
Електронна книга чи паперова: за і проти?
Частенько їжджу машрутками і постійно мені впадають в око люди, які їдуть і читають. Але справа зовсім не в тому, що читають вони у громадському транспорті, який ще й завдячуючи нашим феноменальним дорогам трясеться наче той вібромасажер. І не в тому, яку саме літературу вони читають. Все діло в тому, що читають вони за допомогою сучасних електронних пристроїв, простіше кажучи – електронних книжок. Отож, сьогодні мені б хотілося написати про чергове досягнення в галузі високих технологій: про електронні книги.
Думаю, не лише я, але й ви самі, шановні читачі, неодноразово стикалися з цим дивом техніки. Останнім часом всюди: у метро, автобусах, на навчанні, в парках, та практично скрізь можна побачити людей з компактними електронними пристроями в руках. Чим же викликана така популярність електронних книг? Давайте спробуємо розглянути всі переваги та недоліки цих пристроїв у порівнянні з їх паперовими побратимами.
Звичайно, головною і найбільш вагомою перевагою можна вважати компактність електронної книги: все-таки набагато зручніше буде нести в сумці електронний аналог, наприклад, «Війни і миру», ніж друковані чотири томи.
Дуже зручно реалізований пошук по тексту, можна залишати виділення фраз, примітки і легко знаходити їх згодом.
Відзначу також, що пам’ять електронного носія дозволяє носити з собою цілу бібліотеку з величезної кількості книг. Якщо ж вам з яких-небудь причин не хочеться читати, то ви можете послухати аудіо-книгу (ну це вже для зовсім лінивих).
Дуже радує функція, що дозволяє робити приємний для ока шрифт, в паперових ж книгах видавці часто роблять або занадто дрібний шрифт, або ж такий шрифт, що книга за рахунок збільшення кількості сторінок тільки стає набагато важчою і не зручною у використанні.
Однак, не забуду і про недоліки електронних книг. Контрастність текстів ще далека від ідеальної, очі деяких людей швидко втомлюються і щоб зберегти хороший зір, зловживати читанням електронних книг не варто.
До одного з головних недоліків можна також віднести і досить високу вартість пристрою, не кожен може собі його дозволити.
Не варто забувати, що електронна книга – це все ж прилад, і до того ж прилад досить крихкий і схильний до поломок, як і будь-який інший, паперову ж книгу можна хіба що випадково порвати, підпалити або загубити.
Хоч електронні книги і досить довго працюють на акумуляторі, його все ж час від часу потрібно заряджати, але цей недолік є дуже несуттєвим, тому що зарядити книгу можна і вночі, під час сну.
Все ж таки, пропоную кожній людині самій вирішувати, яким саме типом книг їй користуватися. Деяким просто подобається запах паперових книг, подобається тримати в руках саме звичайну, класичну паперову книгу, а іншим людям, прихильникам сучасних технологій найбільш зручно завжди мати при собі книгу електрону. Вирішувати лише вам самим, до якого з цих двох типів людей належите ви.
Ось, мабуть і все. Маєте що додати, з чимось не згідні? Відписуйтесь в коментарях, залюбки подискутую.
Коментарів 8
МН
Червень 12, 21:57danc1r0k
Червень 12, 22:56Олег
Червень 12, 23:31МН
Червень 13, 16:36yooll
Червень 15, 15:56Людмила
Червень 29, 13:44Оля
Жовтень 05, 20:20danc1r0k
Жовтень 06, 17:11