Що складніше: розлюбити чи пробачити?
10.01.2012 Коментарів 0 2114 Переглядів

Що складніше: розлюбити чи пробачити?

Люди за своєю природою деколи бувають дуже жорстокі і бездушні, недарма кажуть, що найбільше болі ми здатні завдати найдорожчим нам людям. І скільки б не вчили психологи правильно з’ясовувати відносини і розбиратися з проблемами, час від часу людина схильна в пориві гніву або прикрощів робити вчинки, які можуть боляче поранити і образити рідну людини.

Такі моменти іноді наносять непоправної шкоди стосункам, підриваючи довіру і руйнуючи той зв’язок, який був між люблячими і близькими людьми, дозволяючи образі закрастися глибоко в душу і жити там протягом багатьох років. Так чи варто носити в собі цей тягар розчарування і болю або краще відпустити кохану людину і почати життя з нуля?

Відповідь на це питання давно хвилює тих, хто хоч одного разу зіткнувся зі зрадою або просто образливою поведінкою близької людини.

У кожному конкретному випадку діяти слід не тільки за велінням розуму, який повинен іноді бути холодним для прийняття правильно рішення, але і слухаючи своє нерозумне, але таке гаряче і чутливе серце.

Якщо дуже близька і кохана людина дозволяє собі часто говорити образливі слова або робити вчинки, які вас боляче ранять, то хіба можна постійно пробачати її і закривати очі на таке зневажне і грубе ставлення? А як же взаємоповага, яка має бути основою будь-яких відносин між люблячими людьми?

Людина схильна повторювати свої помилки, а тому сказавши раз грубе слівце і не відчувши «відсіч» та неприйняття з боку партнера, вона буде повторювати це знову, показуючи тим самим, що не дорожить вашими стосунками. Чи потрібно пробачати того, хто в принципі не заслужив вашого вибачення чи краще, переборовши свій біль, зробити крок у новий світ, де, можливо, вам зустрінеться той, хто ніколи не допустить подібного?

Але буває й так, що людина, перебуваючи у збудженому стані, необачно кине образливе слово, але прийшовши в себе і зрозумівши свою помилку, спробує вимолити і заслужити ваше прощення всіма доступними способами, щиро каючись у своїй поведінці. Ви можливо, назавжди запам’ятайте сказане нею в пориві гніву, але хіба можна руйнувати життя двох людей через дурну помилку?

Тільки по-справжньому мудра людина може зрозуміти і пробачити іншу, «не зовсім розумну» істоту, але настільки рідну і близьку, без якої світ порожній і життя здається безглуздим.

І знову ж таки тут виникає ще одне проблематичне питання, яке потребує роз’яснення: а чи варто прощати навіть дуже дорогим і коханим серйозну образу, яка здатна зруйнувати все дощенту? Мова йде про речі дещо банальні, але які, нажаль, часто зустрічаються в нашому житті, а саме про зраду і абсолютно неприпустиму грубу поведінку з боку партнера.

Щодо насильства та рукоприкладства питання навіть не варто ставити на порядок денний! Як би гаряче ви не любили свого обранця, ніколи не варто прощати йому(їй) фізичну грубість, що приносить вам страждання. Це в жодному разі неприпустимо! Це не можна виправдати і пояснити ніякими надуманими аргументами.

Що ж стосується зради, то перш ніж відрізати і сказати «забирайся геть», в кожному конкретному випадку варто все ж таки розібратися з причинами такого наслідку. Адже банальним, але правдивим є твердження про те, що партнер(ша) знаходить заміну лише тоді, коли у відносинах є прогалина і йому(їй) чогось не вистачає. Всупереч прийнятим переконанням, люди в більшості своїй не схильні до зайвої різноманітності, а надають перевагу постійності, вірності та ясності. Лише зрідка зустрічаються екземпляри (як з одного так і з іншого боку), які відчувають спортивний інтерес до частої зміни картинок.

Можливо, розібравши ситуацію, ви зрозумієте, що самі винні в такому результаті і саме ви підштовхнули партнера до такого вчинку. До того ж іноді, зрада, як це не дивно звучить, здатна навіть зміцнити стосунки двох закоханих сердець. Людина переоцінює своє життя, розуміючи, що вона могла втратити, а ви переглядаєте своє ставлення до деяких болючим для вашої пари питань, роблячи корисні висновки і намагаючись заповнити відсутні ланки.

У такому випадку доведеться постаратися забути про образу, якою б глибокою вона не здавалася вам на даний момент і прислухатися до серця, яке підкаже, чи любите ви цю людину чи вам це тільки здається. Якщо воно відгукнеться впевненим «так», то потрібно буде запастися мужністю і терпінням, щоб перейти на новий, більш цивілізований і довірчий щабель відносин, намагаючись забути і ніколи не згадувати про те, що можна назвати прикрим непорозумінням.

Завжди пам’ятайте й те, що стосунки – це дуже складна картина, в якій немає чорних і білих смуг, а є різноманіття барв і відтінків, які вимагають такого ж різноманітного підходу до кожного конкретного фрагменту, виключаючи використання шаблонів і поради «розуміючих» подруг та друзів. Головними порадниками тут можуть стати тільки ваше серце і здоровий глузд!

Шановні користувачі та відвідувачі блогу, а якою є ваша думка, на рахунок питання, яке в заголовку даної статті?

Вам може сподобатися

Коментарів 0

Ще немає коментарів!

Ваш коментар може бути першим comment this post!