05.03.2011 Коментарів: 6 0 2517 Переглядів

8 причин, щоб викинути телевізор

[singlepic id=175 w=330 h=233 float=left]

Я у дитинстві, як і багато дітей, дуже любив дивитися телевізор. Я мало читав. Навіть не те що мало, я взагалі майже не читав нічого окрім хрестоматії, де в скороченому вигляді переказувалися ті чи інші книги, які необхідно було прочитати влітку. І як не дивно, велику частину літніх канікул я любив проводити дивлячись телевізор. Подекуди по 6-8 годин в день.

Тепер же я надаю перевагу гортанню сторінок книжки, а не перемиканню каналів телевізора. Після 6 років перебування в гуртожитку, де не було телебачення, я емпірично зробив для себе один чудовий висновок: без телевізора моє життя покращилось. І ось чому…

1. На перегляд «зомбоящика» витрачається велика кількість часу

Давайте порахуємо. В середньому підлітки дивляться телевізор, уявіть собі, 5 годин на добу! П’ЯТЬ ГОДИН! Не враховуючи час сну, виходить, що третина часу підлітка йде на перегляд телебачення. Якщо дивитися «ширше», то в підсумку отримуємо такі дані – щорічно 15 тижнів (3,5 місяці) підліток дивиться телевізор і спить.

Якщо вам це не здається «диким», то давайте поглянемо з іншого боку: уявіть собі, що ваш роботодавець запропонував вам 15 тижнів відпустки на рік в обмін на відмову від перегляду телебачення. Чи погодились би ви на такі умови?

У Швейцарії, наприклад, середньодобовий час перегляду телевізора складає 3 години. Тим не менш, навіть ці цифри жахають, це ж просто величезна кількість даремно витраченого часу.

[singlepic id=173 w= h= float=right]

2. Програми, які транслюються по телебаченню часто повторюються

Дуже часто по телевізору крутять повтори одних і тих же фільмів та телепередач. Наприклад, скільки себе пам’ятаю, щороку перед Новим Роком обов’язково на якомусь каналі або й на всіх по черзі мають показати всі серії фільму «Один вдома». Коли немає чим зайняти ефір, телеканали починають крутити повтори старих програм, а люди незважаючи на те, що вже бачили ці телепередачі продовжують гаяти час біля ящика.

3. Новини через ящик – це отримання значно обмеженої інформації

Телевізійні новини в наш час справедливо отримують велику порцію критики. Перед тим, як пустити новини в ефір їх жорстко проціджують через сито цензури і перевірять на «доцільність» (так мені один друг розказував, який працює на «Першому національному»). Отже, на виході ви отримуєте тільки те, що держава дозволяє вам чути, а не те, що відбувається насправді.

У наш час, високих технологій, багато інформації та новин можна почерпнути з того ж інтернету, але там уже потрібно застосовувати власну цензуру, оскільки там трапляється багато перебільшень та неправдивої інформації.

4. Телебачення заважає розвитку відносин

Час проведений біля екрану телевізора, це той час, який ви не провели із коханою людиною чи родиною. Замість того, щоб витрачати час біля ящика, краще проведіть його з друзями, родиною чи коханою дівчиною (хлопцем). Сходіть на футбольний матч, у боулінг, більярд, подихати свіжим повітрям… насолоджуйтесь життям, короче кажучи.

5. Це занадто дороге задоволення

Даний пункт відноситься більше саме до кабельного телебачення, так як воно є відносно дорогим і не завжди «по зубам» тим же пенсіонерам. Крім того, технології не стоять на місці, і з кожним роком-другим потрібно змінювати обладнання або ж взагалі міняти кабель через який транслюється ТБ.

[singlepic id=172 w=300 h=207 float=right]

6. Дуже багато реклами

Не зважаючи на те, що згідно із Законом України «Про рекламу» на кожну годину телевізійного ефіру може припадати не більше 20% (12хв) реклами. Про рекламу у нашому телепросторі можна написати ще дуже багато критики (на 2-3 статті вистачить). Але головне, що хотілося б зауважити – це те, що реклама по телебаченню не тільки вбиває ваш час, а й підсвідомо впливає на вас. Не рідко ж буває таке, що причепиться якийсь рекламний ролик до уст, і ходиш співаєш його цілий день, неможливо ні на чому іншому зосередитись нормально. А зважаючи на те, що реклами у нас на телебаченні аж занадто багато і крутять її аж занадто часто, то і в результаті маємо: втрачений час, який в свою чергу направлений проти вас самих.

7. Не так то і просто відмовитися від телевізора

Звичайно важкувато віднести телевізор до свого роду «наркотику», але безумовно він в деякому сенсі таким являється. Запитайте себе: «Наскільки легко мені відмовитися від перегляду [тут має бути назва вашої улюбленої телепередачі]?». Або ще простіше, спробуйте декілька разів пропустити те, що завжди дивилися. Ну як? Не просто, еге ж? Хоча, з іншого боку завдяки, тим же високим технологіям деякі телепередачі можна тепер скачати з інтернету і переглянути пізніше, причому, що не менш важливо, без рекламних вставок.

Так от, замість того, щоб розповідати друзям про ваше розчарування від того, що не змогли переглянути улюблене телешоу, краще отримуйте задоволення та компенсуйте це, розповідаючи про те, як ви навчилися грати в пейнтбол, чи як весело провели час в аквапарку і т.п.

8. Телевізор – це стаціонарне задоволення

Погодьтесь, що задоволення від перегляду телевізора значно вище якщо ви сидите на зручному дивані та направляєте свій погляд у величезний 50-дюймовий екран. Але є тут одна невеличка проблемка – навіть за умови, що у вас є зручний диван і 50-дюймовий телевізор, ви матимете змогу дивитися його лише у себе вдома, тобто стаціонарно. Ви ж не візьмете його із собою в гості чи в дорогу.

Можна сказати, що телевізор тримає вашу дупу в 4-х стінах. Більше того, навряд чи ви дивитесь телевізор стоячи, а як відомо, сидячий спосіб життя – це не є добре.

Тільки не зрозумійте мене неправильно. Я ні в якому разі не наполягаю на абсолютній відмові від перегляду улюблених телепередач, але все-таки обмежувати себе варто. Виділіть собі час, нехай це буде 5-8 годин в тиждень, і спробуйте не дивитися ящика понад ту норму, яку ви собі визначили.

Або спробуйте знайти шоу, які ви любите дивитися по телевізору, в інтернеті та скачайте їх. Плюс в тому, що можна в будь-який час переглянути, а також немає реклами або ж її можна перемотати.

Так що бажаю вам вдало заощаджувати час, за рахунок зменшення кількості годин проведених перед телевізором, та спробувати щось нове в житті: сходіть в парк погуляти, на річку, в ліс, покатайтесь на картингах, стрибніть із парашутом, будь-що, лише вимкніть той клятий телевізор. 🙂

*****

Любите запашний рум’яний хліб зі скоринкою, але не бажаєте йти в магазин? Без хлібопічки вам не обійтися. Вона зробить за вас всю роботу.

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 6

  1. chugylo
    Березень 08, 18:12 Відповісти
    Можна легко знайти ще й 9-ту і 10-ту причини. Наприклад, я недавно довідався цікаву статистику: люди, які вважають себе нещасними більше дивляться телевізор. Важко зрозуміти де тут причина, а де наслідок. Я схиляюсь до думки, що кожен з цих фактів одночасно є і причиною, і наслідком. З однієї сторони, нещасні люди хочуть втекти від свого горя у віртуальний світ голубого екрана, а з іншої — ця віртуальність, штучність і нездоровий спосіб життя роблять їх ще більше нещасними.
    • danc1r0k
      Березень 08, 18:42 Відповісти
      Якщо добре подумати, то причин ще не один десяток можна знайти. От тільки причини ж то є, але мало хто на це звертає увагу, і до діла не доходить. Мол ну і що що той телевізор погано впливає на психіку і час забирає....всі люди дивляться і я буду дивитися, взагалі на цю тему довго можна розмовляти.
  2. Владислав
    Березень 08, 21:06 Відповісти
    Я теж колись багато часу проводив за телевізором, а потім прийшов Інтернет і ось я тут :)
  3. gorih
    Березень 11, 17:58 Відповісти
    А я навпкаи колись читав багато книг, а тепер взагаліїх не читаю, віддаю перевагу інтернету, бо це майбутнє
  4. Петро
    Березень 12, 14:34 Відповісти
    Для мене - найголовніна причина чому я майже не дивлюся телевізор - це РЕКЛАМА! Я навіть зараз пишу про це і нервуюся! %(
    • danc1r0k
      Березень 12, 14:43 Відповісти
      Ой краще не згадуй про рекламу, бо мене вже тіпає....руки трясуться і важко друкувати це повідомлення ))

Залишити коментар