Пунктуальність – краще вчасно, ніж пізно
18.08.2011 Коментарів 0 12053 Переглядів

Пунктуальність – краще вчасно, ніж пізно

Думаєте, що краще пізно ніж ніколи? А я кажу, що краще вчасно ніж пізно. Навіщо спізнюватися і потім вибачатися, коли можна прийти вчасно? Розглянемо сьогодні таке болюче для багатьох дівчат (та й хлопців також) питання пунктуальності.

Ще на початку 20 століття пунктуальність вважалася однією з чеснот, тоді як в даний час молодь пунктуальну людину асоціює з нудною, сірою істотою, а для представниць слабкої статі постійні запізнення стали свого роду візитною карткою.

Що ж таке пунктуальність? Це не тільки риса людського характеру, що дозволяє виконувати в строк обіцяне, але і культура виховання і мислення даної особистості. Ця риса стає не лише іміджем людини, а й своєрідним путівником життя.

Пунктуальна людина ніколи не дозволить собі запізнитися або не виконати дане слово, щоб не образити почуттів того, кому було обіцяно. Така людина реально оцінює свої можливості та сили перш, ніж призначити термін виконання або дату зустрічі. Пунктуальність викликає повагу з боку співрозмовника, який оцінює цю особистість як цілеспрямовану, впевнену в собі і в тому, що вона робить, відповідальну і надійну людини.

Чому важливо бути пунктуальним

Пунктуальність в житті людини відіграє важливу роль. У дитячому саду пунктуальною дитиною захоплюються і всіляко її хвалять. У школі така дитина стає гордістю вчителів і правою рукою класного керівника. Дана риса створює у дорослих своєрідний міф відмінника, надійного, відповідального, обов’язкового та виконавчого школяра.

В університеті пунктуального студента вибирають старостою, головою наукового товариства, пропонують підробіток під час навчання і роботу на постійній основі в самому навчальному закладі. Пунктуальних співробітників поважають, довіряють їм важливі справи, ставлять у приклад і нагороджують моральною або фінансовою преміальною винагородою.

Пунктуальний розумний керівник створює образ не тільки ділової, але і серйозної, суворої, надійної, справедливої і впевненої в собі людини. Такій особистості довіряють не лише особисті таємниці, а й бізнес. Пунктуальних працівників рідко звільняють, на них тримається основна рутинна відповідальна робота.

Чи можливо навчитися пунктуальності і як це зробити

Виховувати пунктуальність необхідно з дитинства, постійно кажучи дитині і показуючи на своєму прикладі, що запізнюватися – це прояв неповаги до іншої людини.

Дорослій людині все під силу, якщо вона дійсно усвідомлює, що їй це потрібно:

1. усвідомте причину запізнення:
а) побутова (проспав, пробка, домашні справи, зламалася машина і т.п.):
– ставте будильник на годину раніше, готуйте ще з вечора одяг, сумку, сніданок, дитячі портфелі, чоловікові шкарпетки;
– переведіть стрілки годинника на 20 хвилин вперед;
– вибирайте короткий маршрут, враховуйте пробки на дорогах, додаючи ще 30-60 хвилин;
– навчіть своїх дітей самостійно обходитися без маминої допомоги: одягатися, заправляти ліжко, збирати сумку, взуватися…

б) емоційна (провчити, помучити, покарати, перевірити, помститися):
– в даному випадку найкращим буде постаратися зрозуміти причину, а тоді вже намагатися її усунути

Наприклад, дівчина на першому побаченні своїм запізненням перевіряє терпіння хлопця, але його добродушність і м’якість характеру можна побачити іншим чином. Запізнення на роботі в знак протесту проти чогось також позначиться несприятливо на вашому подальшому кар’єрному зростанні. Постійні спізнення на заняття викладачів породжують такі ж запізнення у студентів.

2) складіть список справ на кожен день і відзначайте в ньому найбільш важливі пункти;
3) не обіцяйте виконати або зробити щось без 100-відсоткової впевненості, що ви це зможете зробити;
4) якщо все ж таки існує ймовірність того, що ви запізнитесь, попередьте про це людину з якою ви маєте зустрітися (бажано зробити це за 30 хвилин до зустрічі);
5) про важливу зустріч чи захід скажіть ще комусь (друзям, родичам, знайомим), чим більше людей будуть знати, тим менша ймовірність, що ви забудете чи запізнитесь.

Якщо вам вдалося виробити у собі своєрідний «годинниковий механізм пунктуальності», то сміло можете порівнювати себе із японцями, які взагалі не признають запізнень, та німцями, які також славляться своєю педантичністю.

Тож бажаю вам взяти для себе за правило бути пунктуальним в усьому, але тільки коли це потрібно. А в інший час будьте спонтанними, непередбачуваними та життєрадісними, бо тільки так можна отримувати справжнє задоволення від життя.

 

*****

Думаете просто подобрать мебель для детской комнаты? Ошибаетесь. Лучше всего заказывать ее изготовление. Ведь, так можно получить именно то, что придумает ваше воображение. Например, детская мебель на заказ Днепропетровской компании Mebelas всегда радует своей экстраординарностью и красотой.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!