Чому я не вмію кохати?
14.11.2012 Коментарів 0 4285 Переглядів

Чому я не вмію кохати?

Чому я не вмію кохати? Як покохати?Цим питанням я почав задаватися після того, як розлучився з черговою дівчиною. Це далеко не перше любовне розчарування в моєму житті. Я дуже хочу мати любовні стосунки, і мені здається, роблю для цього все можливе: залицяюсь, ходжу з дівчиною в кіно і ресторани, дарую квіти, влаштовую романтику, яка подобається нам обом, але проходить час, і все валиться, як будиночок з карт.

Зникає почуття ейфорії, таке враження, що просто відбувалась хімічна реакція, два реагенти вичерпали себе і реакція припинилась. Починаються образи, претензії, зовсім пропадає відчуття задоволеності стосунками. Починає здаватися, що любов пішла, шукаєш нову пасію, знайомишся з новою дівчиною, і все повторюється знову, тільки в іншій варіації.

Ловлю себе на думці, що любити я не можу нікого крім родичів. Хоча, з іншого боку, здається мені, що я знаю причину, чому так трапляється. Я люблю не серцем, а головою. Здоровий глузд та логіка – ось чим я зазвичай користуюся при знайомстві з протилежною статтю.

Дуже часто у відносинах з дівчатами я поступаю не так, як я хочу, вірніше не так, як відчуваю, хочеться зробити все як правильно, як прийнято в суспільстві. Іноді просто намагаєшся дотримуватися, якихось стандартів, стереотипів, не слухаючи себе, голосу свого серця. Слухаєш голос свого розуму, дотримуєшся здорового глузду, думаєш, що так зможеш збудувати відносини, любити і бути коханим, а виходить все навпаки. Значить, виходить, що слухати треба своє серце?!

Чому люди можуть не вміти кохати?

Насправді кожна людина – це душа, яка отримує досвід і найголовніше в цьому досвіді – навчитися кохати. Проте, отримуючи досвід, ми розчаровуємося, відчуваємо себе знедоленими й чужими і все менше і менше віримо у своє щастя і поступово втрачаємо здатність любити.

Тому багато людей не вірять в любов або вважають, що вони не зможуть більше нікого зробити щасливим, не зможуть нікого полюбити. Хоча, не варто забувати, що кохання – це енергія, яка живе в серці і яку необхідно підтримувати, якщо її не культивувати, то вона може зачахнути.

Деяким людям здається, що любов народжується до якоїсь певної людини, хоча насправді, ця конкретна людина лише пробуджує любов, яка постійно жила в серці.

Якщо уявити любов у вигляді криниці, то образа, почуття провини, нерозуміння, злість і брехня – це те, що засмічує цей колодязь, але варто його почистити, як він знову починає бити ключем із самих глибин землі. Якщо колодязь любові чистий, він буде живити закоханих зі свого джерела і зміцнювати їх відносини, робити їх прекрасними і приносити їм щастя.

Ще я зрозумів, що багато моїх невдач були пов’язані із неправильним вибором. Справа в тім, що якщо ви відразу відчуваєте, що це не ваше, то краще відразу сказати про це людині, ніж витрачати свій та її час на заздалегідь приречені стосунки. Правильний вибір може допомогти зробити тільки серце, та як розпізнати голос серця і голос розуму?

Чинити так як каже серце – це значить вибирати любов в кожній ситуації, вміти пробачати, просити пробачення, дарувати любов, не просячи і не чекаючи нічого взамін, адже любов – вона просто ллється з серця. Коли любиш іншу людину, хочеться дарувати їй радість, віддавати все найкраще, що є в душі просто тому, що не можеш чинити інакше.

Найчастіше люди віддають любов, тому що хочуть отримати любов натомість. Це схоже на дитячу гру «Я тобі це дам, а ти мені що?». А іноді навпаки, думають, що любов треба заслужити, і намагаються робити для цього все можливе, відмовляючись від самого себе, своєї індивідуальності та інтересів, від свого внутрішнього світу, але так і не «заслуговують» любові.

Щоб шлях до кохання скоротити, треба навчитися відрізняти голос серця від голосу розуму, ось як можна цьому навчитися.

1. Голос серця завжди неголосний і ненав’язливий, говорить майже пошепки, а голос розуму чи голос логіки, він завжди розставить все по своїх місцях, розкладе по поличках, пояснить, як треба і чому саме так.

2. Голос серця завжди буде нелогічний, неправильний і не буде ніколи давати чітких пояснень, так як ніяких пояснень немає,просто так є і все!

3. Голос серця майже завжди підказує те, що не вкладається в наше звичне світорозуміння, він може говорити «пробач», в той час як голос розуму – «вона повинна понести покарання», голос серця говорить «кохай», а розум «як ти можеш любити, не отримуючи нічого взамін?»

4. Щоб чути голос серця важливо, щоб ваша «криниця любові» була чистою. Якщо накопичилося в душі багато кривди, то голос серця можна так і не почути, образа буде говорити замість нього. Навчіться пробачати, це очистить вашу душу і допоможе залікувати душевні рани.

5. Спонтанність, ось те, що може навчити нас чинити так, як велить серце. Практикуйте спонтанність у своєму житті і подивіться, що буде.

Як навчиться любити, запитаєте ви. А я відповім, просто відчувайте себе коханими, адже так воно і є. Вас любить саме життя, яке робить для вас дуже багато чого, починаючи з народження, яке було вашим першим подарунком від нього. Знаходьте прояви любові життя до вас через людей і дякуйте за те, що є у вашому житті.

Даруйте любов, не чекаючи нічого взамін, і вона повернеться вам сторицею. Слухайте себе, слухайте своє серце, і воно приведе вас до вашого справжнього щастя.

Павло Куций, для Життєво необхідного блогу

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!