13.06.2011 Коментарів: 5 0 3247 Переглядів

Як вибрати професію на все життя, «до душі»

Хто може похвалитися, що любить свою роботу? Що на роботу йде, як на свято? Що отримує від неї задоволення і насолоджується процесом праці? Що платять ту кількість грошей, що заробив, чи хоча б на яку заслуговуєш?

Думаю, що ствердних відповідей, на поставлені питання, буде набагато менше, ніж заперечних. У чому ж проблема ситуації, що склалася?

Хлопці та дівчата, які закінчують школу, стоять перед вибором свого подальшого, життєвого шляху. Як вони роблять вибір, куди і на кого йти вчитися далі?

Зазвичай це відбувається в компанії друзів або за настановою родичів. У тому й іншому випадках зважуються плюси і мінуси, даної професії, її значимість і звичайно – оплата. У підсумку вибір зроблений і молодь робить свій наступний життєвий крок у бік інституту, технікуму або училища.

Більше того, у нас час, частенько ще в університеті починаєш розуміти, що та професія, яку ти освоюєш, тобі абсолютно не цікава. Лишень на 3-4 курсі у тебе формується більш-менш чітке уявлення про те, ким би ти хотів бути та чим би хотів займатися у цьому житті.

Але уже занадто пізно, залишається якихось рік-півтора до закінчення університету. Ще б пак, ти тільки попробуй натякнути батькам, що тобі навчання не подобається і хотів би вчитись на когось іншого. «Ні, ні, ні дитино, от закінчиш університет, а тоді вже роби собі, що хочеш, але за свій кошт». Невже вони чотири роки даремно трудилися на оплату твоєї освіти. В результаті ти продовжуєш здобувати професію, яка вже в інституті встигла тобі набриднути.

Потім минають роки навчання і наступають трудові будні. І ось день у день ходиш на роботу і починаєш розуміти, що це не твоє. Ти знічуєшся, тобі стає не цікаво і сидиш на тій роботі, лишень би відпрацювати зміну, від чого, в свою чергу, починає страждати якість виконання. Як наслідок зниження оплати праці, або ще гірше скорочення, звільнення.

А все тому, що при обранні спеціальності, був зроблений неправильний вибір. Під впливом друзів і батьків перевага віддалась престижу і грошам. Імпульси мозку повністю блокували шепіт серця, голос душі.

Так як же визначити свою професію, своє призначення? Все просто і доволі банально. Потрібно слухати своє серце!

Припустимо, ви зважили всі за і проти, зробили вибір і вивчилися. Тепер уявіть, що ви вже працюєте за обраною професією. Перемістіть свою увагу на серце, що воно говорить? Як реагує, що відчуває: радість чи важкість, незручності? Ці почуття є ключами до вашого вибору! Якщо радість наповнює серце, то це ваш шлях, ваше призначення. Якщо виникають неприємні відчуття, краще ще подумати над вибором.

Від цього залежить, як ви будете працювати. Чекати якнайшвидшого закінчення робочого дня або підходити до своєї праці, як до цікавого, творчого процесу. Виконувати роботу з повною відповідальністю і самовіддачею, що в свою чергу виливається в якість. А як відомо, за якість платять більше.

Вибір за вами, або ви під впливом близьких вам людей, імпульсивно обираєте дорогу на якій ви неодмінно станете «рабом» своєї роботи. Або ж зваженим, обдуманим рішенням вибираєте істинний, свій шлях!

І тоді на всі поставлені на самому початку статті питання, усі відповіді будуть ствердними! Вся ваша робота буде виконана «на совість», а вибір професії зроблений «до душі»!

 

Дану статтю російською ви можете знайти на російськомовній версії сайту або просто клікнувши тут

Вам може сподобатися

Коментарів 5

  1. Олег
    Червень 13, 15:27 Відповісти
    Професію вибрати важко.Знаю багатьох людей які вибирали не ту професію.
    • danc1r0k
      Червень 13, 15:50 Відповісти
      Згідний, дуже важко, тим більше відразу після школи, в 15-16 років, коли ще сам не знаєш чого хочеш...а головними захопленнями являються комп"ютерні ігри і розваги.
  2. Akhe
    Червень 13, 16:28 Відповісти
    Я теж вважаю, що обрав не ту професію. Та тільки через це я став тим, ким я є - приватний підприємець з вільним графіком роботи та з достатнім рівнем прибутку.
    • danc1r0k
      Червень 13, 16:57 Відповісти
      Один мій знайомий завжди жартував, що якщо тобі не пощастило з вибором професії, то завжди можна стати приватним підприємцем. Хоча, думаю, в цьому є доля правди.
  3. gorih
    Червень 16, 13:25 Відповісти
    Так само вибрав не те, але знання здобуті в універі допомагають

Залишити коментар