Електронна книга чи паперова: за і проти?
12.06.2011 Коментарів: 8 7482 Переглядів

Електронна книга чи паперова: за і проти?

Частенько їжджу машрутками і постійно мені впадають в око люди, які їдуть і читають. Але справа зовсім не в тому, що читають вони у громадському транспорті, який ще й завдячуючи нашим феноменальним дорогам трясеться наче той вібромасажер. І не в тому, яку саме літературу вони читають. Все діло в тому, що читають вони за допомогою сучасних електронних пристроїв, простіше кажучи – електронних книжок. Отож, сьогодні мені б хотілося написати про чергове досягнення в галузі високих технологій: про електронні книги.

Думаю, не лише я, але й ви самі, шановні читачі, неодноразово стикалися з цим дивом техніки. Останнім часом всюди: у метро, автобусах, на навчанні, в парках, та практично скрізь можна побачити людей з компактними електронними пристроями в руках. Чим же викликана така популярність електронних книг? Давайте спробуємо розглянути всі переваги та недоліки цих пристроїв у порівнянні з їх паперовими побратимами.

Звичайно, головною і найбільш вагомою перевагою можна вважати компактність електронної книги: все-таки набагато зручніше буде нести в сумці електронний аналог, наприклад, «Війни і миру», ніж друковані чотири томи.

Дуже зручно реалізований пошук по тексту, можна залишати виділення фраз, примітки і легко знаходити їх згодом.

Відзначу також, що пам’ять електронного носія дозволяє носити з собою цілу бібліотеку з величезної кількості книг. Якщо ж вам з яких-небудь причин не хочеться читати, то ви можете послухати аудіо-книгу (ну це вже для зовсім лінивих).

Дуже радує функція, що дозволяє робити приємний для ока шрифт, в паперових ж книгах видавці часто роблять або занадто дрібний шрифт, або ж такий шрифт, що книга за рахунок збільшення кількості сторінок тільки стає набагато важчою і не зручною у використанні.

Однак, не забуду і про недоліки електронних книг. Контрастність текстів ще далека від ідеальної, очі деяких людей швидко втомлюються і щоб зберегти хороший зір, зловживати читанням електронних книг не варто.

До одного з головних недоліків можна також віднести і досить високу вартість пристрою, не кожен може собі його дозволити.

Не варто забувати, що електронна книга – це все ж прилад, і до того ж прилад досить крихкий і схильний до поломок, як і будь-який інший, паперову ж книгу можна хіба що випадково порвати, підпалити або загубити.

Хоч електронні книги і досить довго працюють на акумуляторі, його все ж час від часу потрібно заряджати, але цей недолік є дуже несуттєвим, тому що зарядити книгу можна і вночі, під час сну.

Все ж таки, пропоную кожній людині самій вирішувати, яким саме типом книг їй користуватися. Деяким просто подобається запах паперових книг, подобається тримати в руках саме звичайну, класичну паперову книгу, а іншим людям, прихильникам сучасних технологій найбільш зручно завжди мати при собі книгу електрону. Вирішувати лише вам самим, до якого з цих двох типів людей належите ви.

Ось, мабуть і все. Маєте що додати, з чимось не згідні? Відписуйтесь в коментарях, залюбки подискутую.

Вам може сподобатися

Коментарів 8

 1. МН
  Червень 12, 21:57 Відповісти
  Сучасні електронні книги, зроблені по технології електронних чорнил підзаряджати потрібно надзвичайно рідко, адже заряд акумулятора використовується тільки при перегортанні сторінки. Ця ж технологія забезпечує відносну нешкідливість читання з такої книги, тобто не гірше паперових аналогів. Слід відмітити, що на ринку з"явилось доволі багато дешевих рідерів в основному китайських виробників, які використовують LCD-екрани, читати з яких все ж шкідливо як і з монітора комп'ютера. Через те що такий екран світиться, заряд батареї він споживає значно інтенсивніше. Проте такі дисплеї часто кольорові, чим і приваблюють не дуже обізнаних в цьому питанні споживачів. Сам користуюсь електронною книжкою вже майже 2 роки і дуже задоволений. Як і багатьох інших юзерів подібних гаджетів, мене в першу чергу привабила доступність в мережі практично любої літератури в електронному вигляді, яку часто не знайдеш в книжкових магазинах міста і за яку ще й не обов'язково потрібно платити:)
  • danc1r0k
   Червень 12, 22:56 Відповісти
   Насамперед хочу подякувати за такий розгорнутий коментар. Думаю кольорові електронні книжки варто купувати хіба що, щоб попонтуватися. Все-таки нехай книжка, хоч вона і елекронна, хоча б чимось буде схожа на паперову - а точніше буде чорно-білою :) А на рахунок того, що в інтернеті є безліч літератури для таких гаджетів і те що вона вся безкоштовна - це Ви дуже точно підмітили, якось забув я про це пишучи статтю...
 2. Олег
  Червень 12, 23:31 Відповісти
  Не знаю як кому но мені подобається читати папрове видання.
  • МН
   Червень 13, 16:36 Відповісти
   А от електронну в плані ергономіки все ж відчутно зручніше, хоча би тому що: 1. Розгорнута книга займає вдвічі більше простору, ще й залежно від самої книги, іноді доводиться докласти зусиль щоб втримати її в розгорнутому положенні, адже та так і норовить сама закритись. 2. "Перегортати сторінки" можна одним пальцем:) Я вже не згадую про перелічені в статті плюси на кшталт можливості вибору шрифта, комфортного для читання та ін. ПС. В мене невелика 5-дюймова модель, яка поміщається в задню кишеню джинсів і є дуже легкою, тому її зручно читати тримаючи навіть в одній руці, з більш габаритними побратимами мабуть і дещо менш комфортно в користуванні
 3. yooll
  Червень 15, 15:56 Відповісти
  Для читання під час поїзкдки в громадському транспорті найкраще все ж ауді-книги - для зору не шкідливо. А між паперовим і електроним форматами особливо різниці не бачу в плані зручності читання.

Залишити коментар