19.07.2011 Коментарів: 3 0 2165 Переглядів

Загадкова українська натура

[singlepic id=253 w= h= float=left]Історично так склалося, що кожній нації притаманні певні особливості, які звуться менталітетом. Кожному з нас не один раз доводилося чути фразу: «ось вона, українська натура». Який же сенс вкладається в це поняття «український менталітет»?

Розглянемо перелік якостей, притаманних корінним українцям. По-перше це гостинність та привітність. Наші люди ніколи не змусять гостя чекати на порозі, а завжди запросять до хати, нагодують найкращим, що знайдеться в холодильнику чи на плиті, та ще й запропонують переночувати, раптом що.

Українці полюбляють запрошувати одне одного в гості, влаштовувати сімейні вечори, ніколи не проігнорують народних свят, та й будь-яких інших також. Ми любимо веселитися, ходити і запрошувати у гості, спілкуватися. Щоправда, жодне застілля не обходиться без алкогольних напоїв, і на сьогодні українці займають одну з перших ланок по алкоголізму, та це вже інша сторона медалі…

Притаманна нашим співвітчизникам і працелюбність, цього у нас не відняти. Оскільки наші предки переважно були землеробами та фермерами, а держава ніколи не була багатою, вони звикли важко працювати від зорі до зорі, звідси й тяга до роботи у нас в крові. Правда і цю рису сучасне покоління дещо навчилося ігнорувати, адже деяких представників сьогоднішньої епохи ударниками праці не назвеш, та все ж таки переважній кількості населення працелюбність притаманна, і це не може не радувати. Дякуємо предкам…

Властива нашому народові і риса, з якої люблять потішатися росіяни, хоч далеко від нас, насправді у цьому не пішли. Це славнозвісна анекдотична «моя хата скраю».

Звісно не всі, але близько половини українців пройдуть повз, якщо побачать на вулиці людину, якій стало погано. Більшість махнуть рукою, мовляв, «алкоголік, та ну його, пити менше треба». І при цьому не забудуть пожалітися, якщо з ними станеться подібне, а ніхто з навколишніх не зреагує. Тут мені ще пригадується прислів’я про «свою сорочку, яка ближча до тіла»…

Але, якщо вдуматися, не такі ми вже й байдужі. Одного разу мені довелося стати свідком пожежі в одному селі – горіла літня кухня, вогонь ось-ось повинен був перекинутися на хату, пожежних все не було, адже їм треба було добиратися до місця пожежі з районного центру. Так от, поспішили туди і ми – може чимось зможемо допомогти, і побачили таку картину: з усього села збіглися і молоді, і старі люди з відрами в руках і, набираючи з колодязя воду, намагалися загасити вогонь. Отже, менталітет менталітетом, та може не такі ми вже й погані, адже такі люди живуть не в одному селі, а й по всій Україні, і їх, я вірю, не мало.

Притаманна українцям, що не кажи, і така якість, як балакучість, можливо, вона походить від української славнозвісної щирості. Ми любимо говорити красиво і багато, правда не завжди робимо так, як говоримо, зате як послухати – просто бальзам на душу, так і хочеться вірити усьому сказаному…

Все це, звичайно, в деякій мірі правда, і щось у цьому є – менталітет, народність, спільні риси… Та кожен з нас окрема особистість, і вищеназвані якості притаманні нам в різній мірі, а до декого і взагалі не мають стосунку.

Якщо серйозно, то ми, хоч і громадяни молодої держави, та з глибоким корінням, з багатим історичним минулим, з прекрасними традиціями. І кожен з нас, несучи в собі краплю негативних рис, несе ще й багато доброго та прекрасного, в першу чергу – любов до Батьківщини, скільки б з неї не потішались, і якою б вона не була. І поважаємо власну народність, намагаючись вдосконалюватися морально і духовно.

Ну і, уже за своєрідною традицією, на десерт пропоную переглянути відео. Цього разу це буде трейлер другої частини фільму про детектива усіх часів – “Шерлок Холмс: Гра тіней”. Про враження відписуємось у коментарях.

[youtube]vfBSTCeHvtc[/youtube]

*****

Багатьом випускникам в Україні важко знайти роботу з достойною заробітною платою, тому робота за кордоном – це останній шанс для молодого спеціаліста хоча б якось проявити себе в цьому житті, та отримувати за це справді гідну зарплатню.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 3

    • Фіглюк
      Серпень 09, 19:47 Відповісти
      Там мав бути малюнок, зле що теги не працюють. Ось: http://cs5248.vkontakte.ru/u18581821/125780868/x_37e5459e.jpg

Залишити коментар