Чи варто жити сьогоднішнім днем: зараз або ніколи
16.09.2014 Коментарів 0 10220 Переглядів

Чи варто жити сьогоднішнім днем: зараз або ніколи

Живіть сьогодні, зараз, тут,
Бо завтра може і не бути.
Живіть, щоб насолоду від життя отримати,
А не для того, щоб його збагнути.

Живіть сьогодні, зараз, вже,
Скидайте з себе запитань мільйонів пути.
Бо тільки доля вас убереже,
Від того, що могло би буть, а може і не бути.
www.oleksandrdadak.com (с)

Поруч з Коломиєю є таке село Корнич. В тому селі є цвинтар. А при вході на той цвинтар є вивіска із написом: «Ми жили там, де ви живете, тепер ми тут, де ви будете». Сильно, чи не так? Не важливо наскільки ти крутий, скільки у тебе грошей та інших матеріальних благ, не важливо, де ти живеш, від цього не втечеш. Але важливо дещо інше – скільки ти отримав задоволення від життя та скільки ти задоволення приніс рідним, друзям, знайомим та незнайомим людям.

Життя це індивідуальний вибір кожної людини. Як і те, чи варто жити лише сьогоднішнім днем. Я думаю, однозначно варто. Але навіть це потрібно робити правильно. Головне – вміти розставляти потрібні акценти, розуміючи те, що справді важливо. Адже щоб цінувати «сьогодні», «тут» і «зараз» – не потрібно мати особливого таланту.

Дуже часто в шаленому ритмі сучасного життя, за нескінченною метушнею повсякденності і буденними проблемами, в гонитві за матеріальним добробутом і положенням в суспільстві людина попросту забуває головне – те, що не купиш за гроші.

Як би парадоксально це не звучало, але, живучи, ми забуваємо про ЖИТТЯ. Справжнє життя, на вигляд довге і значуще – на ділі ж коротке і швидкоплинне, мов мить. Люди живуть так, наче попереду в них ще цілий міх таких же життів і через це втрачають дещо більш значуще ніж час.

Вони втрачають можливість. Можливість досягти набагато більшого, подарувати більше радості, отримати більше приємних емоцій та спогадів, просто вдихнути більше повітря.

На жаль, сучасні стереотипи такі, що людина неважливі та безглузді події приймає за щось велике і значуще. І навпаки. Всіма силами старається стримати те, чого не повернеш. Люди ми з вами намагаємося схопити птаха щастя за хвіст, але коли нам це вдається, то усвідомлюємо, що це ніякий не птах, а просто обскубана курка.

Потрібно вміти (або навчитися) відпускати ситуацію, приймати все так, як воно сталося. Варто відноситься до всього так: вийшло – чудово, не вийшло – нічого страшного. Не зациклюватися на невдачах і радощах, та старатися кожен день створювати нові приводи для радості.

Разом з тим, я не закликаю вас «пуститися берега» ( податися «во все тяжкие»), робити лише те, що влаштовує в поточний момент, не замислюючись про наслідки. Якраз таке розуміння поняття «жити сьогоднішнім днем» я вважаю абсолютно неправильним.

А правильне таке: просто отримуйте задоволення від кожного моменту, зустрічі, смаку, від життя. Хоча було би все так просто, то усі б так і жили. Насправді це не просто, але вся суть в тому, що кожен із нас так може. Навіть зараз, читаючи цю статтю, я майже впевнений, що ви порівнюєте все написане із собою, з своїм стилем життя. А найцікавіше те, що ви уже на правильному шляху і достатньо зробити всього декілька кроків, щоб перейти з обочини на хороший асфальт і рухатися далі набагато швидше.

Підводячи підсумки, хочеться сказати наступне: жити сьогоднішнім днем – це значить навчитися бачити радість, навіть там, де немає на неї і найменшого натяку. Жити сьогоднішнім днем – це значить при будь-яких обставин знаходити ту ниточку, яка приведе тільки в щасливе майбутнє. Жити сьогоднішнім днем – це значить бути впевненим, що все йде, як треба. Навіть якщо буде інакше.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Залишити коментар