Що таке емпатія
07.03.2012 Коментарів 0 3500 Переглядів

Що таке емпатія

Чи траплялося вам після тривалої бесіди з хорошим знайомим відчувати себе спустошеним? Ви вислухали людину, вникли в суть її проблеми, постаралися дати поради для вирішення цих проблем, а у відповідь ніякої віддачі.

Ви чекаєте моменту, коли ж можна буде вставити хоч слівце і, нарешті, спробувати дати відповідь на кинуте ненароком на початку розмови питання «як справи?».

Незабаром розумієте, що ваша відповідь співрозмовника абсолютно не цікавить, і ефір сьогоднішнього вечора надійно забитий одноосібним виступом вашого друга. Думаю, що наступна зустріч з таким «приємним» знайомим захочеться відкласти на тривалий термін.

А що якщо подібну модель поведінки ми спостерігаємо у наших близьких друзів, батьків або коханої половинки? Може, прочитані вище рядки і вас заставили присоромитися, привівши до усвідомлення, що й за вами є грішок зоряної хвороби? Не лякайтеся, хвороба не смертельна, для неї знайдено «ліки» під назвою «емпатія».

Що б це значило? Для початку розберемося з походженням цього таємничого, але вселяючого надію слова. Воно походить з грецької мови і в перекладі на зрозумілу нам мову означає ні що інше, як «співпереживання».

Сьогодні психологи емпатією називають здатність людини ставити себе на місце іншого, співпереживати йому і навіть відчувати те саме, що відчуває співрозмовник. Цікаво, що здатність до емпатії у більшості не є вродженою, кожен з нас здатен її самостійно придбати протягом свого життя. Інше питання, що комусь співпереживання дається простіше, йому пощастило бути чутливою і уважною людиною, а комусь цього досягати доведеться ціною поту і крові.

У людей з дефіцитом чутливості, напевно, зараз виникло закономірне питання: «а навіщо вона мені взагалі потрібна, ця емпатія?». По-перше, тільки пройшовши цей шлях, ви зможете стати приємним співрозмовником, задоволення від спілкування будете отримувати не тільки ви самі, але і ваші друзі.

Без здатності до співпереживання до людей неможливо побудувати близьких відносин. Якщо в процесі спілкування вас цікавлять тільки власні почуття і думки, швидше за все, ваша персона стає учасницею численних конфліктних ситуацій.

Напевно, не варто нагадувати про те, що без близьких стосунків можна забути і про щасливе сімейне життя. Люблячі люди, звичайно ж, будуть терпіти навіть черству і сконцентровану на собі людину, але кожен раз це їм буде завдавати болю. Якщо хочете бачити ваших близьких щасливими, навчиться їм співпереживати. Навчіться дивитися на життя їх очима. Зробіть спробу піднятися на дзвіницю вашого співрозмовника.

Навіть якщо вас не лякає перспектива стати людиною, спілкування з якою вимагає тривалої моральної підготовки, подумайте про те, що емпатія – це вкрай необхідна здатність для досягнення успіху в житті. Якщо ваша професійна діяльність пов’язана із роботою з людьми, без емпатії не обійтися. Важливість її присутності різко зростає, коли мова йде про педагогів.

Напевно, прозвучить дещо романтично, але абсолютній більшості керівників також не завадило б хоч час від часу спускатися на землю і прислухатися до своїх підлеглих. Зрештою, авторитет і влада ґрунтується не тільки на силі і страху.

Якщо ви маєте хоч найменше бажання прикрасити цей світ своєю присутністю в ньому, без емпатії в цій справі не обійтися. Ви не входите в число щасливчиків, наділених цією здатністю від народження? Тоді доведеться відсунути значущість своєї особистості трохи вбік і, озирнувшись навколо, помітити навколо себе десятки людей, які не менше ніж ви самі потребують того, щоб їх вислухали, зрозуміли і їм поспівчували. Приступайте, щастя оточуючих у ваших руках.

*****

В преддверии 8 марта прекрасной половине как никогда необходим отдых. А самым отличным местом для этого есть частный сектор в ай даниль в Крыму. Чистое море к которому только рукой подать.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!