7 порад як переконливо брехати
23.12.2012 Коментарів 0 5913 Переглядів

7 порад як переконливо брехати

Правда ранить - теорія брехніСтаття, яку ви зараз, сподіваюся, прочитаєте, буде доволі неординарна. Пов’язано це з тим, що вона (точніше її російськомовна версія, яка знаходиться тут), окрім свого прямого призначення, ще й буде брати участь у конкурсі «7 порад», який організовує Володимир Карпєєв – доволі відомий блогер та манімейкер.

Отож, сьогоднішня замітка буде про брехню. Одразу хочу роз’яснити, що стаття ні в якому разі не служить спробою навчити вас правильно і переконливо брехати. 7 порад, про те, як брехати, скоріше направлені на те, щоб ви змогли захиститися від цієї якості людини, яка у нашому суспільстві нажаль дуже поширена. Сприймайте її від протилежного і буде вам правда.

З дитинства наші батьки намагалися прищепити нам усвідомлення того факту, що людина завжди повинна говорити правду. Цьому ж нас вчить Біблія, в якій чорним по білому в одній із заповідей зазначено, що брехня – це великий гріх.

Не відстає від божих і батьківських настанов і народна мудрість. Приказки «Брехня — що вугілля: не впече, то замаже.», «Краще гірка правда, ніж солодка брехня» і подібні до них сотні років ходять по світу, доповнюючись і перетворюючись, але їх суть від цього не змінюється.

І не дивно, адже суть одна і вона до болю банальна – брехати недобре. Тому що тебе потім назвуть брехуном, тому що тобі перестануть вірити, бо це гріх … і таких «тому що», якщо добре поміркувати, набереться кілька десятків.

І варто визнати, ні представники старшого покоління, ні священне писання, ні народ не помиляються, і кожна здорова людина це чудово розуміє.

Як говорив лікар Хаус із однойменного серіалу: «Всі брешуть» – і як це не прикро усвідомлювати, він є абсолютно правим. Я сам неодноразово брехав людям і мушу зізнатися робив це доволі успішно (усе, буду гарячі пательні у пеклі вилизувати). І усі люди, які мене в оточують в житті, я переконаний, брехали неодноразово. Та навіть ти, шановний читачу, робив цю неблагородну справу, і ще не раз її вчиниш. І не важливо, які у тебе будуть на це причини, чи які у тебе будуть відмовки.

Брехати ви будете тому, що збрехати вам треба, причому бажано зробити це вельми переконливо, щоб у співрозмовника не виникло і дещиці сумнівів у вашій нечесності.

Представляю вам сім дієвих перевірених (я ж казав, що також непогано брешу) порад, які допомагають брехунам перетворити в істину навіть найбільш запеклу брехню.

  1. Продумайте деталі. Переконливо бреше той, хто попередньо в подробицях продумав сюжетну лінію своєї розповіді. Щоб не заплутатися у власній брехні, деталі історії можна списати з реальних прототипів. Наприклад, якщо вам потрібно описати неіснуючу людину, скопіюйте її портрет з реального персонажу – свого знайомого або далекого родича, щоб не плутатися в деталях, якщо вам доведеться раптом повторити вищесказане. Те ж саме стосується і подій – нехай вони будуть максимально правдивими, але з вкрапленнями брехні, в істинності якої вам потрібно переконати співрозмовника.
  2. Повірте у власну брехню. Мозок людини влаштований так, що його дійсно можна обдурити. І самонавіювання грає в цьому процесі далеко не останню з ролей. Природно, самообман – річ тимчасова, і наше свідомість здатна відрізнити зерно від полови, але його цілком можна запрограмувати і на якийсь проміжок часу ви повинні самі повірити у власну брехню, тоді переконувати в ній співрозмовника і при цьому не боятися бути викритим вам буде значно легше. Навіть якщо ваш опонент запідозрить у словах неправду, то значно простіше і більш впевненіше буде виглядати ваше обурення, коли ви самі будете вірити у те, що сказали.
  3. Контролюйте жести. Звичайно, не всім відомо, що певні жести здатні видавати людину, яка говорить неправду. І вже тим більше усі не можуть знати точно, що саме це за жести. Але все-таки ризик потрапити на людину, підкованого в даному питанні, існує. Крім того, деякі співрозмовники, особливо люди з розвиненою інтуїцією здатні на підсвідомому рівні вловлювати дисбаланс між промовою і рухами людини, що каже неправду. Тому візьміть на озброєння, що брехуна можуть видавати: схрещені руки або ноги, занадто активна жестикуляція, погойдування ніг, клацання пальцями, чухання носа. Старанно уникайте перелічених вище рухів тіла. Поводьте себе так, наче це ваші звичні жести це буде не складно, якщо ви повірите у власну брехню. А навіть якщо ви прокололися, то можна через деякий час повторити рух тіла, який вас видав, щоб збити з пантелику співрозмовника. Можливо, у вас око від нервів сіпається, чи вухо (ніс) чухається, бо давно його не мили.
  4. Слідкуйте за рухом і напрямком очей. Я вважаю, що це абсолютна брехня, що людина, яка вам бреше, не може дивитися у вічі. Ще й як може, а якщо вона дуже хоче, щоб ви повірили, то зоровий контакт – це не проблема. От тільки фішка в тому, що брехун дивиться вам не в самі очі, а в якусь певну точку, прямо над очима або наче наскрізь (розосереджуючи свій погляд) і вам лише здається, що людина свердлить вас поглядом. Судячи з попереднього можна зробити висновок про наступну пораду для брехунів: дивіться спокійно відкрито в очі співрозмовника, чи на вії чи просто крізь людину, проте не перестарайтеся – надто пильний погляд може пробудити підозри.Для жертв: А знаєте чому, брехуни дивляться вам в очі? Бо вони намагаються визначити грань, скільки їм ще потрібно сказати чи не сказати, аби ви повірили. Навіть у брехні є своя міра. Коли її занадто багато, вона завжди переллється через вінця чаші правди.
  5. Не посміхайтеся. Якщо нещирість слів ще можна не помітити, то відрізнити натягнуту посмішку від душевної і щирою може практично кожен. Справжня усмішка відображається і на губах, і в очах, а фальшива – тільки на губах, і то вони при цьому виглядають напруженими.
  6. Запам’ятовуйте сказане. Якщо ви вже зважилися на брехню, роль потрібно грати до кінця. А щоб залишатися переконливим, завжди запам’ятовуйте в деталях, що саме кому саме ви збрехали. Так, це не просто, тому у хороших брехунів, зазвичай, дуже добра пам’ять.
  7. Контролюйте інтонацію. Запам’ятайте: зазвичай переконливіше звучить те, що говориться голосно. Невпевненість, боязкість, зниження тону здатні викликати сумніви у вашій правдивості. А ще, деколи брехня, сказана під виглядом брехні (саме так, я ще при здоровому глузді) чудово сприймається людьми. Ви можете посміхнутися чи змінити інтонацію так, щоб це явно виглядало так наче ви збрехали і людина це зрозуміла. В такому випадку навіть коли брехня не прихована, співрозмовник може прийняти її за правду лише тому, що він побачив, що ви нічого не приховуєте. От тільки проблема в тому, що такий спосіб діє не для всіх і потрібний момент контексту розмови випадає дуже і дуже рідко.

Сподіваюся, усі читачі винесуть із статті щось корисне. А як це кожен застосує – то вже його власна справа. Тільки пам’ятайте, чим більше брехні у нашому житті, тим гарячішаю потім буде сковорідка, для вашого язика.

 

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!