Вічна дискусія – чи існує дружба між хлопцем і дівчиною?
20.06.2011 Коментарів: 10 6330 Переглядів

Вічна дискусія – чи існує дружба між хлопцем і дівчиною?

Чи існує дружба між представниками протилежних статей? Вічне питання. Щоб знайти на нього відповідь, соціологи різних країн світу не раз проводили соціологічні опитування, але однозначно відповісти не змогли, різні психологи притримуються полярних думок. А якщо вдуматися, то відповісти «ні» було б нелогічно, адже фактично така дружба між деякими дівчатами і хлопцями все-таки існує, але лише за певних умов.

А те, що дехто в неї не вірить, не розуміє такої дружби, або конкретна людина не стикалася с таким видом стосунків між протилежною статтю, це не обов’язково означає, що вона не існує чи не має права на існування.

Дружні стосунки між жінкою та чоловіком можуть скластися за різних обставин, тож давайте розглянемо їх…

Синиця в руках краще, ніж журавель у небі

Хтось із двох любить, але не наважується чи з якихсь причин не може афішувати свої почуття. Або ж друга половинка про них не здогадується, чи, можливо, у неї вже є почуття… до іншої людини. Тоді тому, чиє серце б’ється в ритмі шаленого кохання, доводиться погоджуватися на роль друга, щоб просто лишатися поруч. Це найбільш розповсюджений вид різностатевої дружби.

В таких стосунках є як свої плюси, так і мінуси. Людина, яка щиро любить, стає справжнім і щирим другом. Вона підставить плече у складну годину, вона виконає будь-яке прохання і у будь-який час доби примчить втішити і допомогти. Це взаємовигідний своєрідний обмін енергією: хтось отримує моральне задоволення від того, що робить щось для коханої людини, а друга сторона стосунків відчуває захищеність і вдячність. Це плюс.

Але така дружба зазвичай недовготривала. Наприклад, закоханий може просто стомитися від таких стосунків, адекватно оцінивши їх несуразність. Синиці у руках перестає бути достатньо, хочеться щось у житті змінити. Або він чи вона може просто покохати іншу людину, створити сім’ю. Тоді, зрозуміло, дружба, навіть з колишнім об’єктом благоговіння, просто відходить на другий план, хоча і лишає у серці теплі відчуття. Недовговічність – це мінус таких стосунків.

Є потяг, але стосунки неможливі

Вони давно симпатизують одне одному. Можливо, бачаться у колі друзів, і кидають погляди, зрозумілі тільки їм двом. Для всіх оточуючих вони просто друзі, але обидва розуміють, що їх пов’язує дещо більше, що не можна пояснити словами. Інколи вони зустрічаються потай від сторонніх очей, щоб просто поговорити і обмінятися новинами. У кожного з них, або в когось одного, зобов’язання перед родиною, дітьми. Але коли трапляється щось, вони дивовижним чином виявляються поруч і підставляють дружнє плече.

Такі стосунки можуть тривати роками. Можливо, час від часу їх пов’язує дещо більше, ніж просто дружба – це вже залежно від стосунків в сім’ї і моральних принципів кожної сторони дружніх стосунків.

Мінус такої дружби у тому, що таємне зазвичай стає явним. А їхні половинки, дізнавшись про такі стосунки (навіть якщо вони не носили інтимного характеру), можуть неправильно їх зрозуміти. Таке викриття має усі шанси зруйнувати сім’ю.

Ностальгія за минулим

Давні почуття не покрилися іржею і не потрапили до архіву. Вже у кожного підростають діти, але інколи, наодинці з собою можна просто зізнатися собі, що сумуєш. Колись у них була шалена нестриманість, пристрасть, можливо кохання. Їхні шляхи розійшлися, але втрачати одне-одного назавжди так не хочеться…

Тепер вони друзі. Які можуть спілкуватися про все і про нічого, які здатні розуміти з півслова – просто близькі, дорогі одне для одного люди, завжди готові підтримати одне-одного. З їхніх стосунків зник колишній фізичний потяг, вони просто друзі і це приємно. Така дружба, зазвичай, триває найдовше: усі перепони, які можуть стати на шляху товариських стосунків між чоловіком і жінкою вона вже пройшла.

Це рівні, надійні стосунки, про які знають їхні половинки, і які оточуючі сприймають, як належне. Зруйнувати ідилію може хіба що раптом спалахнувше бажання повернути минулі стосунки. Та чи варто?

Ідеальна дружба між чоловіком і жінкою – союз двох душ, який не закінчується шлюбом. Притягуються протилежності. Можливо саме різниця натур – жіночої і чоловічої – і є фундаментом такої дружби? Такі стосунки доповнюють моральні потреби, втамовують дефіцит спілкування, роблять життя більш насиченим.

І нехай дехто з оточуючих не довіряє такій дружбі, чекають від цих стосунків романтичного завершення. Але у багатьох випадках життя плине, а дружба не в’яне. Вона, немов обеліск чомусь вічному, просто існує.

А що ви скажете на рахунок дружби дівчини і хлопця, вона існує завжди, за певних умов (як вважаю я), чи її не існує як такої? Своїми думками ділимося у коментарях.

Вам може сподобатися

Коментарів 10

 1. Antirus
  Червень 21, 01:52 Відповісти
  Не знаю як хто,але я думаю що дружба все таки існує.Хоч є і великий потяг до чогось більшого.
 2. Віка
  Червень 21, 11:18 Відповісти
  Думаю, що дружби між чоловіком і жінкою не існує.... Як кажуть - це секс відкладений на потім) Тут залежить, що людина вкладує для себе в поняття дружби. Приємне спілкування при відсутності фіз. потягу - це ще далеко не дружба... Друг пізнається в біді..І зазвичай люди спілкуються і думають, що вони так підходять в плані друга один одному, але нічим не здатні пожертвувати заради іншого, придумуючи відговорки, що є сім"я, обов"язки, кохана людина і т.д.
  • danc1r0k
   Червень 21, 12:54 Відповісти
   Я так само думав довший час. Але тепер більш схильний вважати, що вона є, лише за певних умов. А на рахунок поняття дружби, тут можна довго дискутувати...у кожного воно своє, і важко переконувати і нав"язувати комусь свою думку, та й чи варто взагалі.
 3. ОК
  Червень 21, 12:15 Відповісти
  Щодо недовготривалості першого варіанту, то мені здається, якщо дружба закінчується, то вона насправді ніколи і не починалася. Другий варіант, як на мене, важко і дружбою назвати. Можливо просто задоволення потреби у спілкуванні і розумінні, а дружба - це щось більше. Третій варіант найдивніший, я і сама зараз в такій ситуації. Тінь минулого не покидає ніколи, тому така "дружба" дуже вже ілюзорна та хитка. Як на мене, єдиний варіант дружби між чоловіком і жінкою - це любов. Адже кохання та справжні стосунки неможливі без дружби. Це ніби доповнений, удосконалений її варіант :) A в усіх інших випадках мені згадується фраза: "Pано чи пізно хтось із все одно закохається і все зіпсує."
  • danc1r0k
   Червень 21, 13:00 Відповісти
   "якщо дружба закінчується, то вона насправді ніколи і не починалася", одного разу мені таке про любов сказали, і я не згідний ні з тим, ні з іншим. Чому це не починалась, різні ситуації в житті бувають. Як дружба, так і любов може починатись і закінчуватись, згасати і запалюватися з новою силою, наше ж завдання, підтримувати ці почуття будь-яким способом... Еее...ні, зачекайте, любов - це вже щось більше ніж дружба, якщо так говорити: "Як на мене, єдиний варіант дружби між чоловіком і жінкою – це любов." - це те ж саме, що вважати, ніби дружби між чоловіком і жінкої бути не може.
 4. Виктория
  Червень 30, 00:12 Відповісти
  В статье описаны якобы виды дружбы между мужчиной и женщиной, но я не совсем согласна с автором. Это описаны некоторые виды отношений, но никак не дружбы. Если кто-то из двоих тайно влюблён, но молчит об этом, или же есть желание, но отношения не возможны - то это трудно назвать дружбой. Дружба не кроет в себе тайных помыслов и смыслов. Она существует как отдельное явление сама по себе. Может быть симпатия, как человека к человеку, любовь, но не к женщине или мужчине, а к товарищу. Дружба - это то, что приносит моральное удовлетворение от общения, уверенность в надёжности человека и верности его во всём, в том числе и в своих помыслах. Как можно ХОТЕТЬ друга? Дружба между мужчиной и женщиной возможна, но эти отношения должны быть в таком случае с родни отношений между близкими братом и сестрой.
  • danc1r0k
   Липень 01, 20:34 Відповісти
   Ви трішки помиляєтесь. В статті не описані види дружби, в статті я стверджую, що дружба між хлопцем і дівчиною може існувати лише за певних умов. У всіх інших випадках такої дружби взагалі не існує. А судячи з Вашого коментаря, Ви прибічниця того, що вона все-таки є, я так розумію. Але з іншого боку ви навіть не пояснюєте звідки Ви взяли, що вона існує. "Как можно ХОТЕТЬ друга?" в тому то й справа, що у багатьох випадках так і є. Але проблема в тому, що ніхто із "друзів" Вам у цьому не зізнається ніколи. От Ви доречі ще й четвертий умову існування дружби між хлопцем і дівчиною мені підказали. Вона може бути у тому випадку, якщо хлопець і дівчина це родичі...ось так все просто.
 5. Ксюха
  Серпень 13, 20:18 Відповісти
  Дружба між полами може бути. І я в це вірю і знаю. Вже скільки років дружимо з ним і все класно:)
 6. Андрій
  Березень 21, 03:12 Відповісти
  Я зважаю, що дружба між хлопцем та дівчиною є тривалою до певного моменту, а після цього починається любов. Як це сталось у моєму випадку, вона закохалася у мене незважаючи на те, що я маю дружину,звісно я припинив цю дружбу. Але це, ще не кінець історії моя дружина має друга до якого вона має симпатію а також, щирі почуття до нього, він для неї має більше значення ніж я! хоча ми прожили 15років, щасливого життя а тепер усе крушиться,(життя не має) я не можу нічого з цим зробити, заборони не діють, щодо припинення дружби, вона ще більше йде проти мене. У нас двоє є красивих діток. Краще бути обережному у дружбі з протилежною статтю, якщо не хочете, щоб усе закінчилось як у мене, я не знаю як усе буде далі, але я б не ризикував більше у своєму житті.

Залишити коментар