Брехня – чи може щось бути гірше?
28.04.2012 1 коментар 3135 Переглядів

Брехня – чи може щось бути гірше?

Чи можете ви уявити собі сучасне людське суспільство, в якому люди не обманюють один одного? Коли ви йдете на ринок і впевнені в тому, що вас не обважать і не продадуть неякісний або несвіжий товар? Коли вам не потрібно телефонувати вчительці, для того щоб упевнитися в тому, що ваша дитина говорить вам правду і дійсно справляється з навчальним навантаженням? Коли, чекаючи увечері чоловіка з роботи, ви дійсно впевнені в тому, що він затримався по роботі, а не відпочиває з друзями або того гірше знаходиться у коханки?

А хіба можна без обману?

Замислюючись над цими питаннями, ви, напевно, подумали: було б чудово! І, швидше за все не раз думали про те, що було б добре вміти викривати брехунів і соромити їх за обман.

Так, багатьом хочеться, щоб їх поважали як особистість і говорили завжди правду. Але погодьтеся, що як тільки мова заходить особисто про кожного з нас, то ситуація ускладнюється.

Коли здається, що трішки обдурити – кращий вихід із ситуації, що склалася, то відразу знаходиться декілька вагомих виправдань із серії «така брехня не зашкодить», «я лише трохи прикрашу історію», «недосказати – не значить обдурити» та інші.

Виходить, що брехня в її різних проявах (недоговорити, приховати інформацію, прикрасити факти) стала невід’ємною частиною життя людей. Якби кожен раз нам вказували, коли ми в тій чи іншій мірі обманюємо, то стало б зрозуміло, наскільки серйозно ця негативна звичка вкоренилася в нашому житті. Але як так могло статися?

Брехня родом з дитинства

Якщо проаналізувати в якій атмосфері виховуються діти і наскільки якісно батьки приділяють їм увагу, то все стає на свої місця.

Посудіть самі: як можна дивуватися тому, що навколо людей оточує брехня, обман і нечесність, якщо дітей з самого маленького вчать обманювати?!

Наприклад, батьки не рідко обманюють один одного або друзів при дитині – вона це чує і сприймає як нормальну поведінку в людському суспільстві. Більше того, батьки часом спонукають дітей обманювати, кажучи: «скажи, що мене немає», «передай, що мама хворіє» і так далі. І чи варто дивуватися, що діти обманюють в більш старшому віці своїх власних батьків?

Чим же погана брехня?

Часом люди виправдовуються себе тим, мовляв: «моя брехня не зашкодить», «ну кому буде гірше від мого невеликого обману?», «всі навколо обманюють і моя чесність не змінить світ». Більше того, люди навіть придумали таке поняття як брехня задля порятунку чи брехня на благо. Але чи може так бути?

Однозначно, ні! Брехня сама по собі огидна, бридка, заподіює багато болю і страждань, тому вона ніяк не може приносити щастя. Крім цього варто пам’ятати простий життєвий принцип: все таємне рано чи пізно стає явним.

Навіть якщо брехня людини буде викрита через роки або десятиліття немає гарантії що вона не заподіє в кілька разів більше шкоди і не поламає життя людей більше, ніж вчасно сказана правда.

Хіба не краще жити з упевненістю, що твої близькі і друзі чесні, їм можна довіряти і не побоюватися, що колись в житті відбудеться повний переворот через чиюсь брехню?

Хіба може бути щось гірше…

Хоча і є люди, які недооцінюють брехню, насправді її наслідки вкрай неприємні, а часом і трагічні. Розмірковуючи над тим, що може бути гірше брехні, можна прийти до висновку, що це може бути тільки брехня близькій, коханій людині, якій ми довіряли всім серцем. Зазвичай після такого обманута людина довгий час не може оговтатися від завданого удару.

Гірше брехні рідній людині, яку любиш та якій довіряєш, не може бути нічого. Колись давно одна людина мене навчила, що краще сказати правду, якою гіркою б вона не була, аніж брехати чи виправдовуватися, таким чином завдаючи ще більшого болю. І за це я їй дуже вдячний і намагаюся притримуватися такого принципу в подальшому.

Колись правда випливе на поверхню, повірте. І краще дізнатися її від коханої людини, ніж від когось стороннього. Бо біль, якого завдасть ваша брехня, часто, можливо порівняти лише із болем зради коханої людини.

З усього це випливає висновок: потрібно цінувати близьких нам людей і намагатися ніколи не вдаватися до брехні, щоб не поранити їх і не завдавати їм болю і шкоди!

А що на вашу думку, шановні читачі, може бути гірше ніж брехня? Ділимось своїми домислами в коментарях.

Вам може сподобатися

1 Коментар

  1. Lightlysvetlaya
    Січень 08, 09:21 Відповісти
    Цілком підтримую автора статті. Пережила брехню разом із зрадою рідної людини. Оговтатись страшенно важко. Прощала і намагалась в черговий раз вірити, що більше ніколи не обмане, але , на жаль, це не припинялось. Сподіваюсь, що з цим вже покінчено і життєвий урок отримали обоє. Не хочеться більше мати справи з брехуном і брехнею.

Залишити коментар