25.06.2011 Коментарів: 4 0 3006 Переглядів

Як зробити кожен ранок добрим?

Кожного ранку, ви розплющуєте очі, чуєте, як співають пташки за вікном, розумієте, що одночасно з вами прокидається і природа. Вам стає ще більш приємно відчувати зв’язок з усім живим на цій планеті. В голові порожньо – у хорошому сенсі цього слова – немає жодної зайвої, важкої думки, а плани на день ще більше радують та надихають.

Ось таким, ідеальним, можливо був би ваш ранок, якби ви жили десь подалі від цивілізації, у селі чи узагалі у будиночку в лісі. Та нажаль, для більшості людей ранок починається зовсім не так.

У кращому випадку ви прокидаєтесь від першого дзвінка будильника, у гіршому – схоплюєтесь з розумінням того, що вже проспали.

Мало того, що всю ніч сигналізація якоїсь автівки не давала вам заснути, так ще й сусіди зверху гуляли півночі. Далі ви подумки, а може й вголос, скаржитеся на необхідність йти на роботу, на вічне недосипання, на синці під очима, на ранкові пробки, та на все що завгодно, що, на вашу думку, псує вам початок дня.

Якщо у вас накопичилась втома від схожих пробуджень зранку і вам хочеться змін, то в першу чергу необхідно змінити своє ставлення до цього часу доби. Звичайно, це зовсім не просто, але якщо у вас вийде, то можете вважати, що пів справи уже зроблено.

Думаю, не лише у мене, а й у вас бували такі випадки, коли на сон залишалось дуже мало часу, але зранку це не псувало вашого настрою, так як емоційно ви були налаштовані, наприклад, на захоплюючу поїздку, або зустріч з друзями, якої уже давно чекали, чи на ще якусь приємну подію. Хоча ви і не висипалися, але вранці все одно відчували себе бадьорим і готовим на будь-які подвиги. А все тому, що ранок в першу чергу починається з думок.

Перед тим як лягати спати, подумайте, з яких причин ви можете порадіти завтра, заплануйте зустріч з другом чи подругою, похід в кіно, або щось приємне, про що ви будете пам’ятати на протязі всього дня.

Важливо кожен день зустрічати з посмішкою і радістю. Потрібно навчитися приймати все, що є у вашому житті і бути вдячним(ою) за це, а не шукати причини для занепокоєння. Навіть прислів’я таке є:

«Добрий ранок приносить добрий день»

Ні для кого не секрет, що дорослій людині потрібно 7-9 годин сну, щоб виспатися, але справа тут не тільки в кількості, але і в якості нічного відпочинку. Лягати в ліжко потрібно з порожнім шлунком, бо лише так відпочине увесь організм. Можете навіть провести експеримент, одного дня на ніч поїсти, чи навіть просто випити чаю з улюбленими солодощами, а в інший день не заходити на кухню ввечері взагалі. Коли ви оціните результат, то думаю, більше самі не захочете приймати їжу на ніч.

Спати потрібно на спині, мабуть, це найбільш зручна поза для сну, тому, що таким чином ми не навантажуємо хребет і не затискаємо внутрішні органи. Сподіваюся, що ця порада ні в кого сумнівів не викличе, хоча б просто тому, що сама етимологія цього слова вказує на чому потрібно спати. Скажіть слово спина (спи-на) повільно, по складах і все відразу стане ясно.

І ще один важливий момент, не потрібно зранку підхоплюватися з ліжка. Після пробудження краще деякий час полежати із закритими очима, спробувати пригадати сон, який наснився, і вже після цього підніматися. На всякий випадок не забудьте перевести будильник на 5-10 хв вперед, щоб в разі чого він ще раз вас розбудив (знаю з власного досвіду).

Якщо вам складно змусити себе зробити зарядку вранці, то достатньо буде просто потягнути всі м’язи. А ще корисно випити натщесерце склянку теплої води, це нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту і дозволяє відчувати себе добре протягом усього майбутнього дня.

Говорять, що кожен день – це нове життя. Так ось, ранок – це дитинство цього життя. А в дитинстві ми зазвичай багато мріємо. Тому ранок для кожної людини повинен бути своєрідним мрійливим дитинством, коли потрібно поставити перед собою цілі, мету і придумати чим сьогодні ти маєш зайнятися.

Ще одним чудовим способом, який допомагає налаштувати себе на позитивний настрій зранку, і він до речі частенько виручає мене – це слухати свою улюблену музику. Причому намагатися слухати якомога голосніше, але водночас так, щоб нікого не розбудити. Можете навіть спробувати під музику потанцювати, буде щось типу зарядки.

Дотримуйтесь цих нехитрих порад, посміхайтеся частіше і доброго вам завжди ранку!

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 4

  • danc1r0k
   Червень 27, 21:57 Відповісти
   Влітку взагалі краще спати з відчиненим вікном.....
  • danc1r0k
   Червень 27, 21:58 Відповісти
   Мені також вона дуже подобається, і тим паче відповідає темі статті, тому її вирішив і викласти :)

Залишити коментар