: якась справа здається вам складною, або у вас просто немає настрою зараз робити те, що потрібно. Ви відкладаєте рішення проблеми на завтра чи взагалі на невизначений строк. Наступного дня ви опускаєте руки перед вирішенням іншої проблеми… А через деякий час виявляється, що у вас купа невирішених або розпочатих і не закінчених справ, і так по колу.

Привчити себе планувати свій час – це перше, що треба зробити. Адже нерідко справи, на вирішення яких потрібно не більше п’яти хвилин ми розтягуємо на тижні, через що отримуємо проблеми і весь час нервуємо. Воно того варте? Чи не краще докласти трохи зусиль і зробити все вчасно і якісно? І ви будете задоволені собою і спокійні, що все встигаєте, і питання вирішене.

Другий момент. Візьміть собі за звичку бути зібраними і наполегливими у справах. Запам’ятайте – це перше правило успішних людей. Якщо у вас у всьому порядок, вам завжди вистачатиме часу і на справи, і на відпочинок, яким ви зможете насолоджуватися без докорів сумління, адже ви його чесно заслужили. Одним словом, «зробив діло, гуляй сміло».

Непогано спрацьовує і так званий самообман. Сядьте і подумайте над тим, що вам треба зробити терміново. Дайте собі наводку: зараз я розпочну, а закінчу після невеличкої перерви. Ви і не помітите, як половина справи буде зроблена. А закінчити почате набагато легше.

Змініть обстановку. Якщо вам важко зосередитися в обстановці, в якій ви знаходитесь, змініть щось навколо себе. Зміни пробуджують бажання творити.

Ще можна змусити себе владнати справи сьогодні, завчасно розповівши людям, повага яких для вас важлива, про свої плани вирішити певні питання сьогодні. В такому разі вам нікуди буде відступати, а можливо в вас навіть прокинеться азарт зробити справу якнайшвидше і якнайкраще, адже від вас очікуватимуть результату.

Намагайтеся відучити себе від звички уповільнювати хід справ, які можна вирішити сьогодні і зараз. Ви повинні усвідомлювати, що порядок і своєчасність у справах – це ваш успіх і повага оточуючих, а невирішені і відкладені питання – це постійне нервове напруження і проблеми. Бути зібраним не так важко, як здається, проте наскільки змінює життя у кращий бік!

Напослідок хочу вам запропонувати дуже кумедне відео про неймовірно смішного тенісиста. Це варто подивитися. Позитивні емоції гарантовані!

[youtube]d6Vqp6UveIU[/youtube]

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

1 Коментар

  1. Тарас
    Липень 11, 20:59 Відповісти
    Якраз саме на днях закінчив писати курс на цю тему, а саме як зібльшити свою продуктивність... Щоб збільшити свою продуктивність і ефективність протягом дня (як і щодо досягнення цілей) потрібно: 1. Щодня складати список всіх завдань і протягом дня "іти по списку". 2. Використовувати правило 80/20 (робити в першу чергу 20% найважливіших справ, які приносять 80% результату). 3. Організувати свій робочий простір (не працювати в суматосі і за захламленим столом) 4. Венсти облік результатів. 5. Робити собі подарунки за позитивне виконання завдань! 6. Починати день із роботи над найголовнішою справою і не займатися нічим іншим, поки вона не буде завершена!!! Кому цікаво більш детально, сам курс безкоштовно можна скачати звідси: http://fin-guide.com/8princ/index.html

Залишити коментар