Кінець світу 2012 – боятися чи продовжувати жити?
16.01.2012 Коментарів: 13 7452 Переглядів

Кінець світу 2012 – боятися чи продовжувати жити?

Новий рік 2012 (кінець світу в якому призначено на 22 грудня) багато хто з нас зустрічали не тільки з надією і вірою у краще майбутнє (як це зазвичай буває), але і з деякою тривогою в серці – а що якщо чутки про кінець світу виявляться правдою? Що якщо цей рік стане не просто новим, але і останнім у житті? Можливо, хтось під бій курантів навіть загадав бажання про те, щоб все це виявилося черговим міфом.

Нас оточили величезною кількістю версій про те, яким чином може відбутися цей самий кінець світу 2012, що потрібно зробити, щоб врятуватися від нього, і, нарешті, чи буде він взагалі? Давайте відкинемо страхи і постараємося поглянути на цю ситуацію тверезо і максимально об’єктивно.

По-перше, потрібно сказати, що питання про прихід кінця світу аж ніяк не можна віднести до наукових, незважаючи на те, що саме вчені в якомусь роді несуть відповідальність за приладження наукових фактів. Так, сучасна наука навчилась прогнозувати поведінку погоди (і то не завжди вдало), спостерігати за рухом метеоритів в космічному просторі, вгадувати час всіляких місячних і сонячних затемнень. Але більш-менш глобальні катастрофи завжди трапляються несподівано!

Згадаймо хоча б події з недавнього минулого в Японії. Тому питання про кінець світу – це питання віри. Ви або вірите прогнозам майя, оракулів, пророків, учених, або ні. Так само як багато хто з нас вірить або не вірить в існування позаземних цивілізацій і Бога.

По-друге, на сьогоднішній день всі «провісники» не можуть досягти єдності. Одні говорять про те, що станеться потоп, інші морально готуються до найсильнішого землетрусу, треті повідомляють про те, що це буде черговий величезний метеорит, який, нарешті-таки, впаде на нашу землю. Невже такі круті «провидці» знають коли відбудеться той кінець світу, але не в курсі як саме.

Окрім того сформувалась ще й своєрідна опозиція до цієї групи віщунів, яка не менш аргументовано кінець світу 2012 скасовує. Тому, кому ви станете ВІРИТИ – це ваш особистий вибір. За багатьох цей вибір робить страх і невпевненість. Давайте спробуємо підключити до наших роздумів здоровий глузд і в усьому розібратися.

Повідомлення про прийдешній кінець світу давно вже не звучить як сенсація. Варто хоча б згадати про те, що трохи більше десятиліття тому всі ми з трепетом і завмерлими від страху серцями очікували приходу нового тисячоліття. Якщо зазирнути в історію, то можна побачити, що як мінімум пару раз на століття з’являвся «провидець» з непереборним бажанням відповісти на питання, коли буде кінець світу.

За найпершим розрахунками, зробленими ще в кінці Х століття Бернардом Тюрінгенським, прихід апокаліпсису очікували в 992 році. Дивно, але серед тих, хто висував такі сміливі припущення про кінець світу, були не просто шалені релігійні фанатики, але вчені!

Наприклад, в XVI столітті відомий на той час математик і астролог Йоганн Штофлер повідомив, що в 1524 році все людство загине від чергового потопу. Ця заява стала причиною загального божевілля: одні почали будували ковчеги, інші йшли високо в гори, треті продавали землю та майно. Однак ближче до фатальної дати, як це зазвичай відбувається, потоп був скасований і всі, зітхнувши з полегшенням, повернулися до звичайного життя.

«Хибна тривога» не завадила вже через кілька років повірити новому «генію», який отримав одкровення. Михайль Штіфель повідомив, що папа Лев Х є тим самим антихристом, про якого сказано в Євангелії, і що буквально в 1533 році відбудеться всесвітній потоп. І що ви думаєте? Вся підготовка до кінця світу почалася заново: будівництво ковчегів, відхід у гори (благо досвід уже був). Люд просто божеволів.

Зовсім скоро Михайль сам засумнівався у своїх розрахунках проведених на основі кабали, і пересунув дату кінця світу на 1588. Не будемо так докладно розглядати всі інші пророкування про те, коли буде кінець світу. Всі вони будувалися за тією ж схемою, і викликали у мас населення схожу реакцію.

Можливо, ви скажете, мовляв, в ті середньовічні роки люди були неосвіченими, недалекими і тому вірили в таку нісенітницю? Але невже ви думаєте, що зараз ми сильно змінилися?

Що ж, давайте подивимося, яку реакцію викликає у сучасної людини пророкування про те, що кінець світу в 2012 році неминучий. Для початку розберемося, як багато людей піддалося паніці. Не потрібно проводити жодних соціологічних опитувань та моніторингів. Можна просто заглянули в пошуковики, куди ввести словосполучення «як врятуватися». Так от, виявилося, що продовження цього запиту у вигляді «від кінця світу» стоїть на 4 місці, після похмілля, самотності і депресії.

Радує, хоча б те, що у людей все ж таки існують більш нагальні потреби, проте бачимо, що і проблема кінця світу бентежить розум сучасної людини (інакше, ви і не стали б читати цю статтю). Подальший серфінг по сторінках всесвітньої мережі показав, що люди не просто цікавляться цим питанням, але і не менш активно, ніж середньовічні люди, готуються до 22 грудня 2012 року.

Люди настільки подуріли, що якийсь Олександр Паваль навіть випустив посібник «Як врятуватися від кінця світу в 2012 році», де автор напевно дає детальну інструкцію або рекомендації. Справді, в порівнянні з попередніми епохами ми знаходимося в більш вигідному становищі. Що могли зробити ці невдахи? Побудувати дерев’яний човен або ковчег? Але це ж не серйозно!

Сучасні люди пішли далі. У всьому світі почалося будівництво бункерів (в рамках однойменного проекту), місце в яких можна придбати всього за 5000 американських зелених (дітям, до речі, надаються знижки, а тваринам уявіть собі – безкоштовно!). 5 тисяч в обмін на власне життя – здається, що від такої вигідної угоди відмовиться не кожен. Але, як виявляється, це далеко не єдиний спосіб порятунку!

Село Бюгараш, що знаходиться у Франції високо в горах, оголошене єдиним місцем, яке апокаліпсис обійде стороною.

У Південній Америці також ведеться активна підготовка до поповнення кишень порятунку від прийдешньої катастрофи. Тут побудовано місто-притулок, місце в якому також можна придбати за певну суму.

Ви думаєте тільки Європа сходить з розуму? Помиляєтеся, у наших сусідів в Росії підготовка також йде повним ходом. У Нижньому Новгороді є досить економний варіант порятунку. Місце у ковчезі, який споруджений тут можна придбати всього за 3 тисячі рублів (біля 100 доларів).

З усього зазначеного вище можна зробити дуже цікавий і достатньо логічний висновок. Сучасне суспільство просто помішане на грошах. Люди осліпли або несповна розуму, раз вважають, що за певну суму можна купити не тільки любов, здоров’я і спокій, але й порятунок!

Та якщо і допустити, що кінець світу таки трапиться, то що ці горе-бізнесмени будуть робити із заробленими грошима? Хіба палити їх, щоб зігрітися коли настане льодовиковий період.

В голову навіть самого закінченого атеїста при вигляді катастроф і лих, перед якими людина безсила, закрадається думка, що над всім цим стоїть Вища сила. У самій же Біблії говориться, що ніхто з людей не знає і не може дізнатися про те, коли прийде кінець існуванню людства тільки тому, що Бог вирішив приховати цю дату від них.

Людина занадто переоцінює свої можливості, якщо вважає, що в її владі «підготуватися» до апокаліпсису або навіть дізнатися про те, коли буде кінець світу. Ще більш абсурдним здається будівництво численних тунелів і бункерів.

Будь-якій розсудливій людині має бути зрозуміло, що коли кінець світу справді відбудеться, уникнути загибелі буде просто неможливо. А зведення всіляких катакомб, бункерів і іншого – лише чергова можливість для шарлатанів збагатитися на наївних людях, воля і розум яких паралізовані страхом.

Тому 21 грудня 2012, лягайте спати спокійно, нічого надприродного, коли ви прокинетеся, не відбудеться. А ось змінити завтрашній день свого життя на краще – це дійсно в наших силах.

Але не потрібно у всьому бачити лише негатив. Байки про кінець світу несуть із собою і хороше. Так, наприклад, 20 вересня 2013 року, можливо, станеться демографічний бум і народиться дуже багато немовлят. А ще, черговий слух про прихід кінця світу хороший тим, що когось із нас він, можливо, змусить подивитися на своє життя іншими очима, дасть шанс змінитися в кращу сторону. Чого вам всім і бажаю!

Вірити чи не вірити – справа ваша, а до того часу потрібно жити і насолоджуватися життям.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 13

 1. Іринка
  Лютий 14, 11:48 Відповісти
  Все буде добре! Хіба що людство власноруч один одного не порішить. Так що продовжуємо посміхатись, їсти улюблену їжу, кохати, вчитись, працювати і насолоджуватись життям! :)
 2. Горват
  Квітень 08, 19:03 Відповісти
  Ви мене дещо заспокоїли. Згідний, що кінця світу 21 грудня 2012 року, скоріше за все, не буде. Хоча, що таке "кінець світу": кінець людям, всьому живому на землі, кінець нашій планеті, кінець Сонячній системі, нашій Галактиці чи всьому Весвіту? Якщо ми задумаємось на цими питаннями, то паніка в наших рядах дещо зменшиться.
  • danc1r0k
   Квітень 08, 19:15 Відповісти
   Радий, що вам помогла ця замітка. Не варто нам всім сидіти і труситися зі страху перед кінцем світу, бо тоді наже теперішнє життя нічого не варте. А накручуючи себе, ми робимо ще гірше. Просто живучи і насолоджуючись життям ми й іншим полегшуємо переживання своїм прикладом.
 3. ЦАР!
  Листопад 14, 01:02 Відповісти
  КІНЦЯ СВІТУ НЕ БУДЕ НІКОЛИ!!!ПРО САМИЙ КІНЕЦЬ СВІТУ ЗНАЄ ХІБА ЩО ОДИН БОГ!!!НЕ ВІРТЕ НІКОМУ!ЦЕ ВСЕ БРЕХНЯ!КОЛИ НАСТАНЕ КІНЕЦЬ СВІТУ ТО БУДУТЬ ЛІТАТИ ДУЖЕ СТРАШНІ ПТАХИ!ТАКІ ЯК БУЛИ МІЛІОН РОКІВ ДО НАШОЇ ЕРИ!!!
 4. Леся
  Листопад 19, 09:06 Відповісти
  Буде чи не буде кінець світу, але людям треба навернутися до Бога і молитися просити прощення за наші гріхи!!!

Залишити коментар