15.06.2011 Коментарів 0 0 2193 Переглядів

Самотність і спілкування (закінчення)

[singlepic id=241 w=350 h=263 float=left]Пропоную вам продовження статті про самотність та брак спілкування. Початок даної замітки ви можете прочитати тут.

Лев Ландау був дуже сором’язливою людиною, і щоб хоча б якось викорінити сором’язливість він деякий час ходив по місту в циліндрі з прикріпленими до нього повітряними кульками. Звичайно, такі крайні міри найчастіше зайві, але вони все рівно заслуговують уваги. Можна додати в одяг елемент, який буде притягувати погляди оточуючих, і навчитися не ховати, але й не показувати його спеціально, звикнути до поглядів оточуючих. Це стане хорошим кроком до того, щоб залишатися собою і не вишукувати постійно приховані смисли і додаткові оцінки у словах і діях навколишніх.

Важливо розкритися, почати ділитися внутрішнім світом, емоційним станом. Розкриваючись перед кимось, ми тим самим даємо співрозмовникові в руки зброю – якою він може вільно чи мимоволі повернути наші ж слова проти нас самих. Але, тільки почавши довіряти комусь, ми дійсно налагоджуємо міцні зв’язки, які розбивають нашу самотність вщент.

Часто ми чекаємо, що перший крок зробить наш співрозмовник, незалежно від того, що це буде – лист, дзвінок чи будь-який інший знак уваги. При цьому сам співрозмовник може або перебувати в такому ж очікуванні, або зовсім не здогадуватися про інтерес з нашого боку. Кожна наступна хвилина тільки лише посилює очікування, знову і знову показуючи нам власну самотність. Звична фраза «Привіт, як справи?» насправді не стає таким першим кроком, а всього лише провокує ще більш банальну відповідь «Нормально», на чому розмова має всі шанси закінчитися.

Ще одним із своєрідних методів розвитку навичок спілкування – задавати питання, які потребують розгорнутих відповідей, і так само самому відповідати розгорнуто на питання інших. Знову ж таки, цьому потрібно вчитися, для цього потрібна практика. Питання можуть бути самими різноманітними та випадковими, аж до прохання порівняти ймовірність появи життя на Марсі і на Венері, лишень би вони були цікаві обом співрозмовникам.

Варто, однак, у всьому знати міру. Повна байдужість до чужої думки і чужих інтересів відштовхне співрозмовників, те ж саме зробить і зайва нав’язливість, але це дуже індивідуально.

Сучасні технології розширюють можливості для спілкування, дають нові варіанти – мобільний зв’язок, різного роду соціальні мережі, пошта, сервіси обміну миттєвими повідомленнями (типу ICQ і Skype). Це прекрасна можливість підтримувати зв’язок, знаходити нових знайомих.

Буває, що самотність відчувається тільки у відриві від телефону або комп’ютера, навіть якщо найбільш цікаві співрозмовники знаходиться поруч. Проте технічні засоби не завжди можуть повністю замінити живе спілкування, хоча те, який варіант є кращим і більш потрібним в даний момент для вас визначати лише кожному самостійно.

Самотність – це внутрішній стан. Кожен з нас в силах подолати його і почати отримувати максимум задоволення від спілкування. Тож не гайте свого часу, бо як говорив Леонід Сухоруков: «Дар спілкування – найбільш високооплачуваний».

Дану статтю на російській мові ви можете знайти на російськомовній версії сайту або просто клікнувши тут

Ваш Олександр Дадак

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!