Натхнення
23.08.2011 Коментарів: 2 3161 Переглядів

Натхнення

Творчі люди досить часто скаржаться на нестачу натхнення, мовляв «кудись поділась моя муза», «я сьогодні не в формі» и т.д. І справді, знаю по собі, що творити без натхнення доволі важко, а навіть якщо і вдається, то результат виходить не такий як би того хотілося. Що ж це за натхнення таке і куди воно періодично зникає? На ці та на інші питання спробуємо відповісти у даній статті.

Що таке муза і навіщо вона потрібна

Для початку давайте розберемося, що таке натхнення, яке ще неофіційно називають музою. Якщо висловлюватися просто, натхнення – це своєрідний внутрішній стан, який допомагає людині робити що-небудь (найчастіше ця робота пов’язана з розумовою працею) найбільш продуктивно. Різні словники описують даний стан по-різному: «творче та духовне піднесення», «те, на що не можна розраховувати», «друге дихання», «прилив душевних сил» і т.п.

Найчастіше натхнення потребують люди, які «творять» що-небудь самостійно. До таких людей зазвичай відносяться поети, письменники (копірайтери, рерайтери), скульптори, художники. Але якщо дивитися на це поняття більш широко, то будь-якій людині на виконання того чи іншого завдання частенько потрібне натхнення. Спитаєте навіщо? Відповідь досить проста: щоб було бажання виконувати свою роботу із максимальною віддачею або як ще говорять – від усієї душі.

Муза – річ не постійна

Дивлячись фільми, ви неодноразово могли бачити сюжети, коли письменник щось пише на листку паперу і відразу ж рве його на дрібні кусочки. Так може повторюватися декілька раз, аж поки митець не дратується остаточно і кидає цю справу. Що це? Саме так – це повна відсутність натхнення. Хоча говорять, що муза прилітає сама по собі і її візит ніхто не може передбачити, але багато чого залежить і від самої людини.

Натхнення дуже часто покидає людей, які не можуть зосередитися і звикли відволікатися на різні дрібниці. Наприклад, неможливо одночасно розмовляти по телефону і писати вірш або розв’язувати математичні завдання з складними формулами і дивитися серіал – все одно більше уваги буде йти на щось одне (зазвичай на другорядну діяльність).

Ловіть натхнення за крила

Хіба це можливо? Виявляється, що так, для цього лише потрібно слідувати наступним правилам:

  • Позитивно дивіться на все, що вас оточує;
  • Полюбіть, те, що вам потрібно робити;
  • Навчіться зосереджуватися на процесі;
  • Позбавтесь усього, що може відволікати і заважати (аж до відключення телефону та дверного дзвінка);
  • Добре відпочиньте, перед тим як братися за роботу;
  • Якщо відчуваєте, що змучились, зробіть коротку перерву для відновлення сил;
  • Зауважуйте дрібниці, які вас надихають;
  • Дізнавайтеся чого досягли інші люди, які займаються тією ж справою що і ви.

Головне – не лінуватися і не опускати руки стверджуючи, що без музи нічого не вийде, а створити всі умови для того, щоб вона до вас навідалась!

 

*****

Строиться – это всегда не легко. Для этого нужны силы, здоровья, вдохновение, ну и конечно, строительные материалы, такие как: фасадная плитка, кирпич или блоки, брусчатка. Благо, что все это можно найти на http://arigonbud.com.ua/. Широкий ассортимент и человеческие цены.

Вам може сподобатися

Коментарів 2

  1. Степан
    Серпень 23, 23:59 Відповісти
    а ще дуже часто натхнення приходить, коли стається щось сумне чи печальне, в мене так принаймні))
    • danc1r0k
      Серпень 24, 02:04 Відповісти
      Знаю, у мене також таке буває інколи. Але, мені здається, що цей стан натхненням важко назвати, це більше на відчай схоже і вже починаєш писати з відчаю, те, що у тебе відбувається у душі.

Залишити коментар