Перша вчителька
07.05.2012 Коментарів 0 10776 Переглядів

Перша вчителька

Ось і настала така довгоочікувана тепла пора року. Більше того, уже потроху минає останній місяць весни, не за горами літо. А з чим у вас асоціюється місяць травень? В одних, можливо, зі святами, які завжди припадають на його першу половину, у інших – із наближенням літа, а ще хтось згадує про свій останній шкільний дзвоник, який зазвичай відбувається ближче до кінця місяця.

Так… зі школою в житті кожної людини пов’язано дуже багато спогадів. І особливо вони накривають з головою саме в травні – місяці, коли хтось закінчує школу і займається підготовкою до подальшого навчання, а хтось активно займається організацією зустрічі випускників. Адже саме в цей час прийнято збиратися колишнім однокласникам і згадувати шкільну пору – найбільш безтурботний час в житті людини.

Багато чим ми зобов’язані першій вчительці

Ставлення дитини до навчання, школи і однокласників багато в чому залежить саме від першої вчительки. Адже вона формує погляди першокласників.

Не дарма кажуть, що перша вчителька – друга мама. Вона повинна вміти розуміти дитину, відчувати її потреби і уміти знайти підхід до її серця. Нерідко вже в дорослому житті про школу позитивно відгукуються саме ті, кому пощастило з першою вчителькою.

Саме до таких людей я можу віднести й себе. Бо моя перша вчителька, Ольга Василівна, навчила мене, і не лише мене, а й увесь наш клас, любити батьків, поважати старших, шанобливо ставитися до людей, привила нам жагу до знань і бажання розвиватися, жити та насолоджуватися життям.

Можливо ми тоді були малими і не зовсім розуміли навіщо ця тьотя так над нами трясеться і намагається навчити бодай чомусь. Та тепер, коли з Петриків, Сашків та Володиків ми перетворилися в дорослих повноцінних людей – членів суспільства, можна з впевненістю сказати, що життєві уроки Ольги Василівни пройшли не дарма. За що їй низький уклін.

Перша вчителька та батьки

Розуміючи важливу роль цієї жінки в житті своєї дитини, відповідальні батьки завжди уважно ставляться до вибору навчального закладу. Вони обов’язково звернуть увагу на відношення вчительки до дітей, її здатність знаходити спільну мову і вирішувати розбіжності. Адже якщо дитині буде складно пристосуватися до навчання і колективу з першого класу, то вона, швидше за все, стане негативно ставитися до навчання в подальшому, і в школу буде ходити «з боєм».

Не хочу розписуватися за всіх, та із впевненістю можу сказати, що моїм батькам дуже пощастило, що їх дитину виховувала такий висококласний педагог.

Як далі складається життя

Мало хто замислюється про те, що не тільки батьки впливають на виховання дитини, її життєві погляди і поведінку. Адже в самий пік формування малюк проводить значну частину часу саме з першою вчителькою, а це не може пройти безслідно.

Теж можна сказати і про нас – дорослих і сформованих особистостей. Багато чого з того, чого ми навчилися, особливо у взаєминах з іншими, було сформовано в перші роки навчання в школі. Чимало талантів і здібностей дітей розкриваються саме в цей період, а вмілі вчителі початкових класів їх формують і розвивають. Хто знає, ким би виросла кожна людина окремо, якщо б її першою вчителькою була інша жінка?!

Все це спонукає цінувати зусилля вчителів і бути їм вдячними. А травень – найбільш підходящий для цього час. Чому б не запланувати, якщо є така можливість, і не відвідати свою першу вчительку?

Кілька слів подяки і невеликий подарунок – це лише дещиця з того, чим ми можемо віддячити, а їй буде дуже приємно від того, що її зусилля не марні і не пройшли безслідно, що є ще ті, хто пам’ятає і цінує її працю.

«Дякуємо Вам, Ольго Василівно!» – думаю, під цими словами ладен підписатися увесь наш «Д» клас.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!