Лист в минуле: 20 порад, які б я дав собі 18-річному
16.11.2012 Коментарів 0 6061 Переглядів

Лист в минуле: 20 порад, які б я дав собі 18-річному

Лист у минулеКожен із нас хоча б раз у житті мріяв повернути час назад, щоб виправити свої помилки, зробити щось або не робити чогось, отримати пораду чи настанову, яка б допомогла жити врешті решт.

На написання даної замітки мене надихнула схожа стаття одного популярного американського блогера. Вирішив, що було б цікаво прикинути наскільки корисними і практичними були б поради, які би я дав собі 18-річному. Звичайно, багато хто скаже, мол дуже розумний, прожив уже 26 років, набрався трохи досвіду, наробив трохи помилок і тепер просто радити. Але цікаво те, що ці ж поради, можливо, стануть у нагоді, коли вашому (моєму) сину виповниться 18 років.

Отож, перейдемо від розмов, до справи:

1. Старайся бути чесним, як з іншими так і з самим собою. Так, це не просто, але таким чином можна значно полегшити собі життя, хоча спочатку може здаватися навпаки. Це зовсім не означає, що потрібно говорити правду завжди у грубій формі. Так правда частіше ранить людину ніж приносить полегшення, але краще бути щирим, ніж приховувати речі, про які рано чи пізно все одно дізнаються.

2. Умій постояти за себе. Деякі люди у твоєму житті будуть робити все заради їх власної вигоди: залізти поза чергою, вкрасти, принизити, обманути і т.п. Не мирися з такою поведінкою. Більшість із цих людей розуміють, що вони чинять погано, тому не потрібно мовчати, а потрібно їм про це наголошувати.

3. Найчастіше в житті розчаровуєшся через те, що багато від нього очікуєш. Уникнення очікувань про те, як би тобі хотілося, щоб було значно зменшить кількість твоїх розчарувань.

4. Деколи потрібно покладатися на своє серце, а не лише на логіку та здоровий глузд. Серце завжди підкаже як правильно вчинити.

5. Роби те, що тобі подобається. Якщо не знаєш як розбагатіти, то хоча б роби те, що любиш, бо це безцінне. В то й же час будь розумним, намагайся зробити так, щоб те, від чого ти отримуєш задоволення приносило тобі максимально можливу користь.

6. Заводи друзів. Знайомся у коледжі чи університеті чи в тій же соцмережі. Уже знайомий з багатьма? Не зупиняйся, знайомся далі, чим більше друзів, тим простіше жити.

7. Слухай батьків. Вони ніколи поганого не порадять, життєвого досвіду у них більше і вони тебе люблять.

8. Не турбуйся про те, що думають про тебе інші. В основному, те, що вони думають чи говорять про тебе не має особливого значення. Не дозволяй чужим словам (якщо це не батьки) впливати на твої рішення. Інші люди зазвичай більше заздрять, аніж раді за вас, тому чиніть так написано в пункті 4.

9. Задавай питання. Про все і всім. Більше питань – більше корисної інформації. А корисна інформація – це знання, які тобі точно знадобляться у майбутньому. Тож більше питань – краще майбутнє.

10. Купуй менше речей. За своє життя у тебе збереться ще чимало різного барахла, тому ретельно подумай перед тим, як щось купити, чи потрібне воно тобі. Якщо не потрібне, краще ці гроші потрать на здобуття знань та досвіду.

11. Зберігай гроші. Відкладай (економ) собі хоча б по гривні в день (чи по скільки можеш). Рано чи пізно прийде такий момент, коли ти зрозумієш для чого накопичував всі ці гроші.

12. Позичай та бери позики лише у родини чи близьких друзів і дуже розважливо. Якщо можливо, краще взагалі не позичай гроші ні в кого і нікому.

13. Уже починай підтримувати свою фізичну форму, бо чим далі, тим буде важче. Більше рухайся, спорт допоможе тобі побороти жирові складки. Обери один вид спорту і стань в ньому якщо не професіоналом, то хоча б майстром.

14. Не просто існуй….живи! Не занурюйся в рутину, не сиди перед телевізором цілими днями. Розважайся, ризикуй і не дозволяй страху чи ліні спинити тебе.

15. Любов – це не магія, це вибір. Ти не можеш бути частиною тих стосунків, які ти сам не хочеш будувати. Потрать достатньо часу, щоб знайти, а потім потрать ще більше, щоб провести разом та зрозуміти чи підходить тобі ця людина, чи кохаєш ти її. Користуйся рекомендаціями з того ж таки пункту 4.

16. Якщо не знаєш ким стати в майбутньому не переживай, рано чи пізно життя підкаже. У 18 років хочеться насолоджуватися життям а не будувати плани на майбутнє. Згодом сам зрозумієш, що тобі ближче. Краще зробити вибір пізніше, ніж зробити заздалегідь неправильний.

17. Більше читай. І не лише блоги. Знайди тематику, яка тобі більше до душі і читай все.

18. Вчися основ та навичок виживання. Маєш вміти все: поміняти шину в автомобілі, забити пару цвяхів, попрасувати сорочку, приготувати їсти, обрізати виноград, побілити дерева… колись воно тобі неодмінно знадобиться.

19. У цьому світі ми помираємо двічі. Першого разу коли перестаємо дихати, вдруге, коли про нас останнього разу згадують люди. Тому залиш у житті відбиток, щоб люди мали про що згадати. Час збігає.

20. Звертайся за порадою до старших. Вони також мали 18 років та й зараз є достатньо класними людьми. Ще й за роки свого життя старші люди дізналися багато чого такого, що ти, ймовірно, знайдеш цікавим.

Найбільш прикро за те, що у свої 18 років я чи будь-який інший підліток навряд чи сприйме ці поради серйозно і буде до них прислухатися.

А ви про таке думали? Що б самі собі хотіли порадити? Ділимося думками у коментарях.

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!